Autor Wątek: Młynek elektryczny żarnowy 200-300zł  (Przeczytany 47076 razy)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Młynek elektryczny żarnowy 200-300zł
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Październik 2013, 22:08:40 »
To jest tylko przykład że "prawdziwy" młynek można kupić za śmieszne pieniądze. Koledzy kupowały zbiorowo jakieś Mazzery, używki, mogą się wypowiedzieć na temat tego co i jak trzeba sprawdzić. Gastro młynek bym kupił używany, natomiast domowy już nie.
Ten z tablicy może być już sprzedany a model to G.Rossi RR. Bez hoopera zmieści Ci się w kuchni i już masz gadzet do startów w ugotowanych ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Młynek elektryczny żarnowy 200-300zł
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Październik 2013, 22:16:03 »
Obejrzyj wątki renowacyjno reaktywacyjne w dziale młynkowym.
Nawet pełnoletnie młynki potrafią być o kilka klas lepsze od zwykłego młynka domowego.
A przy odrobinie chęci do majsterkowania można miec prawdziwe cudo w kuchni.
Ten Rossi z Goranowego linku występuje też jako Brasilia. Symbol ten sam. Żarna i części dostępne bez kłopotów.
LMWDP #469

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Młynek elektryczny żarnowy 200-300zł
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Październik 2013, 09:25:13 »
Niedogodnością w severinie będzie oblepianie się kawy w pojemniku na zmieloną kawę -- elektryzuje się.
Tylko (jeśli już) sobie numerków nie pomyl, bo jest jeszcze drugi severin z 4 na końcu, a tamten to nie, tamten to do tego samego worka, o którym pisałem wcześniej. 3 ma być i 3 jest liczbą na końcu numeru oczekiwaną.

Donkiszocie - czy ty ten młynek miałeś w swoich rękach? Gdyby pod wylot kawy podstawić papierowy filtr to w sumie nic nie powinno wtedy się elektryzować bo pojemnika nie będzie :) Zastanawiam się jak z pyleniem w tym młynku jest - czy mniej czy tak samo jak ręczne młynki.
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynek elektryczny żarnowy 200-300zł
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Październik 2013, 00:35:11 »
Miewam do czynienia ze słynnym Tchibo (na oko i zmysł jest to absolutnie to samo).

Z elektryzowaniem się radzę sobie podstawiając blaszany kubeczek, ale to wymaga jeszcze wciśnięcia palcem przycisku blokującego mielenie bez pojemnika. Gdyby to był mój młynek, to pewnie bym tę blokadę zakleił.

Z pyłem, jak pisałem powyżej, testów porównawczych nie robiłem, ale na oko jest mniej, a przemiał równiejszy. Zresztą osadzenie i wygląd żaren pozwalają przypuszczać samym swym wyglądem, że jest lepiej. Mamy tu ostre, stalowe, sztywne żarna, a nie oble zakończoną, ruszającą się na wszystkie strony ceramikę (jak w hario, tiamo, porlex).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi