Autor Wątek: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu  (Przeczytany 18105 razy)

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« dnia: 04 Czerwiec 2016, 20:56:00 »
Coś mi się zadaje, że wielkie koncerny z branży kawowej chcą naśladować molochy piwowarskie. Chyba czeka nas zalew koncernowych pseudo świeżych kaw. Tysiące ludzi się nabierze, tak jak na rzekomo świeżego kasztelna, łomżę itp
Taką reklamę znalazłem dzisiaj przed chwilą w swoim spamie
http://mkfresh.pl/

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2016, 20:57:38 »
Nie klikajcie tam są gołe baby

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwiec 2016, 21:04:47 »
Manfred czyżbyś sugerował ze zebrana na tym forum gawiedź woli gołych chłopów a gole baby budzą w nich obrzydzenie?

Offline pomm Mężczyzna

  • Wiadomości: 168
  • Ekspres: Kawiarka, phin, AP, Hario V60-02, forumowy dripper (Kalita), kubek
  • Młynek: Hario Slim, Nuova Simonelli MDX, Mahlkönig Guatemala
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec 2016, 21:38:49 »
Ja jestem zdania, że to dobra rzecz. Zawsze jest to kawa raczej nieco wyższej jakości niż sklepowe mielonki. Rynku speciality raczej to nie zaboli, bo jeśli ktoś chce naprawdę wysokiej jakości kawę to i tak wybierze coś innego, a dla niektórych może to być pierwszy krok do trzeciej fali.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwiec 2016, 21:57:25 »
Było ;)

Offline Steńka

  • Wiadomości: 5
    • kierunki studiów kraków
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Czerwiec 2016, 13:13:47 »
Ja nie cirpię tych kaw z sieciówek tego nie da się pić
*Link Removed*

Offline dehado Mężczyzna

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Compak K6 PB
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Czerwiec 2016, 21:08:44 »
MK robi teraz promocje i rozdaje wspomniane kawy po centrach handlowych i mnie takowa się dostała.
India Plantation - palona 15.06 piłem 6 dni po paleniu (wczoraj), w postaci esspresso i cappucino. Po otwarciu paczki czuć paloną kawą co sugeruje że kawa jest świeża. Podobny zapach czułem jak pracowałem w palarni kawy jednej z wielkich korporacji, nawet po obfitym śniadaniu zapach powodował że chciało mi się jeść. Ziarno dość małe ale raczej nie ma ubytków, dość równe w rozmiarze, palone niby średnio, nie są bardzo ciemne. Profil aromatyczny z opisu producenta to pieprz, papaja, szlachetne drzewo, przyprawy korzenne. Ja bym dodał jeszcze jedno słowo do tego opisu - :ogien: przepalone  lub coś takiego. Jak dla mnie może było czuć tam drzewem/orzechem może nieco korzeni, słodyczy żadnej, raczej gorycz taka twarda (ziemista?). Nieco dziwi mnie to palenie bo ziarna ne są zbyt ciemne, a smak powiedziałbym przepalony/ziemisty (?). Czy to kwestia surowca czy palenia, jeśli palenia to zastanawiam się jak smakuje mocne palenie.
Myślę że stali klienci MK będą zadowoleni, bo kawa na pewno, powiem nawet że da się to wypić bez przykurczów mięśni twarzy.
Dopiero zaczynam interesować się kawą i nie jest jeszcze koneserem, ale dla mnie i narzeczonej to po Cafe Cubano z Euro Cafe to smak popiołu ze spalonego drewna.

P.S: Czy ktoś zna palarnie kawy z Warszawy, która pakuje ziarna w brązowe opakowania z zaworem i całe to opakowanie jest jeszcze w worku jutowym. Na opakowaniu nie ma żadnych oznaczeń.

Offline Twolipan Mężczyzna

  • Wiadomości: 127
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Cunill
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lipiec 2016, 09:16:55 »
Ja mam jakąś nieufność do tych koncernów po tym jak bardzo długo twierdziły, że pakują do innego wynalazku pod tytułem kapsułki "tylko naturalną kawę". A potem jeden z drugim otwierał i zamiast fusów znajdował figę z makiem. I tak ta zabawa trwała dopóki nie ogłosili, że znaleźli kawę rozpuszczalną która wygląda jak naturalna....

A jak się poczyta trochę o fabrykach chemicznych ulepszaczy które powodują, że zielone mięso będziesz wsuwał i czuł soczystego steaka, to się odechciewa koncernów i ich "produktów". Do tego wieści z USA gdzie potwierdzono pochodne amfetaminy w żarciu z MC Dramatu i mamy komplet z chorobliwej otyłości u dzieci i etyki w której klient jest daleko po zyskach za wszelką cenę.
Nie ufam z góry i dziękuję, jak czegoś nie jestem pewien nie wkładam tego do ust... :P ;) :NO:.

Offline KAKR Mężczyzna

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: La Pavoni Professional,Faema Faemina,Baby Faema,Rocket Giotto Evo 2, Aeropress,Arrarex ,Kalita
  • Młynek: Macap,Rancilio Kryo,Lido E,Mahlkonig Kenia
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lipiec 2016, 09:49:37 »
Zastanawia mnie jak to wygląda :uklony: bo we Wrocławiu ...   kawka można zobaczyć   [emoji12]

Offline vujson

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: RS Silvia + moka inox
  • Młynek: Fiorenzato F4E nano
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Wrzesień 2016, 10:50:01 »
Też mnie ta nieufność tknęła po otwarciu sieciowego opakowania mk Brazylii... zapach aż nie do wiary, do tego espresso wyszło za pierwszym strzałem.... podejrzane co oni dodają.
A kupiłem ją, bo ziarno mi się chwilowo skończyło i musiałem się poratować 250gr; Zwykle na półce stała tam też kawa pewnej krajowej palarni z nad morza (CafeIna)... ale wyszła i nie dowieźli....zostały sieciówki.

Ja mam jakąś nieufność do tych koncernów po tym jak bardzo długo twierdziły, że pakują do innego wynalazku pod tytułem kapsułki "tylko naturalną kawę". A potem jeden z drugim otwierał i zamiast fusów znajdował figę z makiem. I tak ta zabawa trwała dopóki nie ogłosili, że znaleźli kawę rozpuszczalną która wygląda jak naturalna....

A jak się poczyta trochę o fabrykach chemicznych ulepszaczy które powodują, że zielone mięso będziesz wsuwał i czuł soczystego steaka, to się odechciewa koncernów i ich "produktów". Do tego wieści z USA gdzie potwierdzono pochodne amfetaminy w żarciu z MC Dramatu i mamy komplet z chorobliwej otyłości u dzieci i etyki w której klient jest daleko po zyskach za wszelką cenę.
Nie ufam z góry i dziękuję, jak czegoś nie jestem pewien nie wkładam tego do ust... :P ;) :NO:.

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Wrzesień 2016, 13:14:59 »
Ja mam jakąś nieufność do tych koncernów po tym jak bardzo długo twierdziły, że pakują do innego wynalazku pod tytułem kapsułki "tylko naturalną kawę". A potem jeden z drugim otwierał i zamiast fusów znajdował figę z makiem. I tak ta zabawa trwała dopóki nie ogłosili, że znaleźli kawę rozpuszczalną która wygląda jak naturalna....
Tia… kupują ludzie ekspres na kapsułki w cenie elektrycznego młynka pod alternatywy, płacą za kapsułki jak za kawę speciality, a na opakowaniu na bezczelnego napisane "skład: kawa rozpuszczalna"

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Wrzesień 2016, 13:26:34 »
Tia… kupują ludzie ekspres na kapsułki w cenie elektrycznego młynka pod alternatywy, płacą za kapsułki jak za kawę speciality, a na opakowaniu na bezczelnego napisane "skład: kawa rozpuszczalna"

Raczej bym tak nie generalizował.
Ja mam stary ekspres na kapsułki Tchibo, który czasem używam do robienia na szybko espresso. Kilka razy zaglądałem do kapsułek i za każdym razem była normalna zmielona kawa.
Dla mnie wyższa cena kapsułek kompensuje czas który trzeba przeznaczyć na zrobienie kawy. Pod tym kątem kapsułki są mega wygodne.
A co do samego naparu to nie jest taki zły, wiele razy zdarzało mi się pić na mieście dużo gorsze espresso. Ale z drugiej strony nie jestem eksprertem od espresso więc ciężko mi porównać do dobrze zaparzonego szota z kawy speciality.

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Wrzesień 2016, 16:19:08 »
Tia… kupują ludzie ekspres na kapsułki w cenie elektrycznego młynka pod alternatywy, płacą za kapsułki jak za kawę speciality, a na opakowaniu na bezczelnego napisane "skład: kawa rozpuszczalna"

Raczej bym tak nie generalizował.
Rzeczywiście, źle się wyraziłem - powinienem powiedzieć "w niektórych opakowaniach".
Jeśli chodzi o espresso z kapsułki - miałem okazję próbować espresso bodajże "barista" z kapsułek Dolce Gusto, i jeśli mam być szczery to
 już bardziej smakowało mi "coś" espresso-podobnego na bazie Lavazzy w pizzahut

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Wrzesień 2016, 15:58:06 »
kapsułek Dolce Gusto
Z tego co zaobserwowalem to Dolce Gusto bardziej celuje w napoje kawowe.
Co do espresso to bardziej wlasnie Tchibo albo Nespresso, maja duzo wiekszy wybor kapsulek espresso, a ten drugi nawet risretto..

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Koncerny poczuły kasę i chcą ugryźć kawałek tortu
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Wrzesień 2016, 16:50:08 »
Espresso mówisz... taa... na pewno.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi