Autor Wątek: Hario Slim VS Tania Ręczna Alternatywa  (Przeczytany 14560 razy)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Hario Slim VS Tania Ręczna Alternatywa
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Październik 2014, 19:29:18 »
Chyba każdy producent ma w swojej ofercie jakąś minę i w ofercie Hario są to młynki. Niestety bo lubię zabawki Hario ale młynki (skerton, slim) są do bani. Zawiedziony tym sprzętem kupiłem na Allegro tydzień temu starego Peugeota z frezowanymi żarnami. Wielkie było moje zaskoczenie bo żarna są jak nowe i mielą jak trzeba a na dodatek 10g. pod dripa to tylko 9 obrotów korbki.

 

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Hario Slim VS Tania Ręczna Alternatywa
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Październik 2014, 19:40:05 »
Gratuluję zakupu, identyczna konstrukcja :)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Hario Slim VS Tania Ręczna Alternatywa
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Październik 2014, 20:18:06 »

Maro, pochwal się ile zapłaciłeś za ten młynek Peugeota. Pytam się, bo i ja zamierzam kupić sobie taki starszy młynek miażdżący jakością przemiału współczesne ręczne młynki firm Hario czy Porlex. Na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie takiego młynka aby nie władować się na minę? Co do żaren frezowanych już wiem ;) Jakie firmy produkowały/ produkują świetne młynki ręczne za którymi warto się rozglądać? :)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Hario Slim VS Tania Ręczna Alternatywa
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Październik 2014, 20:33:06 »
Ten młynek ma sporo większe żarna niż moja Wilfa a co dopiero Hario... Ja dałem na Allegro 40zł i w zasadzie niczego Ci nie doradzę w kwestii zakupu. Ja po prostu zaryzykowałem nie zadając pytań sprzedającemu bo i tak by pewnie nie odróżnił żaren odlewanych od frezowanych. Pocieszę Cię, że zainteresowanie takimi młynkami jest znikome bo antyk to nie jest tylko rupieć a skoro nowy można kupić za 20 zł to niewielu da za rupiecia więcej. Mój licytowało kilka osób pewnie z forum też ktoś był  ;)
« Ostatnia zmiana: 06 Październik 2014, 20:37:21 wysłana przez maro »

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Hario Slim VS Tania Ręczna Alternatywa
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Październik 2014, 22:38:16 »
Dzięki Pafcio0 za podpowiedzi w postaci linków do fajnych stron o wspomnianych młynkach   :szampan:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi