Autor Wątek: La Casa del Caffe  (Przeczytany 8313 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
La Casa del Caffe
« dnia: 12 Sierpień 2013, 18:36:13 »
@spinka - Wydzielone z wątku Tazza d'Oro

Pierwsze podejście do tematu, niestety nieco zbyt póżne...


Za to następnego dnia już się udało. Szaleństwa nie było - poprawna kawa bez żadnych fajerwerków. Muszę przyznać, że w Rzymie piłem już smaczniejsze ;)

 :smiech:
Barista uwija się jak w ukropie (33C w cienu)


Dla jasności espresso kosztuje 0.90€ Żona piła cappucino. Cały rachunek równe 2€.

Potem postanowiłem zaszaleć i spróbować Jamaica Blue Mountain, za całe 1.80€ ;)
 
Nie rozumiem czemu ta kawa kosztuje 2 razy więcej bo wcale nie jest 2 razy lepsza. Właściwie to normalna delikatna kawa :)


No i pożegnalne zdjęcie, bo ciągle masa rzeczy do zobaczenia.


Zdjęcia kawy specjalnie nie robiłem - każdy wie jak wygląda dobre espresso, a takie tam było.

Generalnie nigdzie w Rzymie nie uświadczyłem latte art - wszystko robione jest w takim tempie że nie bardzo im się chyba chce w to bawić.

Samo miejsce urokliwe, w doskonałym sąsiedztwie. W pobliży jadłem doskonałe lody o smaku tymiankowo-miodowo-cytrynowym. Obłęd  8)

Paczuszka kawy jako pamiątka zakupiona (500g/10.20€). Ale jak wcześniej pisałem kawa bez rewelacji - ot normalna mała czarna. U naszych palaczy klasyczne mieszanki są jak dla mnie smaczniejsze. :ok:
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień 2013, 09:20:26 wysłana przez spinka2 »
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: La Casa del Caffe
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sierpień 2013, 18:58:50 »
[...]Nie rozumiem czemu ta kawa kosztuje 2 razy więcej bo wcale nie jest 2 razy lepsza. Właściwie to normalna delikatna kawa :)
Pewnie dlatego, że jest jej ograniczona ilość, a ktoś wypromował ją jako superextra. To się nazywa popyt i podaż. ;)

Cytuj (zaznaczone)
Generalnie nigdzie w Rzymie nie uświadczyłem latte art - wszystko robione jest w takim tempie że nie bardzo im się chyba chce w to bawić.
Ale konsystencja spienionego mleka spełniająca te same normy? Znaczy dałoby się malować, ale im się nie chce/nie mają czasu?

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: La Casa del Caffe
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sierpień 2013, 19:58:38 »
A ja mam pytanie. Czy tam cena espresso zawsze jest zależna od użytej mieszanki czy tylko w szczególnych przypadkach?




Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: La Casa del Caffe
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sierpień 2013, 21:45:49 »
Doktorku, a wstąpiłeś na specjalną kawkę do innej kawiarenki, tak ze 300 m dalej?
Kawki z kropla mineralnej?

ps. lody IMHO najlepsze via del parlamento x via del corso.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: La Casa del Caffe
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sierpień 2013, 13:56:27 »
tam mnie nie było - te 300m to w którą stronę?
LMWDP #469

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: La Casa del Caffe
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sierpień 2013, 15:34:41 »
Plac Sant'Eustachio, kawiarnia Sant'Eustachio Il Caffe (patrząc się na mapę - w jednym narożniku Sant'Eustachio, w drugim Złota filiżanka).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Casa del Caffe
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sierpień 2013, 18:26:54 »
Ciekawa fotografia Mazzera z logo WEGA :). Zamienił stryjek siekierkę na kijek: teraz WEGA działa tylko na Compakach.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: La Casa del Caffe
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Sierpień 2013, 18:34:21 »
Aby na pewno? Na zdjęciu poniżej Wegi jest Mazzer z logo Mazzer ;).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Casa del Caffe
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Sierpień 2013, 21:41:33 »
Mój komentarz dotyczył tylko polityki firmy Wega.
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień 2013, 09:18:46 wysłana przez Antonio »

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: La Casa del Caffe
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sierpień 2013, 22:40:50 »
I tak przy paru rodzajach sprzedawanych kaw? To jakiś pech straszliwy.  :lol2:

Nie powiedziałem, że przy paru  :lol2:  Tylko przy Aroma di Roma :P
Pozostałe cztery przetestowane mieszanki T d'Oro nie zrobiły na mnie szczególnego wrażenia, więc teraz do nich nie wróciłem.

Ps. Troche sie namieszało w tym temacie.. Adminie drogi  ;) może by przenieść relacje DrUsagi do działu kawiarnianego.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: La Casa del Caffe
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Sierpień 2013, 07:00:42 »
Na miejscu IMHO palą więcej niż 4-5, chyba że okresowe zwiększenie asortymentu. Mam gdzieś foty z wnętrza z cenami i wielkością ziaren (były ziarenka/słoniki fajnie duże).
Kawa miała jedną WIELKĄ zaletę - powtarzalnie smaczna (nie boska, zaje...fajna - a smaczna), czego nie można było powiedzieć o setce innych barów w tym mieście  :-\

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: La Casa del Caffe
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Sierpień 2013, 18:48:54 »
A ja mam pytanie. Czy tam cena espresso zawsze jest zależna od użytej mieszanki czy tylko w szczególnych przypadkach?

Czy ktoś uświadomi ciemnego człowieka, który nie był we Włoszech?




Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: La Casa del Caffe
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Sierpień 2013, 19:12:23 »
Tak (ciemny lud i tak "kupi").
Prawdę mówiąc, zawsze piłem tam kawe z firmowej mieszanki, za stałą cenę. Widziałem gościa, który dogadał się z obsługą (widać dobrze znał język) i do jednego z bocznych młynów wsypano mu ziarno z jednego ze szklanych pojemniczków... jaką cenę mu zaśpiewano? nie miałem szans złapać (nie ten język).

ps. przy okazji to miejsce nazywa się Złota Filiżanka, a napis wskazany na fotkach to jeżeli dobrze rozumiem to ogłasza wszem i wobec, że to jest.... kawiarnia.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: La Casa del Caffe
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Sierpień 2013, 23:51:59 »
Plac Sant'Eustachio, kawiarnia Sant'Eustachio Il Caffe (patrząc się na mapę - w jednym narożniku Sant'Eustachio, w drugim Złota filiżanka).
No i to jest "Simply the best". Pierwszy raz w Rzymie kawa mnie tak pozytywnie zaskoczyła. Ten smak powala na kolana, wybija się in plus ze wszystkich kaw które piłem. Dla wszystkich podróżujących - musicie tam wpaść.

Żeby było jasne - nie dostałem jeszcze kiepskiego espresso. Czasem jest mieszanka z dużą ilością robusty, ale nawet takie coś smakuje tutaj nad wyraz dobrze.

Zobaczymy jak Eustachy mi się w domu uda ;)
LMWDP #469

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: La Casa del Caffe
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Sierpień 2013, 06:03:31 »
Co do kiepskiego espresso, mogę podać parę namiarów choćby na Piazzale di Porta Pia (kawiarnia/makaroniarnia po prawej stronie przy kiosku) - brrr.
Oni przywiązują wagę do znajomych, tych którzy wpadają każdego dnia parę razy. W powyższej lokalizacji otrzymaliśmy cudowny napar (ostatniego dnia pobytu) kiedy weszliśmy do kawiarni wraz z kierownikiem hotelu, w którym mieszkaliśmy (ot przypadek,  gość miał ochotę podukać w innym niż włoski i tak razem wyszliśmy z hotelu na kawę). Kawa była smaczna, a podczas ponad tygodniowego pobyty byliśmy parę razy i zniechęcano nas skutecznie (łącznie z tym, że widziałem wykorzystanie filiżanki z zimnym espresso (przygotowane z 10 minut wcześniej) do cappu).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi