Autor Wątek: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny  (Przeczytany 18671 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #90 dnia: 19 Grudzień 2017, 11:08:50 »
Podpowiedz na przyszłość ;)
Wsyp do miski cała paczkę kakao/czekolady (500g), zalej to odpowiednia ilością mleka, ok 150g, tworząc przy tym taki mus czekoladowy. Przelej to do pustej butelki po syropie, i dobierz ilosc jaka potrzebujesz, na fajna czekoladę 340ml jest to ok 50g czyli trzy pompki. Wypełnij jedna czy dwie butelki i jak ktoś poprosi o czekoladę to naciskasz trzy razy na pompkę, spieniasz samo mleko, wlewasz do kubeczka odrobine mleka, dobrze mieszasz i dolewasz resztę z fajnym wzorkiem na gorze ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #91 dnia: 19 Grudzień 2017, 11:14:20 »
Jakbym nie wiedział i widział, że ktoś z pompki coś serwuje, to pierwsze co by mi przyszło do głowy - jakaś chemia E2345 itp. :)
A dobrą czekoladę można kupić w takich pastylkach, na kilogramy się kupuje, ktoś niedawno ogłaszał na forum, super skład i ładnie się rozpuszcza.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2017, 11:17:54 wysłana przez tom517 »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #92 dnia: 19 Grudzień 2017, 11:14:57 »
W sumie racja. Można było to wcześniej przygotować, ale nie sądziłem, że tego pójdzie taka ilość. Dzieciaki latały jak kot z pęcherzem.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #93 dnia: 19 Grudzień 2017, 11:19:09 »
Jakbym nie wiedział i widział, że ktoś z pompki coś serwuje, to pierwsze co by mi przyszło do głowy - jakaś chemia E2345 itp. :)
Tom, może i tak, ale raczej dzieci to nie interesuje, dorosłych chyba też nie. 90 % tych ciast na kiermaszu było kupne, myślisz, że ktoś w cukierni jeszcze się bawi w domowe przepisy. Leci gotowa mieszanka na ciasto, stabilizatory do mas i śmietany, jajka w proszku. Trochę poznałem kiedyś środowisko piekarni i cukierni.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #94 dnia: 19 Grudzień 2017, 16:28:00 »
kiermasz trwał 2 godziny i to był już Max moich możliwości, nie dał bym rady zrobić więcej, życzę takiego ruchu każdej kawiarni.
Już nigdy nie spojrzysz na ruch w kawiarni w ten sam sposób ;)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #95 dnia: 19 Grudzień 2017, 19:02:55 »
Jakbym nie wiedział i widział, że ktoś z pompki coś serwuje, to pierwsze co by mi przyszło do głowy - jakaś chemia E2345 itp. :)
A dobrą czekoladę można kupić w takich pastylkach, na kilogramy się kupuje, ktoś niedawno ogłaszał na forum, super skład i ładnie się rozpuszcza.

Robię tak w kawiarni i przez rok moze piec osób zapytało czego używam. Mysle ze Kowalski liczy sie z tym ze czekolada to milion kalorii i to a cukru ;)  Za to jak ktoś pyta to znaczy ze rzeczywiście mu zależy na Poznaniu składu i wtedy proponuje czekoladę single origin z ekwadoru, dairy free, za sporo wyższa cenę  :ogien: :ogien: :ogien:
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #96 dnia: 20 Grudzień 2017, 22:54:44 »
Dostałem kilka fotek od taty, ale są tak nieostre, że wybrałem tylko jedno, za to jest fajny filmik jak córka nagania klientów [emoji3]


IMG_20171218_160652-01 by Marek Miklewski - Flickr2BBcode LITE



Nie miałem czasu na skonstruowanie dedykowanego wózka, ale taki dwukołowy z Obi sprawdził się rewelacyjnie.


20171218_134134-02 by Marek Miklewski - Flickr2BBcode LITE


Marek.
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2017, 08:19:49 wysłana przez fux »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #97 dnia: 20 Grudzień 2017, 23:19:02 »
Super, młoda nie oszczędzała gardła :)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #98 dnia: 21 Grudzień 2017, 06:44:17 »
Dzwonek przyciągał uwagę!
Z Córką możesz zakładać biznes - klientów Ci nie braknie!  :)

Offline quorthon Mężczyzna

  • Wiadomości: 96
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof Electronic, Chemex, Clever Dripper, V60-02, Aeropress, Gabi
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47, Tchibo (KM3873)
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #99 dnia: 21 Grudzień 2017, 06:56:32 »
Cała ta historia pokazuje ogromne zaangażowanie córki i taty, zwieńczone zasłużonym sukcesem. @Miklas, chapeau bas! :)

Teraz dobrze jest zanotować na świeżo wszystkie wnioski i zachować je na wypadek kolejnego kiermaszu. Cóż, spodziewaj się większego zainteresowania ;)

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #100 dnia: 22 Grudzień 2017, 14:10:35 »
Moje gratulacje!! Zostałeś bohaterem w szkole ;) Coś czuje, że w letnim pikniku będzie jeszcze większa kolejka po "kakało" i czekoladę ;)
I koniecznie zaopatrz się w szablony, żeby tylko przykładać i posypywać kakao. Mniej się umęczysz.

Ale najważniejsze jednak było to, że się córka zaangażowała (swoją drogą wyglądała mega profesjonalnie ;)) i że tyle czasu spędziliście razem. To jest warte każdego wysiłku.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #101 dnia: 22 Grudzień 2017, 15:23:47 »
Dziś pod szkołą zaczepił mnie jakiś chłopczyk, pamiętam go z festynu, kilka razy brał czekoladę, przywitał się i nawija o jakichś głupotach jak do kumpla. To było trochę śmieszne, ale całkiem miłe.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #102 dnia: 22 Grudzień 2017, 15:28:54 »
Dzwon plus  córka naganiali klientów:)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #103 dnia: 22 Grudzień 2017, 15:50:59 »
Zmieńcie formułę.
Każdy sobie rzepke skrobie jest zła.
To musi być kolektywne.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #104 dnia: 22 Grudzień 2017, 15:53:13 »
Zobaczymy jaki będzie odzew ze strony pań przy kolejnym kiermaszu.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi