Autor Wątek: Kinomaniacy  (Przeczytany 46517 razy)

Online ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Luty 2014, 22:59:03 »
Jak piszecie o Galeriankach, to macie na myśli ten pierwszy który został nagrany jako projekt szkolny czy ten znani z kin polskich? Mieszkam obok filmówki w Lodzi i z sentymentem patrzę na złote czasy polskiego filmu i czasem siadam na schody gdzie ślady zostawili moi ulubiony reżyserzy z czasów młodości.
Szkoda mi zmarnowania jednego z najlepszych studiów dźwiękowych na świecie które znajduje się w Lodzi. Jestem uczulony na dźwięk a ten nie jest na najlepszym poziomie w polskiej kinematografii. Dialogi są powtórnie nagrywane w studiu a tu juz jest większy akcent na efektach specjalnych niż na naturalności.

Offline harkie

  • Wiadomości: 149
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Luty 2014, 23:46:12 »
Jak piszemy o Galeriankach, to myślimy o filmie "Mój Rower". Oglądałem go ze dwa razy w kinach i pewnie trzeci raz bym poszedł. No może trzeba wyjść przed samym końcem. I uprasza się o nie wyciąganie wyrazów ze zdania pełnego.

@ziomiwan: Idziesz ostro pod włos, jeszcze z tymi serialami. ;)
Różnorodność w świecie nie tylko kawy występuje jednak. Wiadomo nie od dzisiaj, że taki np. chłopczyk japończyk różni się nieco od dziewczynki chińczycki. Zresztą tenże chłopczyk na domiar, posługuje się językiem zupełnie niepodobnym do niczego Chińskiego.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Luty 2014, 23:56:27 »
[...]wolę obejrzeć sobie serial[...]

Hm, ostatni serial na który dałem się namówić -- z tych nowych superprodukcji, to był Prison Break. Szczerze? Podziękuję! Owszem forma ładna, pomysł najczęściej też dobry, ale kompletnie nie odnajduję się w tych niespójnych historiach wciąż dopisywanych na kolanie, bo o końcu nikt nie pomyślał, bo przecież koniec, to koniec kasy.

Pierwszy sezon Dextera pożarłem w dwa dni, ale na szczęście nie zrobiłem sobie krzywdy i zaprzestałem na tym. Nie ufam tym scenarzystom od siedmiu milionów dolarów na minutę, już lepiej nie wiedzieć jak się to (nie)skończy i cieszyć się dobrym początkiem.


Jak piszecie o Galeriankach, to macie na myśli [...]
‎Oczywiście pisałem o tej kinowej, kasowej wersji. Do studenckich etiud niestety dostępu nie mam, a szkoda.

A co do dźwięku, mnie wiele nie trzeba, ale brak synchronizacji usta-dźwięk w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do wyłączenia filmu w połowie. Tu dodam dla zobrazowania skali natręctw, że nawet najnudniejsze filmy staram się obejrzeć do końca, jeśli już zacząłem.


Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Luty 2014, 06:47:47 »
Na Alekino+ polecam Rząd o oczywiście House of Cards.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Online ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Marzec 2014, 14:27:54 »
Rosyjski film dokumentalny o obaleniu F-117 w Serbii pod tytułem " Przepraszamy, nie wiedzieliśmy że jest niewidzialny "





Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Marzec 2014, 19:51:58 »
ranGo- ja również o tej kinowej wersji Galerianek którą zachwycają się ludzie.

Co do dźwięku w polskich filmach to jest właśnie to co przeważnie najbardziej mnie drażni. Albo nie słyszy się dialogów, albo raz jest głośno, a raz tak cicho, że nic nie słychać...

harkie- nie o różnice chodzi. Ale o sens...
"Mój rower" obejrzałem. Szału nie robi, ot ciężki klimat, wiele niepotrzebnych przeciągających film scen. Ogólnie przysnąłem kilka razy, ale wybudzała mnie moja dziewczyna.
Do polskich filmów ciężko mi się przekonać... Co obejrzę coś polecanego jako "wooow super film'' okazuje się, że to dla mnie tandetna szmira...

Skusiłem się jednak ostatnio na "Ambassade" ze względu na reżysera oraz Więckiewicza. I muszę przyznać, że film się udał.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Marzec 2014, 20:05:14 »
Goran, ale to jakiś krótkometrażowy film ;)

A samolot był taki ładny amerykanski, szkoda  :mrgreen:

Właśnie mamy rocznicę po atakach NATO na Serbię, ślady pozostały do tej pory.

Offline Senators Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 26
    • Sklep kawa
  • Ekspres: AeroPress
  • Młynek: Compak K6
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Kwiecień 2014, 14:15:21 »
A film o Kuklińskim ktoś oglądał? Trochę zabrakło, aby ukazać pełną historię. Ale ogólny zarys był zgodny z prawdą, pomimo pewnych nieścisłości i przekłamań. Muzyka w porządku, aktorzy w porządku. Ciesze się, że główną rolę grał Marcin Dorociński.

Ogólnie, gdybym nie wiedział, że to film Pasikowskiego, to nie pomyślałbym, że to Polska produkcja.

Regulus

  • Gość
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Sierpień 2014, 09:45:38 »
Film Jack Strong oglądało się miło, film bardzo dobry jak na polskie warunki. Nie znam dobrze tej historii więc ciężko mi coś napisać o zgodności z prawdą.

Z tego co ostatnio widziałem z czystym sumieniem polecam Grand Budapest Hotel. Film niezwykły w swojej formie, opowiada o przygodach konsjerża słynnego węgierskiego hotelu oraz boya hotelowego który zostaje jego uczniem i zaufanym przyjacielem.

Online ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Listopad 2014, 20:41:26 »
Serial "Halt and Catch Fire" o informatykach z początku lat '80, początkach PeCetach i konkurowania z IBM-em. Dużo fajnego sprzętu można zobaczyć, zaczynając od zielonych ekranów i floppy dysków. Ciekaw jestem czy jest na jakimś polskim kanale?

Offline Krzyszτof Mężczyzna

  • Wiadomości: 15
    • Forum o herbacie
  • Ekspres: Drip
  • Młynek: Stary młynek ręczny
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Listopad 2014, 09:55:57 »
Sin City 2 GORĄCO polecam. Klimat nieziemski, godna kontynuacja części pierwszej.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Listopad 2014, 10:43:49 »
Goran, jakie konkurowanie mogło być w dziedzinie PCtów z IBM na początku lat 80tych?  :mrgreen:
Raczej próby zbudowania podobnych skrzynek, oznaczenia ich, że są kompatybilne ze standardem IBM PC ( :lol2: ) a następnie zarobienia paru miedziaków.
Gdzie tu konkurowanie?  :diabelek:

ps. zielone ekrany były chwilkę później passe ;) amberki to było to!

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Listopad 2014, 13:44:30 »
Goran, jakie konkurowanie mogło być w dziedzinie PCtów z IBM na początku lat 80tych?  :mrgreen:
Raczej próby zbudowania podobnych skrzynek, oznaczenia ich, że są kompatybilne ze standardem IBM PC ( :lol2: ) a następnie zarobienia paru miedziaków.
Gdzie tu konkurowanie?  :diabelek:

ps. zielone ekrany były chwilkę później passe ;) amberki to było to!

Ogladnij to zobaczysz

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Styczeń 2015, 22:12:10 »
„Niech wiatr zawsze wieje ci w plecy, a słońce świeci w twarz. Niech skrzydła przeznaczenia zaniosą cię do nieba, byś zatańczył z gwiazdami.”
Film Blow (i nie, nie brakuje tu słówka 'praca' z ang. bo film nie pochodzi z RT) przedstawia biografie króla kokainy, przemytnika jednego z największych w USA. Na białym proszku dorobił się 60 milionów by potem stracić wszystko, odsiedzieć wyrok i wyjść w 2014 roku. [Przez społeczeństwo został przywitany bardzo entuzjastycznie] Ciekawe są motywy jego działań, przedstawione są one w filmie na samym początku gdy George (zagrany przez Johnny Depp.) jest jeszcze dzieckiem. Choć łamał prawo podążał za swoimi marzeniami czy dobrze na tym wyszedł przekonaj się oglądając film. On sam mówił, że żałuje tylko jednego i nie chodziło o zielone papierki. Cały film jest ciekawy, inspirujący i dobry. Warty obejrzenia.
„Większości ludzi życie przecieka między palcami i nigdy nie realizują swoich wielkich planów. Przez te wszystkie lata zostawiałem kawałki serca w różnych miejscach i zostało mi już bardzo niewiele. Ale zmuszam się do uśmiechu wiedząc, że moje ambicje znacznie przewyższały mój talent. ”
Enjoy!


http://images68.fotosik.pl/537/83bdd854f2aebc36.jpg
Kinomaniacy




Offline skarbimirek

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: chemx, AP, drip, kawiarka
  • Młynek: Graef cm 800
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Styczeń 2015, 23:13:28 »
aaaa Blow to klasyk  :ok:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi