Autor Wątek: Najpiękniejsze opakowanie kawy :-)  (Przeczytany 16569 razy)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Najpiękniejsze opakowanie kawy :-)
« Odpowiedź #45 dnia: 29 Sierpień 2017, 18:44:54 »
to przecież zawartość najważniejsza.

Nie ulega wątpliwości, tylko zawartość już jest świetna. Najwyraźniej Ela uznała że czas aby "tara" dołączyło poziomem do "netto".

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Najpiękniejsze opakowanie kawy :-)
« Odpowiedź #46 dnia: 01 Wrzesień 2017, 12:24:33 »
Jak rozumiem założycielka tematu kombinuje by:
opakowanie było:
reprezentacyjne
sprawiało wrażenie luksusowego, czy podkreślało wyjątkowość towaru
było ładne, estetyczne, proste, przejrzyste ale nie przepuszczające światła, w jakiś sposób przyjazne srodowisku " bio...albo przynajmniej łatwe do recyklingu....
ma chronić kawę....i jeszce pewnie kilka zalet ma posiadać.


Czy opakowanie ma być "luksusowe"? Tego nie wiem. Ja chyba nie lubię słowa "luksus". "Luksusowe" mają się wydawać często opakowania produktów z "niższej półki". Podobno szczególną uwagę zwraca się na butelki tanich win, które mają "dopieszczać życzeniowe" ego klientów. "Luksusowe" (bordo+złoto+"złoty podział") miały  się wydawać torby pewnej supermarketowej marki, które podbiły rynek "sklepowych półek" w latach 90-tych. Producent wyemitował pierwsze zamówione przez firmę prywatną reklamy w telewizji a projekt torby, zamówiony w Niemczech, kosztował "krocie".

Uważam, że torebki/etykietki produktów "Synestezji" powinny wyrażać moją osobowość a ja kocham "luz" i "swobodę artystyczną". Produkty tworzę dla klientów, ale je przepuszczam (to jest nieuniknione!) przez filtr mojej osobowości.
Nazwa "Synestezja" odzwierciedla pewną moją cechę: barwną) percepcję aromatów.

To słowo-symbol wiąże się dla mnie także z moją duchową  przygodą: kilkuletnią korespondencją z twórcą włoskiej szkoły analizy sensorycznej: Luigi Odello, którego kursy organizowałam w Polsce . W naszej korespondencji temat "Synestezji" pojawiał się bardzo często.  To dzięki przyjaźni z Luigi "zapaliłam" się do "palenia kawy". Kiedyś "skomponowałam" wiele mieszanek do espresso, posługując się regułami..synestezji. "Synestezja" pozwala zrozumieć, jak aromat danej kawy wpływa na smak i jaki wpływ na smak mogą mieć wrażenia dotykowe. "Synestezja" pozwala zrozumieć, dlaczego dodatek niewinnych 5% mytej kawy z Etiopii o aromacie cytryn może "wywrocić do góry nogami" pieczołowicie zbudowany "balans mieszanki" i "ukraść body" z espresso.

"Synestezja" ma także ścisły związek z moimi zainteresowaniami sztuką .  Jednym z moich ulubionych malarzy jest Kandinsky: znany "synesteta, słyszący barwy". Dla Kandinskiego najważniejsza jest "barwna plama": moje opakowania nie mogą być zaprojektowane "pod linijkę", liczę na przekaz symboliczny, podświadomy i intuicyjny. Bardzo na mnie działa "czysta forma".

Wracając do "luksusu": kiedy oglądałam w oryginale obrazy Kandinskiego, byłam turystką "plecakową" . Nigdy nie starałam się "gromadzić" ani "imponować". Nie jestem bardzo majętna, lecz "nie żyję w biedzie". Liczy się dla mnie możliwość wypalenia fajnej kawy, przyjemność poleżenia nad jeziorem czy też pójścia w góry. Moja linia autorska mogłaby nosić także nazwę: "Carpe Diem". To jest moje motto.

Przeprowadzam się wkrótce do Kotliny Kłodzkiej, ale "równie dobrze" mogłabym zamieszkać na wzgórzach Chianti, w Fiesole..czy też w Taorminie, z widokiem na majestatyczną sylwetkę Etny :-). Włoski język jest dla mnie "duchową Ojczyzną"


no to ja mam propozycje :   :ogien:
 puszka z blachy srebrnej:) koniecznie próba 925 albo i niższa może być 900
Srebro 925 albo 900 pięknie tłucze bakterie:)
 Dobrze wykonana puszka trzyma szczelność, jest ładna trwała,reprezentacyjna:) i na bank nikt jej nie wywali a jak ją ktoś wywali to recykling będzie chwila moment:)


Całkiem fajny pomysł: przydałby się bogaty sponsor :-)
Tą drogą poszło Illy, Pellini czy Izzo..a mnie równie dobrze jest w Trieście, Weronie czy też Neapolu..


A tak serio... to przecież zawartość najważniejsza. Dla mnie dobra kawa może być zapakowana w czysty słoik:)  byle nie śmierdział ogórkami. Ale rozumiem, ktoś inny może wymagać dopieszczenia.

Próba przekonania klientów by kupili właśnie tą kawę .... bo co? Bo ma ładne pudełko?
Jak masz dobrą kawę to się fama rozejdzie pocztą pantoflową  i żadne pudełko zbytnio tego nie zmieni.


Jak kawa kiepska to i pudełko niewiele da. No chyba że to ma być produkt marketowy i ma sie wyróżniać.....:) na półce.

Kwestia tego kto ma być odbiorcą produktu i gdzie ma być sprzedawany

Torby "Synestezji" mają wyglądać dobrze w porównaniu z innymi torbami, gdy znajdą się razem..w trzecio-falowej czy czwarto-falowej kawiarni. Taki mam postulat od klientów i dlatego pytam :-)
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień 2017, 12:32:23 wysłana przez Elka »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Najpiękniejsze opakowanie kawy :-)
« Odpowiedź #47 dnia: 07 Wrzesień 2017, 15:38:31 »
Tak np. wygląda ostatnia subskrypcja z La Cabra.
LaCabraSub.jpg

Offline Wojciech Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Gabi, Aeropress, Phin, Melitta CI Touch, ex. Ascaso Dream
  • Młynek: Rhinowares, ex. Ascaso i2
Odp: Najpiękniejsze opakowanie kawy :-)
« Odpowiedź #48 dnia: 07 Wrzesień 2017, 16:03:21 »
Wygląda jakby coś się rozlało  :ups:
Pozdr., W.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Najpiękniejsze opakowanie kawy :-)
« Odpowiedź #49 dnia: 07 Wrzesień 2017, 16:44:57 »
No taka wizja artysty + technika akwarela :)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Najpiękniejsze opakowanie kawy :-)
« Odpowiedź #50 dnia: 07 Wrzesień 2017, 17:08:57 »
Z tymi opakowaniami to jest różnie. Np znam Johan & Nyström fikusne torebki co z tego jak dla mnie są bardzo drogie. Widząc ich torebkę omijam ja szerokim lukiem. Rzecz ma sie również ze sklepami poznałem parę i wystarczy spojrzeć na nazwę sklepu i nawet tam nie zaglądam bo sa drodzy. Jaki wniosek dajcie prostą torebkę ze struną i bardzo dobry produkt w niskiej cenie. Mam sie wybrać do ery ? ;-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Najpiękniejsze opakowanie kawy :-)
« Odpowiedź #51 dnia: 08 Wrzesień 2017, 13:28:24 »
Ergo: j&n widoczny jest bardzo i nawet Ty reagujesz pozytywnie :).

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Najpiękniejsze opakowanie kawy :-)
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Wrzesień 2017, 19:00:59 »
IMG_20170910_174844.jpg

Dorzucę swoje trzy grosze w temacie. Bardzo fajna grafika na kawie jaką ostatnio dorwałem. Pod względem grafiki super - reszta niezupełnie :P To znaczy sprzedawana jako "historia", czyli kawa w całości zrobiona przez kobiety - farma, zbierania, palenie. Spoko pomysł, ale niestety nida rady się dowiedzieć czegokolwiek na temat samej kawy, jest tylko data palenia i tyle. Moje półgodzinne poszukiwania zaprowadziły mnie w końcu do informacji :P Myta Nikaragua, smak wiśnie czekolada. Nic specjalnego, bardzo poprawnie, ale to temat o opakowaniach, a grafika bardzo ładna.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Najpiękniejsze opakowanie kawy :-)
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Wrzesień 2017, 08:36:01 »
Takie coś mi wypadło w oko.



Zauważyłem, że podoba mi się połączenie szarego papieru z kolorowymi akcentami, ale ja nie mam pojęcia o wzornictwie, to tylko moje subiektywne odczucia.



Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Najpiękniejsze opakowanie kawy :-)
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Wrzesień 2017, 13:22:17 »
Te co podrzuciłeś mają fajną opcję oderwania karteczki i zanotowania np. smakuje - kupować lub nie smakuje - nigdy więcej :)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Najpiękniejsze opakowanie kawy :-)
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Wrzesień 2017, 14:34:10 »
Takie coś mi wypadło w oko.
Dwa razy to samo zdjęcie.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Najpiękniejsze opakowanie kawy :-)
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Wrzesień 2017, 14:34:58 »
Przypadkiem dwa razy mi się wkleiło

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Najpiękniejsze opakowanie kawy :-)
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Wrzesień 2017, 15:14:13 »
..ale ładne naprawdę :-)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Najpiękniejsze opakowanie kawy :-)
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Wrzesień 2017, 16:06:44 »
Juz jakiś czas temu Bailies zmieniło opakowania. Mnie bardzo sie podobają i bardzo ciepło i radośnie kojarza :)



WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Najpiękniejsze opakowanie kawy :-)
« Odpowiedź #59 dnia: 24 Wrzesień 2017, 14:23:55 »
Kolejne ciekawe :-)



Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi