Autor Wątek: Mazzer Super Jolly Macinacaffe vs Super Jolly Macinadosatore  (Przeczytany 5128 razy)

Shiloh

  • Gość
Mazzer Super Jolly Macinacaffe vs Super Jolly Macinadosatore
« dnia: 06 Grudzień 2013, 19:53:13 »
Witam,
Po lekturze forum przymierzam się do zkaupów i zaczynam od młynka:-)
Chciałbym kupić uzywany młynek i mam na oku ww. egzemplarze. Jak dobrze rozumiem, oba różnia się podstawką (jeden może dozować w drugim kawa może być wysypywana do torebeczek). Moje pytanie czy to dobry zakup do domu(5 osób)? Z tego co przeczytałem na forum jest to dobra firma, części zamienne są w miarę tanie, więc późniejsza ewentualna wymiana żaren, etc nie będzie stanowiła problemu. Dodam, że gdybym miał kupować "nówkę" to patrzyłem za Ascaso mini, prosze o jakieś sugestię, bo czytam, czytam i coraz większy mętlik w głowie:-)

Mazzer Super Jolly Macinacaffe
mazzer.com/gfx/prodotti/pdf/STSJDRO092011.pdf
Mazzer Super Jolly Macinadosatore
mazzer.com/gfx/prodotti/pdf/STSJDOS012013.pdf

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mazzer Super Jolly Macinacaffe vs Super Jolly Macinadosatore
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudzień 2013, 20:35:40 »
Z tych obu każdy ma swoje wady i zalety.

Ja bym polecił trzecią wersję - z namielaniem bezpośrednim - http://www.mazzer.com/scheda.asp?idprod=9

Co do dozownika - to on nie wszystkim pasuje, a co do tego z klipsem na torebki, to podobno trochę śmieci na boki.

Generalnie której wersji byś nie wybrał będziesz zadowolony. Przemiał jest bez zarzutu. Wielu z nas mam młynki z dozownikiem, i wielu ma te Mazzery "torebkowe". Ostatnio nawet robimy zakupy lejka aby przerobić je na bezpośrednie namielanie. Niech to będzie dla Ciebie wskazówką.
LMWDP #469

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Mazzer Super Jolly Macinacaffe vs Super Jolly Macinadosatore
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudzień 2013, 12:28:58 »
Witaj. Ja mam wersję z klipsem (drogheria) i śmieci mocno poza kolbę. Taka uroda, ale da się to zmienić przez przeróbkę młynka na wersję z lejkiem (wpisz w naszej wyszukiwarce hasło DIY, znajdziesz). Opcja dozownika w użytku domowym, jest dość kłopotliwa, bo dużo kawy zostaje niewykorzystane na raz w dozowniku, ale można opracować sobie metodę by to zminimalizować. :-) na pewno jest to bardzo dobry młyn, niezależnie od wersji

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mazzer Super Jolly Macinacaffe vs Super Jolly Macinadosatore
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudzień 2013, 12:36:59 »
Młynek z dozownikiem może być zupełnie czysty. Moim zdaniem, przy odrobinie wprawy nic się nie marnuje.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mazzer Super Jolly Macinacaffe vs Super Jolly Macinadosatore
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Grudzień 2013, 12:43:55 »
Potwierdzam - dozownik mam, mielę z pomocą timera, z gardzieli wyrzucam resztki kawy po każdym mieleniu. Raz na tydzień czyszczenie dozownika - może w sumie ze 2g kawy z zakamarków powyciągam.

Jednak mielenie bezpośrednie jest wygodniejsze ;)
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mazzer Super Jolly Macinacaffe vs Super Jolly Macinadosatore
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Grudzień 2013, 12:52:11 »
Może i tak, ale... Pod dozownikiem łatwiej manewruje się potrafiltrem, porcje spadają tak, jak chcemy. Dozownik jest fajnym miejscem, by zrzucić doń nadmiar kawy z sitka.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mazzer Super Jolly Macinacaffe vs Super Jolly Macinadosatore
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Grudzień 2013, 12:53:54 »
Jednak mielenie bezpośrednie jest wygodniejsze

W sumie to moje wcześniejsze twierdzenie jest niepoparte praktyką - ale to się wkrótce pewnie zmieni.
LMWDP #469

Shiloh

  • Gość
Odp: Mazzer Super Jolly Macinacaffe vs Super Jolly Macinadosatore
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Grudzień 2013, 21:22:19 »
Dzięki, za odpowiedzi. Chyba wezmę wersję z klipsem i ewentualnie będę przerabiał:-)
Poprawki to ten wątek?
http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=31.0

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Mazzer Super Jolly Macinacaffe vs Super Jolly Macinadosatore
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Grudzień 2013, 21:41:59 »
Dodatkowe wskazówki znajdziesz tutaj: http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=540.0
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi