Autor Wątek: Tiamo Slim (ręczny)  (Przeczytany 10979 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Tiamo Slim (ręczny)
« dnia: 25 Kwiecień 2013, 11:04:06 »
Cytuj (zaznaczone)
TIAMO - Ręczny młynek do kawy SLIM ze stożkowymi ceramicznymi żarnami
Fantastyczny ręczny młynek, idealny w podróż lub do zastosowań domowych.
Ręczny młynek do kawy z ceramicznymi stożkowymi żarnami Tiamo dobrze leży w dłoni podczas mielenia.
Regulowane żarna pozwalają na dostosowanie grubości przemiału odpowiedniej do praktycznie każdej metody zaparzania.
Młynki są szczególnie przydatne do mielenia kawy do dripów serii V.
Pojemnik na zmieloną kawę wykonany z tworzywa ma pojemność 60g

Tyle ze strony jednego ze sklepów sprzedających ten młynek. A oto moje cudo:
http://img46.imageshack.us/img46/2074/imag0118h.jpg
Tiamo Slim (ręczny)

Jak widać to niewielki młynek w kolorze zielonym z przeźroczystym pojemnikiem na zmielona kawą. Regulacja grubości mielenia odbywa się za pomocą śruby umiejscowionej w pojemniku na ziarno. Jest to rozwiązanie bardzo proste ale i skuteczne:
http://img826.imageshack.us/img826/5584/imag0119a.jpg
Tiamo Slim (ręczny)

Otrzymany przemiał jest satysfakcjonujący. Przy grubszy mieleniu jest jednak niezbyt równy.

Zalety:
  • tani
  • ładny
  • lekki
  • poręczny
  • można zabrać na wyjazd
  • nieźle mieli (przy mocnym skręceniu śruby można nawet zmielić pod espresso)

Wady:
  • plastikowy
  • pojemnik na zmielona kawę się elektryzuje
  • na spodzie brakuje podkładki, która zapobiegnie przesuwaniu się młynka
  • nierówny przemiał przy ustawieniu grubszego mielenia
  • złe założenie rączki może spowodować odkręcanie się śruby regulacyjnej i zmianę grubości przemiału w trakcie mielenia

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Tiamo Slim (ręczny)
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwiecień 2013, 07:44:03 »
Stałem się szczęśliwym posiadaczem Tiamo Slim w pięknym zielonym kolorze, w promocyjnej, roger'owej cenie 100 PLN. Generalnie zielonego nie trawię, ale młynek ma mi mielić i to przemiał ma zachwycać a nie kolor młynka. Zdjęć samego młynka nie będę tu zamieszczać bo jest tego w sieci całe tony. Ot choćby i post wyżej.

Zgodnie z opisem młynek nadaje się do każdej metody przygotowywania kawy.No i właśnie o te mielenie do praktycznie każdej metody zaparzania się rozchodzi. Testowo skręciłem ziarna, ale nie na chama tylko do pierwszego oporu. Odkręciłem o ząbek - ale jeszcze grzechotały o siebie, odkręciłem o kolejny - była cisza. Wsypałem więc Universal Caffe Espresso (70% arabica, 30% robusta) i po około minucie kręcenia otrzymałem drobny równy przemiał - nawet się bobki zrobiły :) Niestety zapomniałem fotkę zrobić. Trochę żal było mi tą kawę wyrzucić, a że na phin'a nie miałem ochoty to padło na espresso. Akurat pojedyncze sitko Faema'y było w kolbie - trudne warunki ale co tam. Wsypałem, ubiłem, zapiąłem kolbę, włączyłem pompę, poczekałem 25 sekund i mam to:


A 90 sekund później tak to wyglądało:


Jeśli więc nie możesz kupić sobie młynka napędzanego energią elektryczną, a chcesz pić espresso - kup Tiamo Slim i ciesz się świetną kawą. Jeśli na pojedynczym sitku wyszło poprawne espresso, to i doppio się uda. Młynek nie da rady zmielić kawy do tygielka - jeśli ktoś poszukuje kawowego pyłu to niestety się rozczaruje.

Młynek ma około 21 cm wysokości, zrobiony z plastiku. Jest to tak naprawdę jedyna wada tego młynka - pojemnik na zmieloną kawę potrafi niektóre kawy dość mono naelektryzować. Niektóre bardziej niektóe mniej.
http://img515.imageshack.us/img515/4204/imag0098o.jpg
Tiamo Slim (ręczny)

Generalnie w niczym to nie przeszkadza, kawe i tak przesypuję a resztki wyciągam pędzelkiem do czyszczenia PF.

Na co dzień używam go do mielenia kawy do phin'a (wietnamskiego wiaderka), oraz jako narzędzie wyjazdowe. Po kilku miesiącach użytkowania stwierdzam jedno - DrUsagi poleca ;)  młynek na 5+.






LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi