Autor Wątek: Rancilio Silvia - czy jest ok?  (Przeczytany 35396 razy)

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #60 dnia: 15 Wrzesień 2016, 16:53:44 »
Czy ekspres RS jest naprawdę najlepszy  (...) I od razu mam pytanie o młynek jaki  mógłbym kupić najtańszy z możliwych

czy to nie typowe podejście osób, które kupują sprzęt ?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4977
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #61 dnia: 15 Wrzesień 2016, 17:18:26 »
Co jest niewłaściwego w takim podejściu?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #62 dnia: 15 Wrzesień 2016, 19:18:48 »
gdzieś tu na forum wyczytałem że silvia po spienieniu mleka nie dopełni sama (automatycznie) wody do bojlera (z kolei w moim ekspresie to fajnie działa) czyli trzeba wykonywać jakieś czynności żeby wodę uzupełnić czy jak to jest?
Ale tak to chyba działa w większości jednobojlerowcow (nie hx). A jaki ekspres miałeś do tej pory bo podejrzewam ze było tak samo tylko nie zwracałem na to uwagi.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Wrzesień 2016, 19:31:59 »
Czy ekspres ... jest naprawdę najlepszy  (...) młynek jaki  mógłbym kupić najtańszy z możliwych
Co jest niewłaściwego w takim podejściu?
czy ja wiem, może to że na podgrzewacz wody kasy ludziom nie szkoda, nawet jeśli jest bardzo drogi.
Ale na wszystko inne -ziarno, młynek, filtr wody- szkoda każdej złotówki.

Powtarza się to prawie w każdej dyskusji kogoś nowego na podobne tematy - największe pieniądze jest skłonny władować w najmniej istotny element. Zawsze mnie to dziwiło.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2016, 20:07:25 wysłana przez grex »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4977
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Wrzesień 2016, 21:07:35 »
Przecież "najtańszy z możliwych" nie oznacza najtańszy w ogóle. Cena nie została określona, więc może to być też drogi młynek.

Offline jgx

  • Wiadomości: 67
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #65 dnia: 15 Wrzesień 2016, 22:20:22 »
Ale tak to chyba działa w większości jednobojlerowcow (nie hx). A jaki ekspres miałeś do tej pory bo podejrzewam ze było tak samo tylko nie zwracałem na to uwagi.
Francisfrancis X1 w wersji na mielonke - ma automatyczne napełnianie (jest sonda poziomu w bojlerze) i tu jest np. przewaga nad silvia ale bardzo mnie męczy brak solenoidu, wkurza mnie czyszczenie błotka w kolbie które bardzo często występuje. Gdyby zawór był byłbym usatysfakcjonowany tym ekspresem - bojler bras 325ml., kolba 57mm.  automatyczne napełnianie, elektroniczna kontrola temp. w bojlerze (ala PID)  z kilku s. częstotliwością korekty temp. automatyka czasu ekstrakcji, piszczek gotowości -  tylko brak tego zaworu....
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2016, 22:22:33 wysłana przez jgx »

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #66 dnia: 16 Wrzesień 2016, 12:21:45 »
Robisz kawę, włączysz parę. , spienisz mleko, wyłączysz parę, włączysz pompę aż poleci woda z prysznica, wtedy jest bojler napełniony. Koniec procedury.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline perski

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: bz10
  • Młynek: eureka mignon
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #67 dnia: 05 Grudzień 2016, 12:43:01 »
witam i pozdrawiam
-czy RS zrobi porównywalne espresso/capu jak oscar przy takim samym młynku/ziarnach?
-czy mozna za 2k obecnie kupic cos lepszego do 2 espresso rano i 2 capu wieczorem i czy warto szukac dalej?
-m2m czy  rocky bedzie lepszy czy może eureka mignon?
-czy czesto zdarza sie ze espresso wychodzi za zimne?

wiem że nudze ale
 prosze o pomoc
  :-\

essewissa

  • Gość
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #68 dnia: 05 Grudzień 2016, 13:38:24 »
1. Oscar zrobi lepsze espresso, o ile lepsze?, jak juz opanujesz HX to łatwiej robic kolejne kawy, ekspres jest stabilny temperaturo i robi powtarzalnie takie samo espresso
2. Silvia wystarczy spokojnie do takich celów, będzie wymagała trochę więcej uwagi, dłużej będziesz czekał żeby zacząć spienianie po zrobieniu espresso, ale spokojnie da radę
3. ja bym wziął Eurekę, możesz zapolować na jakiś używany młynek w cenie Eureki, ale Eureka to bardzo dobry młynek na początek
4.Bardzo rzadko zdarza się żeby espresso zaraz po zrobieniu było zimne, za ciepłe tak, ale za zimne to wyjątkowo, chyba, że cały czas będziesz spuszczał wodę z bojlera nie dopuszczając do jej zagrzania :)

Offline perski

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: bz10
  • Młynek: eureka mignon
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #69 dnia: 05 Grudzień 2016, 18:12:35 »
dzieki
14.12 promocja na młynki w coffedesk mam nadzieje ze na eureka mignon równiez -jeden problem z głowy
jeśli chodzi o RS to rozważam tez ekspresy Lelit w podobnej cenie -jedyna firma ktora ma sklep w Krakowie wiec można przynajmniej obejrzec

Offline perski

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: bz10
  • Młynek: eureka mignon
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #70 dnia: 05 Grudzień 2016, 18:33:22 »
i jeszcze jedna wątpliwość- espresso z RS bedzie dużo lepsze niż z automatu np jura e6 ?

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #71 dnia: 05 Grudzień 2016, 18:42:26 »
Jak masz Lelit-a w Krakowie to jedz i na miejscu wypróbuj Marę 62(Lelit zalicza ja do linii pro, jest to 1 bojlerowiec z Hx)z tańszym Lelitem ( bez Hx ) . Ocenisz sam czy warto dopłacać do Hx

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #72 dnia: 05 Grudzień 2016, 18:45:56 »


i jeszcze jedna wątpliwość- espresso z RS bedzie dużo lepsze niż z automatu np jura e6 ?
Z ekspresu kolbowego przy odrobinie wprawy i ze świeża kawa i dobrym młynkiem espresso jest nieporównywalnie lepsze niż z automatu!

Offline perski

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: bz10
  • Młynek: eureka mignon
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #73 dnia: 05 Grudzień 2016, 20:32:55 »
Dzięki Piotr

Offline perski

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: bz10
  • Młynek: eureka mignon
Odp: Rancilio Silvia - czy jest ok?
« Odpowiedź #74 dnia: 11 Grudzień 2016, 10:50:11 »
mam pytanie
czy rzeczywiscie tak sie serfuje RS w celu uzyskania naj espresso- http://www.swisswuff.ch/wordpress/?p=385 ,
ile minut trzeba odczekac po capu żeby temp w bojlerze spadla żeby zrobić kolejne espresso?
i planuje w srode zamówic eureka mignon czy do espresso to lepszy wybór niż m2m?
pozdrawiam
nie moge wysłac pelnego linka do tej strony swisswuff

EDIT: DrUsagi - link poprawiony, sam będziesz mógł wstawiać jak uzbierasz trochę stażu na forum
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2016, 12:43:41 wysłana przez DrUsagi »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi