Autor Wątek: ekspres do małej kawiarni  (Przeczytany 1292 razy)

Offline słodkawa

    • nie wiem
  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: nie wiem
  • Młynek: nie wiem
ekspres do małej kawiarni
« dnia: 10 Marzec 2019, 22:37:28 »
mam ogromną prośbę, potrzebuję pomocy przy wyborze ekspresu do małej kawiarni w niewielkim miasteczku. Będzie domowe ciasto, dużo czekolady oraz rzemieślniczych lodów, dla dopełnienia całości potrzebna jest dobra kawa. Chciałabym wydać ok 7-8 tys, ale firm i modeli jest tak dużo, że nie potrafię się zdecydować, a z racji tego, że jest tu tak dużo znawców postanowiłam zasięgnąć Waszej porady. z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 317
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: ekspres do małej kawiarni
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec 2019, 00:34:39 »
Trochę za mało informacji o zapotrzebowaniu (czy marzeniach) w biznesie.
Możliwości jest tak wiele że powstały by elaboraty na temat .
Nie wiadomo czy u Ciebie w miasteczku popularna jest bardziej kawa zalewana w szklance, czy kawa z automatu,czy konsumenci są wielbicielami
kaw  wyższej jakości typu espresso lub w technice przelewowej ?
I ilość wydawanych kaw dziennie, czy na godzinę ma znaczenie.

Masz takie rozeznanie czego oczekują?

Pozdrawiam

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: ekspres do małej kawiarni
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marzec 2019, 07:05:18 »
Masz konkurencję?

Zacząłbym od klasyki gatunku. Papierowe, duże kubki na wynos na podobieństwo jednej sieci  ;) , młynek, dobra kawa, spieniacz do mleka i dobry gastronomiczny ekspres przelewowy. Wydasz ułamek kasy bez wchodzenia w grubsze wydatki.
Na mojej wsi są ze dwa sklepiki z ciastem i chlebem, quasi kawiarenką. Tam klienta nie widać a na badziewne, domowe, tanie automaty kasę wydali.
Może to specyfika miejsca.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline słodkawa

    • nie wiem
  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: nie wiem
  • Młynek: nie wiem
Odp: ekspres do małej kawiarni
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Marzec 2019, 09:14:50 »
W sumie takiego miejsca, w którym można przyjść na dobrą kawę i zjeść coś słodkiego w spokoju nie ma, w pobliskiej galerii handlowej na środku jest kilka stoliczków i kawa niezbyt smaczna. dodatkowo klienci centrum handlowego ocierają się o siedzących przy stolikach, bo jest bardzo ciasno. Nie jestem w stanie przewidzieć ile dziennie będę sprzedawać kawy, bo miasto jest małe (12tys ludzi) i specyficzne, ale punkt jest bardzo dobry i w centrum miasta, niedaleko odbywają się targowiska 2 razy w tyg.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi