Autor Wątek: Eureka Atom Specialty 65E - problemy przy pierwszym uruchomieniu  (Przeczytany 5567 razy)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Eureka Atom Specialty 65E - problemy przy pierwszym uruchomieniu
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Grudzień 2020, 23:46:03 »
Wg mnie jesteś przykładem na 2 młynki w domu lub typowy młyn SD jak Niche. Ja w takiej potrzebie mam drugi ręczny na swoje smaczki (ostatnio używam do przelewu), a w dużym młynie mam zasypaną kawę do espresso, która wchodzi każdemu. Atom to młyn On demand, będzie retencja i przymuszanie go siłą do bycia SD to chyba takie efekty jak u ciebie. Hopper musi być zasypany i już.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Eureka Atom Specialty 65E - problemy przy pierwszym uruchomieniu
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Grudzień 2020, 23:49:27 »
Odgrzewam
Kupiłem Atom 75 z blow up, i po przesiadce z mignona to jak z traktora na tesle , 2,7 sek na 18 gram :taktak:
Jeszcze spytam. Jak ci się udało zmielić 18g w 2,7 sek jeśli specka podaje 2,7-3,9g/sek? Serio jest tak szybki? To musi być baaardzo głośny.

Offline piotrdab

  • Wiadomości: 151
  • Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano, Severin
Odp: Eureka Atom Specialty 65E - problemy przy pierwszym uruchomieniu
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Grudzień 2020, 10:13:21 »
Wg mnie jesteś przykładem na 2 młynki w domu lub typowy młyn SD jak Niche. Ja w takiej potrzebie mam drugi ręczny na swoje smaczki (ostatnio używam do przelewu), a w dużym młynie mam zasypaną kawę do espresso, która wchodzi każdemu. Atom to młyn On demand, będzie retencja i przymuszanie go siłą do bycia SD to chyba takie efekty jak u ciebie. Hopper musi być zasypany i już.
I to jest propozycja dobrego podejścia :) Sam od niedawna mam drugi młynek, a pierwszy zostawiłem do dyspozycji córki (i czasami żony), która pija raczej przelewy. Teraz nie ma problemu, nikt mi nie kręci mocno nastawami młynka mielącego pod espresso.

Offline furu

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Perfetto
Odp: Eureka Atom Specialty 65E - problemy przy pierwszym uruchomieniu
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Grudzień 2020, 14:04:08 »
Rubin; był czas że miałem 3 młynki  ;) a recznego comandante mam do dziś. Ja mam cierpliwość do parzenia kawy, moja żona już nie bardzo.
Dla niej ważenie i "babranie" się przy użyciu zwykłego mignona było uciążliwe. Ani konkretnego czasu mielenia (czasem brakowało skali na pokrętle czyli jakieś 21 sek) a rozsyp jak z pepeszy.
Atom używany przez profesjonalistów w kawiarniach i jako hi-end dla pasjonata kawy w domu, w szczególności na obcojęzycznym YT można wyszukać wiele przykładów, jako sigle dose i pełen zasyp dużego i małego  zbiornika. Wiado że prostu z pudełka nic perfekcyjnie nie zadziała na akurat tą kawe która masz w domu no ale po 1kg to już powinno być ok. I było ale tylko jako SD, jak bez zmian czasu i grubości mielenia zacząłem go używać z zsypanym pojemnikiem 300g do pełna to zatrzymał sie po 2 mieleniu. Ani razu nie wypadło dokładnie 18g (oczywiście z lekką tolerancja ), przemilczałbym 18,3 ale 3 mielenia z rzedu wyglądały
1: 15,4
2: 17
3: 21,2
Może po zsumowaniu byłoby ok ale to troche za dużo kawy na raz :). Po kilku próbach rozkręciłem młynek i nie ważyłem (powiedzmy że byłem troszke wqrżony) ale wysypałem duża stołową łyżke zmielonej kawy z samej komory mielenia.
Zacinał sie, szarpało nim w połowie mielenia z tego co zmieliłem w 20 sek przelało sie 60 ml i prysznic dookoła, czyli raczej to nie przez to że był skręcony na minimum, od momentu kupna właśnie kręciłem w stronę course bo mielił coraz szybciej.
A co do szybkości mielenia, jest super szybki i baaardzo cichy. To właśnie przekonało mnie do kupna.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 671
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Eureka Atom Specialty 65E - problemy przy pierwszym uruchomieniu
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Grudzień 2020, 16:13:52 »
Coś tu jest mocno nie tak... ja mam akurat eureka specialita to 16g mieli mi w jakies 12s przy 0.1g retencji, bez żadnego pompowania hoppera :D
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline furu

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Perfetto
Odp: Eureka Atom Specialty 65E - problemy przy pierwszym uruchomieniu
« Odpowiedź #35 dnia: 31 Grudzień 2020, 16:25:00 »
Aby nie być gołosłownym.
Nie miałem zamiaru nagrywać nic bo byłem pewien że wszystko będzie ok i brakuje najważniejszej części gdy gdy słychać i widać przerywany/szarpane mielenie.
Na tym filmie widać już po tym jak szarpanie zakończyło się zatrzymaniem. Na filmach kolegi Nihil słychać że mieli ale nic nie leci, u mnie słychać delikatne uuuuuuu i nic sie nie dzieje (specjalne efekty dźwiękowe);) a przed sekundą zmielił do połowy porcji.




Po rozkręceniu i wyczyszczeniu komory mielenia było ok na chwilę ale po zasypaniu zbiornika do pełna ta sama sytuacja plus całkowity stop i zaraz znowu ok :doh:
Przepraszam z odkurzacz w tle ale nie nagrywałem jak cicho pracuje a jak wygląda problem z zatrzymywaniem się.
Z nerwów nie zważyłem po kolei wszystkich 3 prób ale po zważeniu całości było 55g (nie były to równe ilościowo wizualnie próby)
ps. w realu nie jest tak głośny jak na nagraniu (nagrywałem tandetnym chińskim telefonem)

« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2020, 16:30:53 wysłana przez ranGo »

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: Eureka Atom Specialty 65E - problemy przy pierwszym uruchomieniu
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Styczeń 2021, 16:12:07 »
Patrz, a sądziłem, że za retencję odpowiada zmniejszona wielkość żaren w Atom 65 przy tej samej konstrukcji. Obejrzałem ten filmik i żałowałem, że nie dołożyłem tysia na większe żarna

No ale wychodzi na to, że nie. Jednak Atomy kompletnie nie nadają się do użytku domowego i powinno to się wyraźnie mówić. Dwa tygodnie temu wpadłem do kumpeli, która kupiła sobie Gaggię i zwykłego Mignona Classico. Młynkiem byłem zachwycony. Idealne espresso wyszło po trzecim ustawieniu, potem pełna powtarzalność, znikoma retencja. W porównaniu z Atomem dzień do nocy. Jednak każdy sprzęt ma swoje zastosowania. Można tamperem gwoździe wbijać, ale szkoda gwoździ i tampera.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi