Autor Wątek: Zakup Automatu prośba o rade  (Przeczytany 2558 razy)

Offline nyx

  • Wiadomości: 1
Zakup Automatu prośba o rade
« dnia: 12 Lipiec 2016, 23:01:32 »
Czesc,

Zwracam się do Was z mała prośba o opinie podczas zakupu ekspresu ciśnieniowego. Jako ze ekspres będzie użytkowany także przez moja zone niezbędne jest aby posiadał on funkcje automatycznego przygotowania napojów kawowych.
Zalezy nam na automatycznym przygotowaniu Espresso , Latte macchiato, Cappuccino, budżet jaki na to chcemy przeznaczyć to +- 2500 zl.

Pocztkowo wybor padl na:
- Saeco Incanto HD8917/09
- Saeco Incanto HD8927/09

Mile widziana opcja byłaby "personalizacja kawy" jej moc czy temperatura czy ilość mleka. (nie jestem pewny czy te saeco maja taka mozliwosc)

Natomiast przeglądając forum zauważyłem ze sporo osób poleca Nivona CafeRomatica 767 (czy ogolnie serie 7xx) choc w tym przypadku koszt to 3200 zl.
Czy faktycznie jest on lepszym ekspresem niż Saeco zarówno pod katem smaku kawy jak,  eksploatacji jak i niezawodności ?
Przyznam, ze ta kwota jest dla mnie na tyle wysoka ze oczekuje niezawodności i spokoju na ładnych kilka lat, ale jak to wygląda w praktyce?
Jakie znaczenie na smak kawy czy trwałość konstrukcji ma material bojlera( aluminium vs stal nierdzewna) bojler w  saeco HD927 wykonany jest z AL i wg mnie moze i aluminium nagrzeje się szybciej , to jednak walory smakowy i trwalszy na pewno będzie wykonany ze stali, ale moze się myle

dzięki za opinie
nyx

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi