Autor Wątek: Ekspres i młynek do espresso do ok.3000zł (wstępnie Lelit Anna + Ascaso i-1)  (Przeczytany 20219 razy)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Ekspres i młynek do espresso do ok.3000zł (wstępnie Lelit Anna + Ascaso i-1)
« Odpowiedź #90 dnia: 24 Kwiecień 2020, 21:48:25 »
jeśli masz taki budżet - i decydujesz się na używane - wejdź w coś jeszcze lepszego

poszukaj Rancillo Silva albo Lelit Glenda - i masz naprawdę solidny sprzęt
a na jaki młynek się zdecydowałeś?

chyba, że zaszalejesz - i kupisz dźwignię - w tym budżecie nic CI nie zapewni takiego espresso - ale musisz być gotów na pewne trudności i naukę ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2020, 21:50:44 wysłana przez jakub_stanecki »
Never Give UP †

Offline krc

    • -
  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Lelit Mara X, Ascaso Dream, Bialetti
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Timemore - C2
Odp: Ekspres i młynek do espresso do ok.3000zł (wstępnie Lelit Anna + Ascaso i-1)
« Odpowiedź #91 dnia: 25 Kwiecień 2020, 00:09:00 »
Docelowy budżet jest większy, zacząć jednak chce od minimalnego kosztu, aby zobaczyć czy po miesiącu mi się nie znudzi :) młynek chciałem kupić I-steel 2 za lecz ktoś mnie ubiegł z forum, także młynka szukam mniej więcej właśnie w takiej cenie. To który ekspres byłby lepszy ascaso dream czy lelit Anna w podstawowej wersji, czy żaden z nich? Jest rancilo silva v3 ale z 2014 roku, wydaje mi się ze już ciut za stary i obawiam się kłopotów z naprawami, co bym wolał uniknąć.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Ekspres i młynek do espresso do ok.3000zł (wstępnie Lelit Anna + Ascaso i-1)
« Odpowiedź #92 dnia: 25 Kwiecień 2020, 09:45:34 »
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9149.new;topicseen#new

jak Ci się uda utargować trochę (bo ceny - zwłaszcza za młynek - za wysokie) - to masz zestaw na poziomie tego co szukasz
Gaggia to poziom Lelita

A jeżeli przeskoczysz kwestie gabarytów - to nawet taniej sprzedam Ci znacznie lepszy młynek i aluminiowy tamper dodam gratis ;)
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8962.msg195271#msg195271

Sam miałem Gaggie - i to bardzo wdzięczne ekspresy

jak szukasz czegoś lepszego - to tak jak Ci pisałem - Rancilio Silva, Lelit Glenda albo La Pavoni Europicolla - niekoniecznie w tej kolejności

a młynek lepszy - jak coś małego - Eureka Mignon Specialita (koniecznie specialita) albo Niche Zero
jak większego - Ceado

tylko wtedy już nie 3tys a 5tys ;)
I wtedy zaczynają się pytania - a może cos z E61 ;) bo używane w dobrym stanie zmieści się w budżecie ;)
Never Give UP †

Offline nossy

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof Black Pid, moka, przelew Philips hd, Delonghi Magnifica S
  • Młynek: Ascaso I-1 Inox Black, Eureka Mignon Specialita
Odp: Ekspres i młynek do espresso do ok.3000zł (wstępnie Lelit Anna + Ascaso i-1)
« Odpowiedź #93 dnia: 25 Kwiecień 2020, 10:17:45 »
młynek chciałem kupić I-steel 2 za lecz ktoś mnie ubiegł z forum, także młynka szukam mniej więcej właśnie w takiej cenie. To który ekspres byłby lepszy ascaso dream czy lelit Anna w podstawowej wersji, czy żaden z nich?

Jeśli wolno mi coś doradzić (a są to tylko moje doświadczenia i spostrzeżenia) to w ascaso raczej celuj w i-1. I-2 ma mniejsze żarna stożkowe, i-1 ma płaskie żarna 54mm. Jest nieco głośny, potrafi trochę pogrudkować, ale mieli bardzo przyzwoicie. Zauważ , że na rynku masz 2 dostępne technologie- czyli bojlery i termoblocki.  Osobiście nie kupiłbym używanego bojlerowca, który nie wiadomo co w tym bojlerze kryje po paru latach użytkowania na nie wiadomo jakiej wodzie. Na tym forum znajdziesz również bardzo ciekawe tematy, czyli porównanie bojler vs termoblock oraz parę info o materiałach z jakich wykonane są bojlery. Jeśli chodzi o porównanie ascaso dream vs lelit anna to jeśli ten dream jest na termoblocku to wybrałbym bez dwóch zdań ascaso.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ekspres i młynek do espresso do ok.3000zł (wstępnie Lelit Anna + Ascaso i-1)
« Odpowiedź #94 dnia: 25 Kwiecień 2020, 14:28:49 »
Z jednym małym ale...Często się zdarza, że ekspresy DREAM sprzedawane na różnych aukcjach poza Polską są w wykonaniu wyłącznie na saszetki POD. Nie opłaca się wówczas przerabiać na kawę mieloną. Podeślij mi link lub zdjęcie tego ekspresu a powiem Ci jaka to jest wersja.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline krc

    • -
  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Lelit Mara X, Ascaso Dream, Bialetti
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Timemore - C2
Odp: Ekspres i młynek do espresso do ok.3000zł (wstępnie Lelit Anna + Ascaso i-1)
« Odpowiedź #95 dnia: 25 Kwiecień 2020, 20:48:48 »
młynek kupiony I-steel :ogien: teraz pozostaje mi nabyć używany Ascaso Dream z termoblokiem :) :taniec:

Dzięki za porady! :szampan:

Offline Bambi

  • Wiadomości: 12
Hej,

Z góry przepraszam za mały offtop ale nigdzie nie mogłem znaleźć informacji a myśle ze przyszłym użytkownikom moze sie przydać :-)

Czy moglibyście doradzić jak poprawnie dbać o młynek ascaso i-1 steel? W instrukcji nie ma za wiele informacji na ten temat a gdzieś wyczytałem ze przy nieuważnym czyszczeniu/rozkręcaniu młynka można sknocić i nabawić sie potem problemów z kalibracja :-) Z góry dzięki za podpowiedzi

Offline jburek

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Ascasso DUO PID V2
  • Młynek: Eureka Mignon Silent
Nie wiem czy to dobre miejsce ale chciałbym dać upust swojej flustracji wygenrowanej przez Ascaso Dream.
O ile złego słowa nie mogę powiedzieć o Panu sprzedawcy (zawsze szybka rekacja, pomocna dłoń, p. Janusz) tak sam ekspres....
Dwa razy padł termometr - można przeżyć, bez tego da sie zrobić kawę. Swoją drogą jak jakiś geniusz wpadł na pomysł z tą rozwijaną miedzianą rureczką ???
Ale kurde zawór pary.... mam już na stałe w kuchni zestaw kluczy i smar (smar od p. Janusza) - nie jestem w stanie zliczyć ile razy rozkręcałem ten cholerny ekspres i ten jeszcze bardziej cholerny zaworek.
Jest zrobiony z jakiegoś gówno-mosiądzu-z-chin - co chwile się bloku, nie da się zakręcić, szlag by go. Zawsze traktowany delikatnie, jak tylko sie blokował to rokręcałęm, czyściłem, smarowałem.
Dziś rano chce zaparzyć kawę, a ten znowu się nie da zakręcić. Nie powiem - wkurzyłem się. Palec mi się udało jakimś cuden przeciąć na tej gałce jak tym razem wbrew logice chciałęm podejść do tematu siłowo.

Szukam nowego ekspresu.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Swoją drogą jak jakiś geniusz wpadł na pomysł z tą rozwijaną miedzianą rureczką
A to akurat standardowe rozwiązanie.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Nie wiem czy to dobre miejsce ale chciałbym dać upust swojej flustracji wygenrowanej przez Ascaso Dream.

Fakt, to chyba nie jest odpowiednie miejsce. Jest taki dział na forum który byłby bardziej odpowiednim miejscem.
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?board=18.0

To, że te termometry niekiedy ulegają awarii to wiadomo od dawna. Zaznaczam - niekiedy ponieważ jest to bardzo losowe. Niektóre działają przez wiele lat. Równie dobrze mogłoby go nie być i ekspres bez niego też prawidłowo funkcjonuje. Cieszymy się, że model DREAM ONE ma manometr a nie termometr. Szkoda, że ASCASO mimo naszych sugestii nie zdecydowało się na montowanie manometrów także do tańszych modeli DREAM ZERO. Ale może z czasem się doczekamy. Jeśli natomiast chodzi o zawór pary to zwykle po wymianie na nowy tłoczek z uszczelką z białego silikonu przestaje z tym być problem. Może u Ciebie jest to kwestia złego zamontowania. No i może lepiej aby następnym razem zrobił to serwis...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline jburek

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Ascasso DUO PID V2
  • Młynek: Eureka Mignon Silent
Tak jak wspomniałem, termometr to kwestia w zasadzie kosmetyczna.

Co do zaworka - oczywiście wymieniłem zarówno tłoczek i jak uszczelkę na białą (zakupione od p. Janusza). Problem jest w tym, że cały zawór jest wykonany w moim egzemplarzu z jakiegoś bardzo słabego metalu lub źle odlany - mimo, że obchodzę się z tym jak z jajkiem (tzn obchodziłem się, teraz dokręcam kombinerkami bo już mam serdecznie dość) to i tak się blokuje. Gniazdo tłoczka, wnioskując po kształcie tłoczka powinno być sześciokątne a jest prawie okrągłe.

Mierzyłem suwmiarką czy któraś para boków w tłoczku jest wyróżniona, żeby nie założyć źle, ale nie stwierdziłem żadnych różnic. Po wyjęciu tłoczka, przesmarowaniu, założeniu działa ok około miesiąca (2, 3 kawy dziennie) potem znowu problem powraca.

Tłoczek pierwszy raz zablokował się przed moją pierwszą ingerencją. Może trafiłem na gorszy dzień Chińczyka i mu frezarka krzywo poszła jak robił mój zaworek (z termometrem też najwyraźniej mam pecha).

skansen

  • Gość
@jburek jeśli nie odpowiada Ci wykonanie Dreama to obawiam się, że nic poniżej Victoria Arduino E1 Prima Ci nie będzie odpowiadać... Może ewentualnie Olympia Express Cremina:)

Wyślij Dreama do serwisu, wymiana tłoczka powinna załatwić sprawę. Dream to jeden z najlepiej wykonanych ekspresów w swojej klasie. I wierz mi, nie jest fanem Ascaso.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Słusznie. Zamiast grzebać samemu odeślij do nas. Tym bardziej jeśli trzeba będzie wymienić cały zawór pary na nowy.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline jburek

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Ascasso DUO PID V2
  • Młynek: Eureka Mignon Silent
Myślę, że jedynie wymiana całego zaworu pary wchodzi w grę, jaki jest orientatycjny koszt takiego zaworu + wymiana?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Zawór kosztuje 94,00 zł. Całość powinna się zamknąć w kwocie ok. 160 zł. Ale to się okaże na miejscu.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi