Autor Wątek: jaki młynek-proszę o radę  (Przeczytany 37166 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #60 dnia: 11 Grudzień 2013, 01:47:10 »
A niechli i będą ze stali, dla mnie wyglądają jak ceramiczne, tępe są jak ceramiczne, przemiał dają niczym ceramiczne. Testowałem oba młynki i (Tchibo ze stożkowymi i tegoż severina z 4 na końcu) moim zdaniem te młynki różnią się znacznie. Aby zmierzyć jak znacznie należałoby dokonać dokładniejszych testów porównawczych.

Zdaje się, że Twoje doświadczenia (owa jednorazowość tych tanich płaskich żaren kontra żywotność i praca żaren stożkowych w Tchibo) potwierdzają moje słowa.

Offline Twolipan Mężczyzna

  • Wiadomości: 127
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Cunill
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #61 dnia: 11 Grudzień 2013, 02:24:55 »
Można i tak zakładać :buziak:

Jeżeli pozwolisz, że wypowiem  swoje całościowe zdanie  na temat tych severinów, gall, mpm, krupsów, czibów, firstów to jest jasne: różnic w przemiale nie ma żadnych, czy kosztują 80 czy nawet 300 złotych,  cena to czysty marketing.
To bliźniacze konstrukcje, podobne silniki i obroty, wielkość mikro żaren i pojemników, i jakość całości. Jestem przekonany, że w ślepym teście dałoby się poczuć jakąkolwiek różnice w naparze w w/w grupie dopiero koło Graefa czy Boduma. A i tak każdy młyn gastro zgasiłby to wszystko jednym namieleniem ;)
Stąd doszedłem do logicznego wniosku, że nie ma sensu kupować nic poniżej, chociaż używki, ale gastro ( w to wliczam mazzery i macapy malkoningi itp. dla jasności). A skoro nie ma, to trzeba kupować najtaniej i nazbierać choć te 500 zł na używkę i nie kombinować na wyrzucanie połowy w błoto.
No bo jak się czuje ktoś kto wyrzucił taką kasę na Severina a potem czyta na forum jak aparaty kupiły SJ za podwójną kwotę? ;)

Serdecznie pozdrawiam donkiszocie nocną porą :kawa:
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2013, 02:33:10 wysłana przez Twolipan »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #62 dnia: 11 Grudzień 2013, 02:33:43 »
Teraz o wiele bardziej niż młynki i Twe pozdrowienia zastanawia mnie fakt dlaczego przeredagowałeś cała swą wypowiedź z 23:23:48?  :wow2:

Trochę to dziwne, że nie ma w niej treści do której się odniosłem (mój post o 00:05:05) i którą cytowałem.

Jestem w szoku, i pod wrażeniem jednocześnie.  :o :brawa: :wow2:


Edit: O, mamy koleją edycję wsteczną, ministerstwo prawdy byłby z Ciebie dumne.  :brawa:
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2013, 22:37:12 wysłana przez donkiszot »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #63 dnia: 11 Grudzień 2013, 02:46:18 »
[...]czy hario slim czy hario skerton?[...]

  • Aby w slimie wypadła rączka podczas mielenie trzeba się o to baaaardzo postarać.
  • Jeśli chodzi o żarna, to mniej więcej (albo całkiem) jest to to samo.
  • Slim ma tę zaletę, że od góry jest przykrywka i ziarenka nie wypadają.
  • Niestety tworzywo to fakt, ale jego jakość jest całkiem całkiem.
  • No i w slimie na raz można zmielić tylko ~30g, ale to chyba nie problem w tym przypadku.
  • Jest też różnica w sposobie ustawiania grubości przemiału, w slimie jest to nakrętka (klik, klik) od spodu żaren, a w skertonie ustawia się od góry (trzeba odkręcić nakrętkę i przestawić blokadę).

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #64 dnia: 11 Grudzień 2013, 07:29:58 »
Proponuję zajrzeć do ofert przedstawionych w Dziale Supermarket - teraz sporo tam przedświątecznych ofert. Oprócz hario masz jeszcze porlex i tiamo :) - zdecydowanie wybrałbym któryś z tych ręcznych niż tani elektryczny (poniżej 300 zeta). Jeśli chodzi o kolejność wyboru to byłoby to - porlex, hario, tiamo - przy czym różnice nie są duże i każdy z nich dobrze się sprawdzi. Problemem będzie (jak napisał Twolipan) nierównomierność przemiału, jednak nie ma co demonizować tego problemu :).

Borysa

  • Gość
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #65 dnia: 11 Grudzień 2013, 08:31:15 »
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Borysa, ale dlaczego zakładasz, że elektryczny nie wchodzi w grę?

Przeglądając to forum doszłam, być może do mylnego wniosku, że lepszy dobry młynek ręczny niż tani elektryczny. Tego Severina oglądałam już w sklepie i wyglądał, jakby po pierwszym użyciu miał się rozpaść:( Myślę, że mój chłopak z ręcznym mieleniem nie będzie miał problemu, bo po pierwsze lubi jak jest trudniej:), a po drugie ma na 10 do pracy:)


Jeśli chodzi o kolejność wyboru to byłoby to - porlex, hario, tiamo

To jeszcze poczytam o tym młynku porlex. Co do hario-tiamo, to wzięłam sobie do serca test przeprowadzony przez picasso83, dlatego mój wybór padł na hario.

Offline Twolipan Mężczyzna

  • Wiadomości: 127
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Cunill
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #66 dnia: 11 Grudzień 2013, 12:30:15 »
Borysa, no to jak chłopak lubi pokręcić ;), to sprawa rozwiązana. :)
Będzie na pewno ciszej, co dla niektórych ma rano wręcz podstawowe znaczenie.
A kolejność zawsze można odwrócić: jeżeli z czasem "ręczne robótki" was zmęczą,
można zakupić wersje elektryczną.

Posprzątane.

Zostawiłem treści związane z młynkiem. fux.


Reszta wypaczała wypowiedź.

« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2013, 12:59:00 wysłana przez fux »

Borysa

  • Gość
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #67 dnia: 11 Grudzień 2013, 17:15:39 »
Proponuję zajrzeć do ofert przedstawionych w Dziale Supermarket - teraz sporo tam przedświątecznych ofert.

Zgodnie z tą radą zapoznałam się z ww. działem i skorzystałam z promocji - zamówiłam Hario Slima za 118 zł:) Bardzo dziękuję za pomoc. Będę tu zaglądać częściej, bo już czuję że to dopiero początek :) Zafascynowały mnie "dripy", czuję że to coś dla mnie :P

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #68 dnia: 11 Grudzień 2013, 17:20:09 »
Drip to zaskakująco dobry sposób na świetną kawę ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi