Autor Wątek: Kinomaniacy  (Przeczytany 46515 razy)

Offline Twolipan Mężczyzna

  • Wiadomości: 127
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Cunill
Kinomaniacy
« dnia: 05 Grudzień 2013, 00:21:08 »
Nie bez powodu tytuł nawiązuje do największego chyba w sieci miejsca gdzie można zgodnie z zasadą wolnej sieci za darmo przejrzeć produkcje filmowe. Ale ciekawych Tytułów (choć zawsze mniej od koszmarków) jest tak dużo, że może warto sobie wskazać co ciekawsze pozycje.

Ciekawe zresztą jaki byłby ranking np. 5 najlepszych filmów wszech czasów wśród forumowiczów?
Na pierwszym miejscu Kawa i papierosy (Coffee and Cigarettes 2003)? :)
Gorzko-słodki (2009) z Brianem Chandlerem?
Czy też żelazne pozycje:
Pożegnanie z Afryką (1985)
The Bucket List | Choć goni nas czas (2008) z Nicholsonem


Osobiście na dziś polecam nie najnowszą pozycję która wielu zapewne zna, ale ma dla mnie jakiś nieodparty urok.
Może ze względu na Richarda Dreyfussa które z niezrozumiałych względów bardzo lubię.
Zrozumieć ciszę (Silent Fall 1994)


Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Luty 2014, 02:16:06 »
Temat ciekawy, ale coś tu cichutko.
 Polskiego kina chyba już nie ma :(

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Luty 2014, 06:47:50 »
Z polskiego kina "Dziewczynę z szafy" ostatnio widziałem  Film trochę zakręcony, ale zdecydowanie wart obejrzenia


Edit. ort  :sciana:
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2014, 13:32:11 wysłana przez Albinos »

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Luty 2014, 07:08:58 »
Czekajcie, PL kino istnieje, jest parę "nowych" obrazów.
a Ciało, a Kołysanka??
Jest ich więcej.

Nie tylko u nas są dobre filmy, bratni naród w jarku - Węgrzy mają obraz pod nazwą "Kontrolerzy" - polecam.

ps. a na dobry sen Hair, niezmiennie od lat wielu, ente oglądnięcie powoduje zadowolenie...

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Luty 2014, 11:24:18 »
Dobre kino to robili w PRL-u, teraz kiczowate "superprodukcje" typu Bitwa Warszawska. Ciężko coś zrobić jeśli polikwidowano wszystko co się dało.

Nadal lubię oglądnąć 4 pancernych chociaż krzyczą że zakłamany film, na takim poziomi serialu już nie stworzą, budżety nie pozwolą.
Czy też Sami swoi, który zawsze będzie śmieszył.

Hollywoodskiego od lat wielu już nie oglądam.

Przerzuciłem się na kino rosyjskie, tyle że u nas nie ma dojścia do filmów, pozostają torrenty. U nich kino jest na wysokim poziomie i wg mnie bardziej realistyczne, życiowe. Seriale mają tak rozbudowaną fabułę, że przez cały czas nie ma czasu na nudę.
Jednym z  takich seriali, który zapadł mi w pamięć jest "Karny batalion" w którym nie bali się poruszyć tematyki karnych batalionów, która przez wiele lat była tematem tabu.
Warto obejrzeć, wszystkie odcinki powinny być na youtubie.

kasiaziel

  • Gość
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Luty 2014, 00:07:18 »
Jeśli chodzi o polskie kino to można znaleźć coś naprawdę dobrego. Muszę absolutnie polecić film "Ida" P. Pawlikowskiego. Naprawdę robi wrażenie i lekki to film nie jest ale warto przez niego przebrnąć, naprawdę :) O ile ktoś lubi taki sentymentalne kino oczywiście.

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Luty 2014, 19:43:09 »
Polskie kino....
Coraz ciężej wymówić te słowa.
Póki co jedynie Machulski trzyma poziom.
Tak Kołysanka, W ciemności, Ambassada (choć już też nieco słaba), Vinci, Dług.
A pozostali?? Klapa. Nudy, ciężkie, przygnębiające, kiczowate czy po porostu głupie/debilne.

Ze starszych filmów polecam:
Ray (świetny film o Ray-u Charles-ie)

Poza tym ostatnimi czasy ciężko znaleźć jakikolwiek dobry film. Toteż przerzuciłem się na seriale ;)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Luty 2014, 21:55:15 »
"Zmruż oczy", to niezły polski film.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Luty 2014, 22:18:03 »
Ha, mój najulubieńszy :) Nic się nie dzieje, groteska bezsensu, piękne zdjęcia, ciepłe światło, genialne dialogi (które śmieszą do łez, ale tak po piątym razie, coś jak z Rejsem), muzyka też na najwyższym poziomie. Oglądałem go chyba ze 44 razy.
Tylko Foremniak mi nie pasuje, ale cóż, nie można mieć wszystkiego.




Jest sporo pięknych polskich filmów, tylko trzeba je odsiać od tych, o których głośno (czasem o tych dobrych też głośno, co utrudnia całą sprawę), od tych wielkie wow, od tych zrobionych wyłącznie dla kasy. No i trzeba choć trochę lubić polskie kino.

Offline harkie

  • Wiadomości: 149
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Luty 2014, 23:54:00 »
Polskie kino, ciągle go bardzo dużo w kolejności przypadkowej: Róża + Dom Zły, Wino truskawkowe, Pręgi, Wymyk, Komornik, Plac Zbawiciela, Mój rower, Ranczo, Jasminum, Galerianki, Rewers, Lincz, Sęp, U Pana Boga w..., Królik po berlińsku, Mój Nikifor, Yuma, Rezerwat,  cała seria walentynkowych i świątecznych lekkich produkcji (Listy do M, Lejds itd.), Jasne błękitne okna... i wiele innych których w głowie nie mam teraz. Dodatkowo filmy, które warto zobaczyć ze względu na główne role - choć same w sobie są średnie.

Czy Dom zły jest głupi, ciężki owszem. No można się wynudzić na Króliku po berlińsku, lub jeżeli komuś nie w guście Listy do M to w sumie też nuda. Ale filmy te przekazują jakieś wartości lub zapewniają rozrywkę.

Sorry każdy ma swój gust o czym nie dyskutuję. Przedstawiłem swój pogląd i zmuszać do szczawiu i ulęgałek nikogo nie myślę skoro nie lubi. :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Luty 2014, 00:48:25 »
Rysa, Testosteron, Pora umierać, Dzień Świra(zresztą, wszystko Koterskiego), Zróbmy sobie wnuka, Ile waży koń trojański (zresztą, wszystko Machulskiego), Pogoda na jutro, Mistyfikacja, Wszystko, co kocham.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Luty 2014, 07:04:40 »
Ostatnio Wałęsa. Mocno się zastanawiam czy oglądałem bo część z tych czasów pamiętam (sentyment to się nazywa :) ) czy też film był dobry.
Nazwisko reżysera plus paru dobrych aktorów to jednak zbyt mało, wybieram pierwszą odpowiedź  :-\
ps. miałem nadzieję, że film poważny, bez zadęcia ale jednak pokazujący dla nas ważne i często bolesne momenty, a koloryt (mowy) byłego prezydenta rozbawiał mnie momentami jak na komedii.

//edit: były jeszcze Wesele (choć tu się spotkałem z głosami krytycznymi, co mnie dziwi), Skazany na bluesa, Pokłosie, Baby są jakieś inne (tu podpadnę zapewne ;) ), Układ zamknięty...
jednak filmy, które zrobiły na mnie największe wrażenie, wręcz przemodelowały cząstkę mego życia to: Kac Wawa oraz Wyjazd integracyjny. Tak, po nich można popaść w alkoholizm i otępienie/beznadziejność...

Reasumując, pomijając ewidentne szmiry, nie jest tak źle. Nie jesteśmy ani Bolly ani Hollywood, ale nie jest źle.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2014, 07:15:52 wysłana przez KrzychK »

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Luty 2014, 21:21:39 »
O tak! Wesele było ok!
Wałęsa- właśnie kilka dni temu oglądałem i muszę przyznać, że dobry, gra Więckiewicza rewelacja.
Dzień świra i owszem, choć nieco ciężki to dobrze się ogladało.
Ale skoro Dzień świra to z podobnych czasów jeszcze Chłopaki nie płaczą czy Poranek Kojota.

Ale Lejdis, Galerianki, Testosteron i podobne polskie "komedie" opierające żart na wiązance bluzgów jakoś mnie nie bawią...
Nie oczekuję ambitnej komedii, ale też nie śmieszą mnie bluzgi przez 90% filmu.
Aaach Yuma.... Dla mnie dno totalne...

Nie oceniam niczyjego gustu!
Jeśli o polskie filmy chodzi to podchodzę do nich z wielkim dystansem, gdyż wiele razy słysząc jaki to film jest rewelacyjny okazuje się, że to kompletne dno... np. Drogówka...


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Luty 2014, 02:15:28 »
Wrzucenie do jednego worka Lejdis, Galerianek i Testosteronu, to chyba spore niedopatrzenie. Toż to trzy zupełnie inne kategorie. Testosteron jest filmem ponadczasowym i będzie się go oglądało po 100 razy (jeśli kto lubi). Jest przemyślany pod wieloma względami, spójny w formie i treści, zagrany jak trzeba. Może się nie podobać, ale znać warto, bo odniesień będzie sporo. Lejdis, to prosta, acz zasadna komedia na niedzielne popołudnie. Pewnie znajdą się panie, które akurat to obejrzą 100 razy, a niektóre dialogi też o ponadczasowość się ocierają. Natomiast Galerianki, to zwykły zarabiacz pieniędzy. Chwytny temat, marne wykonanie, duża afera o mały film.

wiele razy słysząc jaki to film jest rewelacyjny
Nie czytam nigdy recenzji, nie oglądam trajlerów, staram się do każdego rodzaju twórczości podchodzić na czysto. Dzięki temu mogę wejść w dialog z twórcami, a nie z recenzentami czy innymi marketingowymi aferzystami.

I tak owa Drogówka zaskoczyła mnie bardzo, ale na plus. Od pogłosek odciąć się nie dało, miałem złe przeczucia, że paradokument, że znów kasa na temacie zrobiona, a tu trach i co? i konkretne polskie kino sensacyjne. Myślę, że śmiało można będzie za parę lat zestawić z Psami, z Długiem, z Sarą, z Młodymi Wilkami itp.

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Kinomaniacy
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Luty 2014, 22:22:56 »
Tak jak mówiłem to kwestia gustu.
Dla mnie Lejdis, Galerianki i Testosteron to kompletne dno niczym niemal się od siebie nie różniące, nie licząc niezłej gry aktorskiej w tym ostatnim.

Ale Drogówka??.... Nic głupszego, bardziej tandetnego i mijającego się z rzeczywistością...  Przynajmniej według mnie i dla mnie.


Dlatego właśnie zamiast tych naszych krajowych badziewi wolę obejrzeć sobie serial np.:
Suits,  Homeland, Spartacus, Game of Thrones, That 70's Show, Breaking Bad, OZ, Shield, Big bang theory, How i met your mother, House.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi