Autor Wątek: jaki młynek-proszę o radę  (Przeczytany 37167 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Grudzień 2013, 19:51:57 »
Niestety Aura ale w tym sklepie nie znalazłem tego Graefa

Offline Twolipan Mężczyzna

  • Wiadomości: 127
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Cunill
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Grudzień 2013, 20:09:15 »
To znaczy, że forum działa :)
kiedy pisałem posta był dostępny, teraz jest widoczny, ale brak na stanie.
Nie mogę wklejać linków, więc ci wysyłam linka na PW

Jest też na niemieckim amazonie za ok. 530 zł, ale nie wiem jak z kosztami wysyłki.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2013, 20:27:35 wysłana przez Aura »

beata

  • Gość
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Grudzień 2013, 09:04:20 »
Szczerze mówiąc nawet nie wiem jaki ekspres dokładnie:( jakis zwykły zupełnie... mozliwe, ze siemens... rozumiem, ze to tez ma znaczenie? Jakoś tak wywnioskowałam wcześniej, że do ekspresu przelewowego to jakiś "prostszy" (czytaj tańszy) młynek bedzie ok.... a to chyba jednak nie tak, co? A jaki budżet byłby wystarczający na dobry młynek żarnowy do ekspresu przelewowego?

Bardzo dziękuję za odzew! :)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Grudzień 2013, 09:14:44 »
Beato sprecyzuj proszę - wcześniej pisałaś o ekspresie ciśnieniowym teraz o przelewowym - to dwa zupełnie różne urządzenia. :) - jeśli nie znasz marki i modelu to może znajdź podobny wizualnie w necie i podaj nam  model.

beata

  • Gość
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Grudzień 2013, 09:19:08 »
boze.... naprawdę prawdziwa blondynka ze mnie :sciana: mają zwykły ekspres PRZELEWOWY.... bardzo, bardzo przepraszam :redface:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Grudzień 2013, 09:25:56 »
Ekspres ciśnieniowy (kolba) wymaga drobnego przemiału który w przypadku większości młynków tanich jest trudny do osiągnięcia. Poziom wymaganej "drobności" mielenia narzuca trochę ekspres. Inaczej mieli się kawę do maszyny taniej a inaczej do drogiej - te drogie niestety uwidaczniają wszelkie niedoskonałości przemiału. Te tanie mają "wspomagacze" potrafiące zamaskować niedoskonałość przemiału.

Ekspres przelewowy wymaga zdecydowanie grubszego przemiału niż ciśnieniowy. Do przelewowego nie potrzeba młynka za 800 PLN. Jest sporo innych tańszych, które dadzą radę. Począwszy od Severina (z 3 na końcu numeru modelu) a na Bodum skończywszy. Tak apropo Bodum mieli dobrze do kawiarki, więc do przelewowca też się nadaje.

Włąśnie odpisałaś że to przelewowiec - ja bym na twoim miejscu kupił albo Bodum za 510 PLN albo Severin za około 350 PLN. A resztę kasy przeznacz na ziarna z polskiej palarni :)

Ja nie widzę sensu w inwestowaniu więcej po przelewowca. Pewnie że można, ale nie wiem czy warto.
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Grudzień 2013, 09:26:39 »
Jest jeszcze graef (coffeepassion.pl), severina jakoś jednak brałbym jako ostatniego pod uwagę (moje subiektywne, niczym nie poparte odczucie)

beata

  • Gość
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Grudzień 2013, 09:38:58 »
Dziękuję za wskazówki. Dam znac ku czemu się skłaniam:) Rozumiem, ze nawet gdybym wydała na młynek tysiaka to przy takim ekspresie i tak nie bedzie róznicy?

.... Bo zanim odnalazłam to forum, grzebałam w necie i po tych poszukiwaniach rozwazałam zakup młynka demoka...

@spinka - scaliłem dwa kolejne posty
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2013, 09:46:29 wysłana przez spinka2 »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Grudzień 2013, 09:45:30 »
Też dobry wybór, podobnie jak ascaso i kilka innych. Ale wskazaliśmy Ci tańsze i do tej metody wystarczające. Dużo droższy młynek będzie lepszy (ale to młyn gastro) tylko że różnica w cenie będzie zbyt duża w stosunku do przyrostu jakości dla "zwykłego Kowalskiego".
Resztę kasy wykorzystaj na zakup dobrej kawy.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Grudzień 2013, 09:46:33 »
Różnica będzie - te droższe mają bardziej jednorodny przemiał. Pytanie czy tą różnicę wychwycą podniebienia :) To już byś musiała w bezpośrednim porównaniu sprawdzić - ta sama kawa, ten sam ekspres ale różne młynki (ustawione na zbliżony stopień mielenia)

Demoka - jeśli ta to odradzam ze względu na sposób uruchamiania młynka. Ty podstawiała byś filtr i musiała byś palcem guzik pod wylotem kawy wciskać i trzymać. To nei będzie zbyt wygodne i praktyczne. I to jak dla mnie jedyny minus.
LMWDP #469

beata

  • Gość
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Grudzień 2013, 09:57:32 »
OK, to faktycznie democa odpada. A czy da się porównac jakos ten bodum z graef? 

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Grudzień 2013, 10:04:15 »
Myślę że to podobna klasa. Ja bym się kierował tutaj bardziej wielkością samego urządzenia oraz jego wyglądem.

Nasza koleżanka opisała Bodum'a tutaj.
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Grudzień 2013, 10:06:18 »
Bodum to nieco większa moc silnika i pojemniczek na zmieloną kawę (będzie wygodniej przesypywać do filtra ekspresu - w graefie trzeba by coś podłożyć pod wylot młynka po wpisie Gromoga wycofuję się z tego zapisu - na zdjęciach z podanego przeze mnie linku widziałem tylko widelec i bezpośrednie namielanie)
Graef to aluminiowa obudowa i "ciut" bardziej profesjonalny wygląd
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2013, 10:12:45 wysłana przez spinka2 »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Grudzień 2013, 10:09:37 »
Ja mam Graefa i daje rady, młynek dobrze wygląda, nie zajmuje za dużo miejsca. Posiada mały pojemniczek do którego mielę porcję kawy, nie będzie też problemu z mieleniem bezpośrednio do filtra. Co jakiś czas robię to bezpośrednio do torebki, dla znajomych.
Kawę mieloną tym młynkiem używam od czasu do czasu w ekspresie przelewowym. Młynek posiada wystarczająco stopni zmielenia, poradzi sobie nawet z prostym ekspresem ciśnieniowym.

Od Boduma zdecydowanie ładniej się prezentuje. Włącznik mam z prawej



http://espresso-store.de/httpdocs/popup_image.php?pID=665&osCsid=67392c6374ff08765b77f3111c96817e
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2013, 10:26:40 wysłana przez gromog »

beata

  • Gość
Odp: jaki młynek-proszę o radę
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Grudzień 2013, 10:40:41 »
Hmmm.... tak wizualnie, na zdjęciu to ten graef bardziej mi się podoba.... ale pojemnik to chyba przydatna rzecz.... ok, to musze się z tym przespać chyba:) jutro zdecyduję! jeszcze raz dziękuję za rady, bez Was pewnie bym sie wycofała z pomysłu prezentu, bo im dłużej szukałam, tym bardziej czułam się zagubiona ;)

Aha, faktycznie, jest pojemnik.... no to chyba ten graef :)

@spinka - kolejny raz połączyłem dwa posty
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2013, 10:45:26 wysłana przez spinka2 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi