Autor Wątek: serwis pogwarancyjny, który producent ?  (Przeczytany 1801 razy)

Offline sypu

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: NIVONA 830
serwis pogwarancyjny, który producent ?
« dnia: 22 Maj 2018, 08:25:08 »
Witam.

Po 7 latach bezawaryjnej pracy mój expres (Nivona 830) zaczyna gasnąć. Dosłownie. Na wyświetlaczu już ledwo co widać. Poczytałem, podzwoniłem i niestety dobrych wiadomości brak. Usterka ta jest w zasadzie nie do naprawienia poza serwisem Nivony (producent nie udostępnia części innym serwisom a zamienników brak). Koszt naprawy w serwisie Nivony to około 1000zł. Według mnie nie ma sensu ładowanie takich pieniędzy w 7 letni sprzęt. Tak więc w bardzo niedługim czasie stanę przed wyborem nowego expresu. I tu moje pytanie do was. Któremu producentowi zaufać? Macie jakieś doświadczenia z serwisami pogwarancyjnymi i dostępnością części zamiennych innych firm, podpowiedzcie w co warto wejść. Nie pytam o konkretny model expresu ale ogólnie o firmy i ich serwisy, ceny i podejście do klienta. Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: serwis pogwarancyjny, który producent ?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2018, 10:24:48 »
Cześć.

1. Jaki masz budżet?
2. Ile kaw dziennie pijesz?
3. Espresso? Americao? Capu?
4. Chcesz zostać przy ekspresie automatycznym czy może przekonać się do ekspresów kolanowych lub metod alternatywnych?

Offline sypu

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: NIVONA 830
Odp: serwis pogwarancyjny, który producent ?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maj 2018, 11:40:30 »
1. Jaki masz budżet?
2. Ile kaw dziennie pijesz?
3. Espresso? Americao? Capu?

Hej Michał. miło, że odpowiedziałeś ale chyba nie zrozumieliśmy się. Ja nie pytam jaki konkretny expres kupić (do tego przejdę kiedy indziej :-)), tylko o to, jak to jest po okresie gwarancji z naprawą expresów poszczególnych producentów.
Jak jest z dostępnością części zamiennych poza oficjalnym serwisem, cenami itp. Bo jeśli by się okazało, że większość producentów postępuje podobnie jak Nivona, czyli w zasadzie poza ich serwisem niektórych części nie można zdobyć na wolnym rynku, a ceny z kosmosu, to nie wykluczam, że drugi raz nie kupię Nivony. Co by n ie mówić to przez te 7 lat  expres sprawował się świetnie i robił pyszną kawę.
Pytam o wasze doświadczenia z naprawą expresów po okresie gwarancji. Po prostu zastanawiam się jak to jest u innych producentów.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: serwis pogwarancyjny, który producent ?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2018, 12:53:12 »
Rozumiem pytanie.
Sęk w tym, że jeżeli rozważasz kupno ekspresu automatycznego to będzie mało użytkowników tu na forum, którzy będą mogli Ci powiedzieć jak sprawa wyglada.
Jeżeli rozważasz jednak kupno ekspresu kolbowego to jest masa użytkowników tutaj, która może Ci powiedzieć jak wyglądają naprawy po gwarancji, co jesteś w stanie zrobić sam, a czego nie i jakie są ewentualne koszty w danych serwisach.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: serwis pogwarancyjny, który producent ?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maj 2018, 13:05:41 »
Co by n ie mówić to przez te 7 lat  expres sprawował się świetnie i robił pyszną kawę.

To może jednak Nivona - skoro to była jedyna awaria w tym czasie. 7 lat to całkiem dobry cykl życia dla takiej maszyny.

A co do ewentualnej naprawy - jest to możliwe za 1/3 kosztów podanych przez ciebie, poczytaj.
LMWDP #469

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: serwis pogwarancyjny, który producent ?
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Maj 2018, 13:08:15 »
Generalnie automaty są skomplikowane i drogie w serwisowaniu. W serwisach zewnętrznych typu North dostaniesz części do np. Kruppsa, ale go nie polecam - miły, ładny, ale w środku ma mnóstwo plastiku.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi