Autor Wątek: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.  (Przeczytany 457876 razy)

Offline hockowa

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #990 dnia: 25 Lipiec 2018, 14:32:45 »
Ten najmniejszy palnik taki szybki nie jest,ale następnym razem wybiorę 4, choć o tak probowalam to też tak było.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #991 dnia: 25 Lipiec 2018, 14:49:07 »
Spróbuj zmielić trochę grubiej.

Offline Suszin

    • .
  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Kawiarka
  • Młynek: Bialetti
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #992 dnia: 25 Lipiec 2018, 14:52:25 »
Ja zacznie kawa lecieć, daj gaz na minimum wtedy będzie lecieć wolniej i nie będzie tak szybko pluć.
Robiłem tak na najmniejszym palniku, wtedy kawa praktycznie przestaje płynąć i ekstrakcja trwa bardzo długo.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #993 dnia: 25 Lipiec 2018, 17:10:03 »
No bo masz indukcję :) ale zachowuje się właśnie jak prawdziwy internetowy troll, wypowiadam się o indukcyjnych, a sam takiej nie mam :D ale powiem wam że jedyną spokojna ekstrakcję widziałem u kolegi, gdy położył na niej metalową płytkę, a na niej aluminiową kawiarkę.
Koleżanka z pracy znowu opowiadała jak to walczyła i walczyła i skończyła z duuużą kawiarką, do której wlewa duuuużo wody, oczywiście sitko niepełne i wyłącza zostawiając sporo wody na dole. Sama masa tej wody stabilizuje pulsacyjne grzanie indukcji, chodź powątpiewam, czy to dobra metoda ;)

Offline hockowa

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #994 dnia: 26 Lipiec 2018, 08:49:53 »
tres, szkoda,że te płytki są takie drogie :( bo bym kupiła. Brałam jeszcze opcje elektrycznrj kawiarki, ale teraz już za późno.
Boję się za każdym razem,że za długo będzie na kuchence stała i że ją przypalenia bo nie wiem kiedy już jest ten moment zdjęcia i ochłodzenia jej.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #995 dnia: 26 Lipiec 2018, 17:43:21 »
Serio takie płytki są drogie? To mnie zaskoczyłaś, wydawało mi się że to poprostu kawałek stali, chociaż w dzisiejszych czasach pewnie spakowali w ładne pudełko a na nim historia o wielowiekowej tradycji i wyjątkowej i unikatowej technologii :)

Offline kano Mężczyzna

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: AeroPress, Dripper Hario, Clever Dripper, FrenchPress, Kawiarka, Fellow Prismo
  • Młynek: Porlex Mini
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #996 dnia: 23 Sierpień 2018, 12:59:53 »
Nabyłem kawiarkę BRIKKA 2tz
Robię kawę zgodnie z przepisem (woda wg miarki w dzbanuszku, czy jak to się zwie, a kawy całe sitko, bez ubijania).
Kawa wychodzi dosyć kwaśna. Do tego po minucie crema znika.

Mielę młynkiem Porlex i teraz będę mielił coraz grubiej.

Kawa z marketu - właśnie w lidlu jest w promocji:



Co może być przyczyną?

Na ile klików mielić porlexem pod kawiarkę?

Jakie kawy nadają się do tego sprzętu? Mam na myśli świeżo palone :-)
Celuję w czekoladę, orzechy i moc.

Offline gacekthebat

  • Wiadomości: 147
  • Ekspres: Kazak Rota, Bialetti Venus 2tz, AP, V60, FP
  • Młynek: Ceado E37s, Kazak Tura Alt.
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #997 dnia: 23 Sierpień 2018, 14:26:06 »
@Kano,

Mój młynek dość pyli i kawa wychodziła kwaśna. Problem rozwiązałem stosując filrt z Aeropressa między sitko z kawą a dzbanuszkiem na kawę, zwykły filtr do ekspresu przelewowego odpowiednio wycięty również daje radę. Co do kawy to mogę polecić Espresso Mujeres i Classico Italiano ze swiezopalonej, szczególnie ta druga bardzo mi odpowiadała z kawiarki. Aktualnie mam od nich robustę India Kapi Royal Peaberry, też mogę polecić, ale jest bardzo wytrawna, wręcz drzewiasta w smaku. 

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #998 dnia: 23 Sierpień 2018, 15:26:12 »
Kawa z marketu - właśnie w lidlu jest w promocji

Po pierwsze kawa - choć dziwne trochę że akurat ta jest kwaśna. Zmień na coś świeżego prosto z palarni

Po drugie młynek - będzie mielił nierówno, i dostarczał za dużo pyłu - możesz odsiać pył po przemiale na drobnym sitku (do mąki, cukru pudru, kakao)

Po trzecie metoda zaparzania - możesz przyspieszyć ekstrakcję i skrócić nagrzewanie wlewając do zbiornika wodę dopiero co zagotowaną. Zakręcasz i na gaz - tylko się nie poparz.
LMWDP #469

Offline kano Mężczyzna

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: AeroPress, Dripper Hario, Clever Dripper, FrenchPress, Kawiarka, Fellow Prismo
  • Młynek: Porlex Mini
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #999 dnia: 27 Sierpień 2018, 15:09:37 »
Dzięki, jak będę miał zamawiać kawę, to już nie będę się zastanawiał którą :-)

Tymczasem powyższa Lavazza zmielona na 10 klików (porlex mini) + odsianie (taki zamykany pojemnik z sitkiem w "pokrywce" z kauflandu za 15zł) i nie było kwachu.
10 klików na młynku bez odsiania - kwas był.
Już wiadomo skąd :-)

Tyle,że crema słaba i po 5s już jej nie było - ale to wiem że wina ziaren, bo z innymi ziarnami crema się trzymała.
Robusta jest lepsza do cremy, a ja same 100% arabica robiłem.

Gdybym chciał użyć filtra od aeropressu do dać go na sitko i na to kawę nasypać? W tej kolejności?
Czy do sitka wsypać kawę, przykryć filtrem i skręcić kawiarkę??

Offline Blondas

  • Wiadomości: 133
  • Ekspres: Ascaso Dream, Aeropress, Moka Bialetti Dama na 3 i 6 filiżanek;
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1000 dnia: 27 Sierpień 2018, 19:10:46 »
Demonizujecie indukcję, owszem jest pulsacyjna, ale mimo to kawa płynie u mnie równo (kawiarka GAT, łatwiej z 3-filiżankowej, ale 6 też daje radę płynnie). Więc się da bez żadnego problemu. Z kolei na gazie u teściowej Bialetti zaczyna pyrkać szybko, zanim coś sensownego wypłynie. Kawa to jakaś stara Kimbo (nie było nic innego, poszła do zlewu). Coś jest nie tak, raz lepiej, raz gorzej. Z różnymi kawiarkami miałem podobne przejścia. Niekiedy pomogła wymiana uszczelki, mimo braku nieszczelności. Może chodziło o inne ułożenie sitka?
Pozdrawiam,
Piotrek

Offline uke7

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Ascaso Dream i trochę alternatywy
  • Młynek: Aergrind, na celowniku coś do espresso
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1001 dnia: 07 Wrzesień 2018, 19:38:00 »
Po trzecie metoda zaparzania - możesz przyspieszyć ekstrakcję i skrócić nagrzewanie wlewając do zbiornika wodę dopiero co zagotowaną.
Akurat w przypadku Brikki, w przeciwieństwie do zwykłej kawiarki każą nalewać zimną wodę.

Gdybym chciał użyć filtra od aeropressu do dać go na sitko i na to kawę nasypać? W tej kolejności?
Czy do sitka wsypać kawę, przykryć filtrem i skręcić kawiarkę??
Do sitka sypiesz kawę i kładziesz filtr. Espresso wychodzi klarowne, aromatyczne, mnie smakuje lepiej niż bez filtra, choć Włoch uznałby to za fanaberię. Piana wychodzi przy tym taka, że łyżką ją można wybierać z kawiarki choć rzeczywiście bardzo trwała nie jest, ale może to kwestia gatunku kawy. W każdym razie nad trwałością piany muszę jeszcze popracować, bo widziałem już w internetach filmy z taką jak należy - drobnopęcherzykową, gęstą i trwałą.
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień 2018, 19:41:43 wysłana przez uke7 »

Offline Ygrek Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Ascaso Dream ,kawiarki Bialetti 2tz;4tz French Press,Phin,Aeropress
  • Młynek: Mazzer SJ DR ,Krups GVX2
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1002 dnia: 07 Wrzesień 2018, 19:59:53 »
Brałam jeszcze opcje elektrycznrj kawiarki, ale teraz już za późno
Elektryczna kawiarka ma taką wadę że nie można jej schłodzić w wodzie (chyba że można -ja mam taki system jak w czajniku-mogę zdjąć kawiarkę ,baza z kablem zostaje ). Radzę sobie w ten sposób że w momencie gdy kawa zaczyna wypływać -natychmiast wyłączam zasilanie ,a mimo to ekstrakcja dokonuje się dalej i trochę "rudej" z bąblami się pojawia.Może Ktoś ma lepszy pomysł na szybsze schładzanie elektrycznej kawiarki?

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1003 dnia: 08 Wrzesień 2018, 13:18:12 »
może po prostu odlej w wybranym przez siebie momencie napar i gotowe.
Kawiarki to są jednak urządzenia pomyślane pod kątem palnika gazowego, gdzie można precyzyjnie sterować wielkością płomienia.

Offline adnage19

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: kawiarka Top Moka | Aeropress | Hario V60-02
  • Młynek: Comandante
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1004 dnia: 15 Wrzesień 2018, 17:14:00 »
Ma ktoś klasycznego Bialetti Moka Express? Bo zastanawiam się, czy nadal ten model jest produkowany we Włoszech. Kiedyś tam gdzieś tam coś tam czytałem, że ten napis, że zrobiony w Italii to ściema.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi