Autor Wątek: Kawiarka - pomoc w wyborze  (Przeczytany 9770 razy)

Offline porter2000

  • Wiadomości: 22
Kawiarka - pomoc w wyborze
« dnia: 13 Marzec 2018, 13:03:31 »
Witam, przeglądam oferty kawiarek ... jest tego trochę ...

Ogólnie to przeważnie pije naraz 2 kawy - ja i żona, czasami tylko ja sam - dlatego myślę o 3tz i do tego chciałbym reduktor na 1tz. Czy może inny wymiar/pojemność?

Jaki model polecacie. Jaka marka? Bialetti czy GAT? ...czy może jeszcze inna firma ?



Offline Blondas

  • Wiadomości: 133
  • Ekspres: Ascaso Dream, Aeropress, Moka Bialetti Dama na 3 i 6 filiżanek;
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Kawiarka - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Marzec 2018, 13:08:29 »
Z moki na 3 filiżanki mam ok 150 ml kawy, nie wiem ile wypijesz naraz, bo dla mnie to odpowiednia objętość dla jednej osoby. Używałem zarówno Bialetti jak i GAT, bez różnicy. Reduktora nigdy nie używałem.
Pozdrawiam,
Piotrek

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Kawiarka - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marzec 2018, 13:41:35 »
Z moki na 3 filiżanki mam ok 150 ml kawy, nie wiem ile wypijesz naraz, bo dla mnie to odpowiednia objętość dla jednej osoby. Używałem zarówno Bialetti jak i GAT, bez różnicy. Reduktora nigdy nie używałem.
@Blondas, przepraszam, ale to nie możliwe żebyś miał 150ml kawy z kawiarki 3tz

@porter2000 cokolwiek nie wybierzesz Bialetti czy GAT będzie dobrze :) chyba że ogranicza Cię płyta indukcyjna, wtedy wybór się komplikuje.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarka - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marzec 2018, 14:06:01 »
Blondas a jakie masz oczekiwania? Ile tej kawy pijecie. Z takiej 3 tz możesz uzyskać w zależności od przepisu od 100 - 120 ml kawy. Oczywiście jak się chce, to można jeszcze rozwodnić. Jednak ja wolę intensywniejszą dlatego z 3 tz robię kawę tylko dla siebie. Ewentualnie znajomi jak przychodzą i chcą cappuccino to rozdzielam na pół. Bialetti i GAT są o tyle wygodne, że bez problemu dostaniesz do nich części.
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2018, 14:08:26 wysłana przez krystians »

Offline porter2000

  • Wiadomości: 22
Odp: Kawiarka - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marzec 2018, 19:32:56 »
No właśnie do końca nie wiem jaka pojemność - nie znam się  :nienie:

Do tej pory moja kawa to w większości kawa 1 kopiasta łyżeczka (zalewajka) w kubku Ok 300 ml - pół na pół z mlekiem. Czyli rano schodzą u mnie w domu 2 takie kubki, ale czasami w ciągu dnia pije tylko ja sam - dlatego myślałem o reduktorze. Czyli jaka pojemność 6tz,3tz ? Zawsze mogę kupić mniejsze kubki/filiżanki na poranna kawę - gdyż nie chce żeby kawa była za mocna(dlatego na początku pomyślałem o 3tz)

Sam nie wiem - na początku świadomej drogi kawosza można zgłupieć  :o

A materiał  Z jakiego jest wykonana? Stalować czy Aluminiowa?
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2018, 19:39:23 wysłana przez porter2000 »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarka - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Marzec 2018, 20:46:56 »
Ups źle zaadresowałem pytanie, ale widzę że się domyśliłeś. Trudno mi powiedzieć, każdy lubi kawę op swojemu. Z kawiarki 3 tz można spokojnie zrobić dwie filiżanki takie do 150 ml, na więcej wydaje mi się ,że będzie zbyt rozwodniona kawa. Jeśli chcesz dwa kubki 300ml, to może lepiej 6tz i ewentualnie reduktor na 3 tz. Aluminiowa czy stalowa, to już zależy od upodobań. Ja jestem zadowolony z aluminiowej, niektórzy wolą stalowe, jeszcze inni chwalą takie z porcelanową górą. Do wyboru do koloru. Na kuchence indukcyjnej działają tylko takie, które mają zbiornik stalowy, chyba że użyje się specjalnego reduktora.

Offline porter2000

  • Wiadomości: 22
Kawiarka - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Marzec 2018, 21:04:51 »
300 ml - to wychodzi mi w kubku jak wleje pół kawy i pół mleka

« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2018, 21:12:34 wysłana przez porter2000 »

Offline porter2000

  • Wiadomości: 22
Odp: Kawiarka - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Marzec 2018, 09:14:29 »
Chodzi mi tez o to czy przy 6 tz dla dwóch osób i 3 tz dla jednej to nie za dużo kawy naraz (czy nie za mocny napar i czy moc nie za duża)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Kawiarka - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Marzec 2018, 09:24:59 »
Chodzi mi tez o to czy przy 6 tz dla dwóch osób i 3 tz dla jednej to nie za dużo kawy naraz (czy nie za mocny napar i czy moc nie za duża)
To już zależy od twoich preferencji.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline porter2000

  • Wiadomości: 22
Odp: Kawiarka - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Marzec 2018, 09:26:38 »
Normalnie do tej pory pije 1 kopiasta łyżeczkę kawy na „dzień dobry” - rano.

Mówię tu o tych Ok. 250-300 ml napoju (pół kawy i pół mleka)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Kawiarka - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Marzec 2018, 09:54:47 »
Normalnie do tej pory pije 1 kopiasta łyżeczkę kawy na „dzień dobry” - rano.

Mówię tu o tych Ok. 250-300 ml napoju (pół kawy i pół mleka)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Z doświadczenia, najlepsza dla Ciebie będzie na początek kawiarka 3tz, ewentualnie potem możesz zmienić na większą.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline porter2000

  • Wiadomości: 22
Kawiarka - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Marzec 2018, 10:00:14 »
Normalnie do tej pory pije 1 kopiasta łyżeczkę kawy na „dzień dobry” - rano.

Mówię tu o tych Ok. 250-300 ml napoju (pół kawy i pół mleka)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Z doświadczenia, najlepsza dla Ciebie będzie na początek kawiarka 3tz, ewentualnie potem możesz zmienić na większą.

Czy dla dwóch osób (2 kaw naraz) tez to będzie odpowiednie czy piszesz tu raczej o tej 1 kawie o której napisałem ja?

Na jednej ze stron przeczytałem ze dobra kawa to 2 łyżeczki na filiżankę (czyli 6tz dla dwóch osób byłaby Ok) na innej stronie jednak ze na 1 filiżankę - 8g czyli 1 łyżeczka (czyli jednak 3tz). Jeszcze chodzi o wielkość naparu w ml czyli ewentualnej zmiany filiżanek na mniejsze w domowej kuchni

Można zgłupieć z nadmiaru informacji [emoji12]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2018, 10:08:37 wysłana przez porter2000 »

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Kawiarka - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Marzec 2018, 10:33:04 »
Uważam, że rozmiar 6 tz to zdecydowanie najlepszy wybór dla ciebie. Oczywiście dokup do tego reduktor 6/3 i w zależności od tego czy będziesz robił dla jednej czy dla 2 osób będziesz mógł korygować ilość naparu reduktorem. Sam mam i stosuję takie rozwiązanie i uważam je za najlepsze   ( nie ma potrzeby dokupienia kolejnej kawiarki).

Offline porter2000

  • Wiadomości: 22
Odp: Kawiarka - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Marzec 2018, 10:46:03 »
Uważam, że rozmiar 6 tz to zdecydowanie najlepszy wybór dla ciebie. Oczywiście dokup do tego reduktor 6/3 i w zależności od tego czy będziesz robił dla jednej czy dla 2 osób będziesz mógł korygować ilość naparu reduktorem. Sam mam i stosuję takie rozwiązanie i uważam je za najlepsze   ( nie ma potrzeby dokupienia kolejnej kawiarki).

O to mi chodziło żeby właśnie później nie okazało się ze za duża czy za mała - teraz sprawa trochę mi się rozjaśniła.

Do Których konkretnie modeli Gat czy Bialetti są dostępne reduktory ? Macie jakieś doświadczenia z tym?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Kawiarka - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Marzec 2018, 13:48:57 »
Ja zakupiłem reduktor firmy Frabosk do Bialetti Moka Express 6tz i zgrywają się ze sobą idealnie :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi