Autor Wątek: Ascaso I-Mini I1 - Słów kilka, może komuś się przyda.  (Przeczytany 1694 razy)

Offline il Dottore Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Lelit Grace
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Ascaso I-Mini I1 - Słów kilka, może komuś się przyda.
« dnia: 02 Marzec 2019, 02:06:55 »
Właśnie wpadł mi w ręce ten młynek. Chciałem kupić Lelita ale cena i natychmiastowa dostępność przeważyły.
Akurat był Tłusty Czwartek, mnóstwo osób miało wpaść na kawę, pączki i kielonek Moscatela :), więc pomyślałem sobie, że kupię ten młynek, zobaczymy... może jest lepszy od mojego Krupsa.
Jest lepszy. Przemiał idzie dużo drobniej niż w Krupsie, praktycznie aż do kresu możliwości pompy ekspresu.
Zalety:
1/ jak na tak tani młynek - PANCERNA budowa. Nie spodziewałem się aluminiowego odlewu na obudowę, raczej plastiku. Tymczasem diabeł jest ciężki, stabilny a jednocześnie nie przeraża masą czy rozmiarami.
2/ regulacja mikrometryczna - naprawdę bardzo prezyzyjnie można sobie ustawić żądany kaliber przemiału.
3/ sam przemiał (jeśli drobny) jest elegancki i jednorodny
4/ nie jest jakoś przeraźliwie głośny, choć też nie da się go określić jako młynek cichy. Albo to ja jestem już przygłuchy. :) W każdym razie odgłos pracy nie jest irytujący w żadnym stopniu a raczej przyjemny.
5/ Wygląda świetnie, bardzo profesjonalnie i bojowo. :) Luksusowe opakowanie, fantastyczna "literatura" dołączona do młynka, utwierdzająca nabywcę w przekonaniu, że oto kupił 8 cud świata. :)
6/ Chwytający za serce nacjonalizm Katalończyków. Nie pisze na opakowaniu Made in Spain tylko: Made in Barcelona (Spain). :)

Wady:
1/ Brak wyświetlacza, czy choćby wyraźniej skali. W rezultacie trzeba kręcić śrubą mikrometryczną ad defecatem mortem jeśli przeskakujemy z drobnego na średni czy gruby przemiał i niespecjalnie wiadomo gdzie jesteśmy. Powrót do poprzednich ustawień też odbywa się na Bolka oko. Ale w tej cenie można mu to darować, myślę. To tani młynek do zastosowań domowych. Ja to załatwiam tak, że Hiszpana używam do espresso a gruby przemiał załatwia mi Krups. Przy espresso przekręcisz sobie śrubę raz czy kilka razy i już jesteś w domu.  Tym bardziej, że...
2/ gruby przemiał nie jest tak precyzyjnie jednorodny jak drobny. To jest młynek głównie do espresso - tu się sprawdza moim zdaniem doskonale.
3/ troszkę kawy zostaje po zmieleniu, warto (należy!) ją wypukać po przechyleniu młynka. Taki jego urok. Chcesz tego uniknąć - kup Baratza Sette ale to już cena skacze 2x.
4/ trochę brudas. :) Warto trzymać go na jakiejś tacy dla łatwiejszego utrzymania porządku dookoła.

Podsumowanie: młynek wart polecenia, nastawiony głównie na drobny przemiał. Solidna budowa, z wyglądu prawdziwy badass. Za niewygórowaną cenę (zapłaciłem 220€ za demo, w sensie że nowy, tylko wyjęty z pudełka na wystawę, nigdy nie używany)  można darować mu drobne, wymienione wyżej, wady. Wygodny, prosty i bezproblemowy w codziennym użytkowaniu.

Dla kogo: do domowych, amatorskich zastosowań. Jeśli robisz głównie espresso, powinieneś rozważyć ten młynek.

Dla kogo nie: nie polecam dla profesjonalistów ani dla osób często i znacznie zmieniających kaliber przemiału.

mlyn.jpgmlyn1.jpg

« Ostatnia zmiana: 02 Marzec 2019, 02:53:10 wysłana przez il Dottore »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Ascaso I-Mini I1 - Słów kilka, może komuś się przyda.
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Marzec 2019, 08:41:01 »
Hahahaha, teraz jeszcze kawę zmień niedowiarku i będą z Ciebie ludzie

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ascaso I-Mini I1 - Słów kilka, może komuś się przyda.
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Marzec 2019, 09:07:41 »
Aż strach myśleć że są młynki które są jeszcze lepsze i nie mają wad o których piszesz.
LMWDP #469

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ascaso I-Mini I1 - Słów kilka, może komuś się przyda.
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Marzec 2019, 09:26:32 »
I to, o dziwo, do zastosowań domowych.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Ascaso I-Mini I1 - Słów kilka, może komuś się przyda.
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Marzec 2019, 09:42:07 »
Sette 30 kupiłem znajomej za €190... No i w wadach pasowałoby dopisać, żeby zakładać nauszniki przy mieleniu
WITAM I POZDRAWIAM :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi