Autor Wątek: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny  (Przeczytany 18768 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Grudzień 2017, 13:10:47 »
Dzięki za miłe słowa i za podpowiedzi. Dopisane:

Nożyczki
Nożyk
uniwersalny klucz do ekspresu
detergent spryskiwacz
spryskiwacz z wodą
syropy smakowe
lampka do doświetlenia
Kasetka na pieniądze

Co do "że mi się chce" to kieruje mną szereg pobudek. Moja córka bardzo zaangażowała się w to wydarzenie. Jeździ ze mną po sklepach, nauczyła się czyścić grupę czyścikiem, będzie to robić w czasie wolnym od klientów, mamy omówioną kwestię losowania, przyjmowania opłaty i wydawania cegiełek, wynoszenia śmieci i opróżniania wody ze ściekiem. Ona przyjmuje te obowiązki z dużym entuzjazmem. Mam bardzo intensywnie spędzony tydzień z moją córką, to bezcenne.

Druga pobudka to czyste wyrachowanie. Plusuję u dyrekcji. O ile moja starsza córka to istny anioł wcielony i każdy ją kocha, nie ma problemów z nauką i jest po prostu idealna, o tyle moja młodsza córka, która będzie też chodzić do tej szkoły to wcielony diabełek. Jeszcze za wcześnie, żeby coś stwierdzić, ale ma wyraźnie słabszą pamięć i chęć do nauki wierszyków itp niż moja starsza. Jest trochę nadpobudliwa, nie umie wystać w miejscu, zawsze się przewróci, albo coś przewróci, tu da kuksańca koleżance, tam popchnie kolegę. Muszę plusować póki mogę ;)

Trzecia pobódka to moje własne samospełnienie. Po prostu sprawia mi to przyjemność. Gdzieś bardzo z tyłu głowy maży mi się, że gdybym wygrał w totka, to kupiłbym lokal nad plażą w małym miasteczku w Chorwacji i prowadził kawiarnię, która nie musiałaby przynosić dochodu, żeby chociaż wyszła na zero ;). Miałbym stałych klientów, z którymi plotkowałbym o sąsiadach. No i chcę doświadczyć jak to jest stać za ekspresem w takiej kawiarni. W życiu nie chciałbym u nikogo pracować, to musiałby być mój biznes na moich zasadach ;).

Czwarta to cel główny kiermaszu. Może nie najważniejsza, ale rzeczywiście syfiaste mają te szatnie.

Marek
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2017, 13:23:43 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Grudzień 2017, 14:09:59 »
A ile dzieciaków do tej szkoły chodzi?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Grudzień 2017, 14:13:35 »
Około tysiąca.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Grudzień 2017, 14:52:01 »
nie wiem jak ma wyglądać twoje stoisko ale zapewne przyda się jakiś obrus i makrama. Jak makrama to albo klips do makram bądź taśma dwustronna. Zamiast obrusu są fajne stylizowane ceratki, które są i tanie i łatwe w utrzymaniu porządku. A dodatkowo profesjonalny ubiór robi krocie
Co do pobudek to aspekt czasu spędzonego z córą faktycznie jest bezcenny.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Grudzień 2017, 15:10:05 »
Mam już kupiony fartuch taki typowy baristy z grubej bawełny ze skórzanymi szelkami, pretekstem był kiermasz, ale zawsze mi się podobały takie fartuchy, zresztą dłubię trochę przy drewnie i zawsze mam później na sobie pełno wiórów. Przyda się. Na stoliku z ekspresem będą worki lniane po kawie, dostałem od Gorana. Nie wiem co to jest makrama, ale zapisuję sobie taśmę dwustronną i opaski zaciskowe [emoji106]

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Grudzień 2017, 19:03:59 »
A tam nie ma błędu na tabliczce: "wygraj paczkę kawy specjalty"? Nie powinno być speciality ?  :)

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Grudzień 2017, 19:31:48 »
Zarówno speciality jak i specialty są poprawne, w zależności czy posługujemy się amerykańszczyzną czy angielszczyzną. Najpiękniej byłoby oczywiście wylansować (tfu!) jakiś lotny polski odpowiednik :)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Grudzień 2017, 20:17:49 »
Czytam obserwuje i zbieram doświadczenie:) bo jak dobrze pójdzie to za jakiś czas będę takie występy celem lansowania sie, pokazania co i jak, pokazania mobilnej  , robił co kilka tygodni.
Fajnie że sie córka wkręciła w organizacje.
Widziałem kilka dni temu działania dzieciaków na takimi kiermaszu, podziwiam, zaangażowane,skupione,  instynkt łowcy-sprzedawcy załączony na najwyższych obrotach. Zero bujania w obłokach, zero  bzdur i gadania o niczym,przepychanek ale fajne wspólne działania, no wszystko w duchu zbierzmy więcej niż klasa 2 B:)
Myślenie biznesowe, transakcje wiązane:)
Lemoniada na miejscu 1,5 zł a jak  miała być doniesiona do stolika-stoiska- innych sprzedających co lemoniadę zamówili to cena stacze na 2,5 zł. Podziwiałem ,bo sami na to wpadli.
żeby nie było że tylko handel, ale sam widziałem jak dzieciaki 50 zł z zarobionej kasy przekazały na bardzo szczytny cel.
Bardzo fajne są takie akcje,pikniki,festyny bo to buduje i dzieciaki i społeczności.
A że chcesz zapunktować bo masz 2 córeczkę diabełka...... tak tak, pokaż się z kawą to ci powiedzą ze dzieciaka kawą poisz w domu i dlatego usiedzieć nie może na miejscu:)
Apropos siedzenia, jak masz możliwość zorganizuj sobie fajne wygodne krzesło by chwile odsapnąć.
Do wystroju- światełka,może  popularne kule ledowe?
Znajomy co w takich imprezach celuje  zawsze twierdził ze przydaje sie coś niestandardowego,ściągającego uwagę, dźwięk... u niego przebojem był wiszący dzwon:)
 




Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #53 dnia: 14 Grudzień 2017, 20:21:07 »
W sumie mam taki mosiężny dzwonek pokładowy na żaglówce ojca

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #54 dnia: 14 Grudzień 2017, 20:38:04 »
Weź, zrobi robote:) Nie odczepiaj  go z żaglówki, weź żaglówkę to w ogóle zapunktujesz u dyrekcji:)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #55 dnia: 14 Grudzień 2017, 21:43:08 »
 :evil:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #56 dnia: 14 Grudzień 2017, 22:04:43 »
jakiś lotny polski odpowiednik
Czy ja wiem czy jest taka potrzeba rzeczywiście? Kawa ma być smaczna, czy ilość punktów przyznana przez specjalistów ma aż takie znaczenie? Można użyć określenia najwyższej jakości jeśli rozmawiamy z osobą niewtajemniczoną.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Grudzień 2017, 22:07:29 »
Przekawa

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #58 dnia: 15 Grudzień 2017, 07:58:25 »
Makrama - w gastronomi przyjęło się że jest to obrus przysłaniający/dekorujący dół stołu - pionowa szmatka zasłaniająca nogi, dolny front. A ogólna definicja makramy to - znana od starożytności sztuka ręcznego wyplatania przedmiotów bez użycia jakichkolwiek narzędzi - czy jakoś tak.
Jak dla mnie najważniejsze jest żebyś czerpał z tego frajdę, radość i tym swoim optymizmem zarażał wszystkich dookoła. Do człowieka radosnego uśmiechniętego ludzie lgną i jest im łatwiej zostawić konkretne pieniądze. Zaczepiaj, zagaduj, staraj się zarażać swoją pasją, zaprezentuj się jak prawdziwy/profesjonalny barista serwujący najlepszą kawę specialty w okolicy.
Na Plenerach które obstawiałem do tej pory zawsze to skutkowało. A im gorszy klient tym szerszy był uśmiech na gębie.
Powodzenia

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jednorazowy występ - Kiermasz szkolny
« Odpowiedź #59 dnia: 15 Grudzień 2017, 08:02:14 »
Dzięki

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi