Autor Wątek: Nauka espresso Ascaso dream PID - pojedyncze a podwójne sitko  (Przeczytany 2916 razy)

Offline dario199109

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Cześć wszystkim,
 Od kilku dni jestem posiadaczem ekspresu Ascaso dream PID + młynek Eureka mignon specialita. Jestem na etapie nauki przygotowania espresso. Na innych wątkach spotkałem się z opiniami iż lepiej ustawiać grubość przemiału i inne parametry na sitku podwójnym z racji troszeczkę innej budowy pojedynczego sitka. I tutaj mam pytanie głownie posiadaczy Ascaso - czy możecie się podzielić Waszymi opiniami w tym temacie?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź!

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Nauka espresso Ascaso dream PID - pojedyncze a podwójne sitko
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopad 2019, 13:15:37 »
Akurat posiadam ASCASO Dream.  Nie wiem czy taki model jak twój. Filozofii nie ma. Najpierw kup dobrą kawę. Nie tyle z lokalnej palarni co ze sprawdzonej Ustal ile chcesz kawy sypać do sitka. Zmiel na wybranych ustawieniach - te musisz pewnie na poczatku wybrać na oko. Teraz dazysz do tego aby w 25-30 sekund otrzymać powiedzmy ratio 1 porcja kawy i 2 porcje naparu. Możesz też opcjonalnie zaznaczyć na filiżance ile to jest bo jak nie masz szybkiej wagi to będzie trudniej.
Jak leci za szybko to zmiel drobniej. Nie pij wszystkiego i nie oszczędzaj na kawie. Za około 70-80 zł możesz mieć kg dobrej kawy.

I pamiętaj, że prostota jest najlepsza. Aaa nie zapomnij o tampingu kawy

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Nauka espresso Ascaso dream PID - pojedyncze a podwójne sitko
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Listopad 2019, 13:50:55 »
Aaa nie zapomnij o tampingu kawy

Zauważyłem, że wielu początkujących kawoszy, nie wiedziec czemu, bagatelizuje kwestie związane z dystrybucją kawy w sitku i jej tampingu.

Offline dario199109

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: Nauka espresso Ascaso dream PID - pojedyncze a podwójne sitko
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopad 2019, 14:03:08 »
Aaa nie zapomnij o tampingu kawy

Zauważyłem, że wielu początkujących kawoszy, nie wiedziec czemu, bagatelizuje kwestie związane z dystrybucją kawy w sitku i jej tampingu.

Jako żółtodziób o trampingu i dystrybucji kawy wiedzę mam - teoretyczną :) natomiast tak jak wszędzie trzeba wprawy i doświadczenia aby tą wiedzę przełożyć owocnie w praktykę :) Dzięki za opinie. Jeżeli macie jeszcze jakieś złote rady na początek, poproszę :)

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Nauka espresso Ascaso dream PID - pojedyncze a podwójne sitko
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopad 2019, 14:13:42 »
Tak się jeszcze zastanawiam nad tym tematem i sensem jego stworzenia. Jest duży wątek dot. robienia espresso: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=844.0

Chyba, że ekspresy Ascaso są bardziej problematyczne / wymagające jeśli chodzi o robienie espresso to wtedy taki wątek ma jak najbardziej sens.

Offline dario199109

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: Nauka espresso Ascaso dream PID - pojedyncze a podwójne sitko
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Listopad 2019, 14:31:20 »
Tak się jeszcze zastanawiam nad tym tematem i sensem jego stworzenia. Jest duży wątek dot. robienia espresso: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=844.0

Chyba, że ekspresy Ascaso są bardziej problematyczne / wymagające jeśli chodzi o robienie espresso to wtedy taki wątek ma jak najbardziej sens.

Głównym powodem (zamierzeniem) tworzenia wątku, było pytanie o sitko do użytkowników Ascaso.

Widziałem ten duży wątek (222 strony), natomiast nie mogłem precyzyjnie sprawdzić czy temat sitek był tam poruszany i dotyczył Ascaso. Natomiast jeżeli bede miał trudności podczas przygotowana kawy i będą one opisane w innych wątkach - nie widzę potrzeby tworzenia nowych wątków i nie będę ich zakładał.   
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2019, 14:34:14 wysłana przez dario199109 »

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi