Autor Wątek: WoC Goteborg 2015  (Przeczytany 15789 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
WoC Goteborg 2015
« dnia: 16 Czerwiec 2015, 22:23:42 »
Dziś minął pierwszy dzień. Co myślicie o występach polskiej skromnej reprezentacji?

Offline akamar

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: aeropress, kawiarka bialetti ,v-60 , phin
  • Młynek: hario skerton, concept
Odp: WoC Goteborg 2015
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Czerwiec 2015, 00:24:33 »
Chyba trochę tremy na początku, ale jak już się p. Leszek "dobrał" do kawy było  dobrze i na tle konkurencji efektownie.
Mojemu znajomemu który został poczęstowany podczas treningu, przed wylotem P.Leszka bardzo smakowało :) Niestety jak było na mistrzostwach wie tylko trójka sędziów :)
    Czy kawa na której startował, Kenia Kiryniaga (wiem że palona przez Koffi Brand) to te same ziarna które można kupić u Ciebie ?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: WoC Goteborg 2015
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Czerwiec 2015, 02:59:49 »
polskiej skromnej reprezentacji?
Ale czemu skromnej? Że chłopcy tacy skromni? To fakt. :) Do tego nowy image Leszka :brawa: Świetny wynik Piotra, mam nadzieje, że jutro (znaczy dziś) będzie jeszcze lepiej.

Oprócz zawodników i kibiców, widzę, że nasza reprezentacja prężnie działa na pozostałych frontach.  :brawa:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: WoC Goteborg 2015
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwiec 2015, 09:32:29 »
Piotr faktycznie miał świetny wynik... aczkolwiek wszystkich zawodników zdystansował reprezentant Chin, trafiając 8/8 w mniej niż 3 minuty. Fajnie, że Piotr nie zastanawia się długo nad podjęciem decyzji i też kończy po 3 minutach z kawałkiem.
Występ Leszka może fajny był we Wrocławiu, ale w porównaniu z występem np. Petry Streleckiej z Czeskiej Republiki albo z ubiegłorocznym Rubensem, eee... Jeśli plusem Leszka ma być zastosowanie dzbanków do spieniania mleka i wstępne odmierzanie w nich ilości wody, a na końcu przelewanie naparu z dzbanka do dzbanka, to chyba nie da rady się obronić... Obym się mylił i oby kawa z Kenii przebiła te wszystkie wyszukane, wychuchane ziarenka od Ninety+, Tima W., czy prosto z drzewek, i oby LEszek wygrał  :szampan:. Nasza Kirinyaga to Kiunyu, zapewne nie taka, jaką miał Leszek, ale żadna Kenia nie umywa się do naturalnych Etiopii czy innych ziaren z naturalnej obróbki (moim zdaniem).

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: WoC Goteborg 2015
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Czerwiec 2015, 11:22:07 »
A jaki był wczorajszy wynik Leszka?
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: WoC Goteborg 2015
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Czerwiec 2015, 11:30:53 »
Jeszcze nie ma wyników. Dziś trwa ciąg dalszy pierwszej rundy. Dziś poznamy wyniki.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: WoC Goteborg 2015
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Czerwiec 2015, 13:49:27 »
a ok, byłem pewien że już kolejna runda dzisiaj
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: WoC Goteborg 2015
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Czerwiec 2015, 15:00:06 »
Piotr faktycznie miał świetny wynik... aczkolwiek wszystkich zawodników zdystansował reprezentant Chin, trafiając 8/8 w mniej niż 3 minuty.
Tak jak Piotr w Polsce, chociaż dystansu dużego nie było, bo Damian był tuż za nim.

Występ Leszka może fajny był we Wrocławiu, ale w porównaniu z występem np. Petry Streleckiej z Czeskiej Republiki albo z ubiegłorocznym Rubensem, eee... Jeśli plusem Leszka ma być zastosowanie dzbanków do spieniania mleka i wstępne odmierzanie w nich ilości wody, a na końcu przelewanie naparu z dzbanka do dzbanka, to chyba nie da rady się obronić...
Tabela ocen jest długa i sama prezentacja, to co widzi widz i co jest dla niego atrakcyjne to tylko mała część tej listy. Występ Agnieszki na WBC był bardzo zauważalny, a wynik...
Leszek ma już na koncie 8 miejsc z taką samą, skromną i stremowaną prezentacją.

Mnie cieszy, że nasi są tam, nie tylko już jako reprezentanci, ale na każdym polu. Sędziujemy, prezentujemy, współpracujemy, no i startujemy. Jest polska kawa i wszystko to nie odstaje!

A wyniki? mimo wszystko to jest sport i różnie bywa. Wyższe noty też się zdarzą na potwierdzenie wszystkiego powyższego. 2 miejsce Marcina w WCiGS, czy teraz (jeśli dobrze widzę) 5 Piotra w Cup Tasters. :brawa: :brawa: :brawa:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: WoC Goteborg 2015
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Czerwiec 2015, 15:13:33 »
Występ Agnieszki zauważalny? Pewnie tak... ;).

Nie wiem co Leszek zawojował z tą prezentacją wcześniej, ale faktycznie to samo wystąpienie (z tymi samymi dzbankami itd.) widziałem parę lat temu w tej samej imprezie :). OK, ale wiesz, bardzo głęboko zapadły mi w pamięci wystąpienia Rubensa z ubiegłego roku, a teraz bardzo zaintrygowała mnie np. Petra :). No i zwycięzcy ubiegłorocznych Brewers mieli niesamowite kawy, nie jakieś tam Kenie, o których prawie nic nie można opowiedzieć... ;)

Cup Tasters to niesamowita zabawa. W kolejnej rundzie ani śladu po Chińczyku, a jedynym odkrywcą 8/8 był Jan z Kostaryki :). Zuzka z Czech, 3-cia wczoraj, dziś odpadła itp. itd. O dziwo oprócz Piotra jest jeszcze jeden Polak: Mateusz Petlinski z Niemiec ;). Tym, razem 2x szybszy od Piotra  :brawa:.
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec 2015, 15:17:04 wysłana przez Antonio »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: WoC Goteborg 2015
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Czerwiec 2015, 15:30:44 »
Jest kilka osobowości które cokolwiek mówią i prezentują robią to niesamowicie czarując wszystkich wkoło. Taki jest Rubens i taki jest Chris Loukakis. Leszka czar polega na skromności, ale spokojnie i bez naciągania mogę go wymienić w tej trójce.

Czy to kawa godna mistrzostw? Nie wiem. Ale skoro można tam być z przeciętną polską Kenią, to chyba dobrze?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: WoC Goteborg 2015
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Czerwiec 2015, 15:55:07 »
OK, ale i tak wolę dziewczyny, szczególnie przystojne  :evil:. Nie tylko Rubens jest medialny. Ale nie tylko tym znalazł się na podium: jego kawa była świetna i miała swoją indywidualną historię (abstrahując od faktu, że drań robi nam dziś konkurencję w Polsce; niby po co i za co?).

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: WoC Goteborg 2015
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Czerwiec 2015, 16:06:52 »
Też wolę. Chiara Bergonzi :kwiat:

Pewnie, że nie tylko Rubens i że to nie wszystko, że musi za tym stać cała reszta. Różne są osobowości -- i dobrze -- u nas też -- na szczęście -- są.

Konkurencję robi, ale potwierdza Waszą drogę, że dobra kawa sprawdza się i w ciśnieniu, i w przelewie z tego samego palenia.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: WoC Goteborg 2015
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Czerwiec 2015, 16:09:05 »
Wracając do Leszka, jeszcze jedna rzecz mi teraz się nasunęła na myśl. Przed chwilą zobaczyłem fotografie "pięknego Rubensa" i jego pięknej porcelany (jakoś nie mogę go namierzyć w livestream). Może to nieważne, ale jednak robi wrażenie i poprawia percepcję. Porcelana Leszka to były jakieś grube kubki...
--
Chyba już znani są finaliści. Pięknego Rubensa brak ;).
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec 2015, 16:58:03 wysłana przez Antonio »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: WoC Goteborg 2015
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Czerwiec 2015, 17:04:37 »
Pięknej Czeszki również brak. ;)

Tak jak mówiłem, to co widać nie ma wiele wspólnego z wynikami.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: WoC Goteborg 2015
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Czerwiec 2015, 17:16:25 »
Właśnie obejrzałem występ Amerykanki... ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi