Autor Wątek: ekspres nespresso  (Przeczytany 7723 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5330
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: ekspres nespresso
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Maj 2024, 14:33:35 »
Nie napisałem, że tygrys wyszedł, ale ładnie i gęsto wygląda, gdzie przy poprzednich, innych producentów kapsułek tak dobrze nie było.
》tertium non datur《

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 672
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: ekspres nespresso
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Maj 2024, 21:18:25 »
Sporo zależy od kapsułek, często w Airbnb testowałem różne modele ;) W sumie najgorzej wypadł nespresso, robił gigantyczną i sztuczną "creme", natomiast będą w Rzymie mieli nawet kapsułki z lokalnej sieciówki kawiarni i byłem w szoku jak dobre espresso z nich wychodziło. Jednak mimo wszystko mając tyle ekspresów dokupywać ekspres na kapsułki to wyższy poziom abstrakcji. :D
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2410
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: ekspres nespresso
« Odpowiedź #17 dnia: Dzisiaj o 06:42:41 »
Zawsze korciło mnie napełnienie wielorazowej kapsułki swoją kawą, patrząc na wielkość i plastikowość tego ekspresu nie spodziewam się cudów ale..

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5330
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: ekspres nespresso
« Odpowiedź #18 dnia: Dzisiaj o 06:57:05 »
Jednak mimo wszystko mając tyle ekspresów dokupywać ekspres na kapsułki to wyższy poziom abstrakcji.
Czasami piszesz, przedstawiasz takie niedorzeczności, że ręce opadają. Nespresso jest żony i po chwilowym zachwycie porzuciła ten system, a kupowałem jej nawet kapsułki od Rave coffee, na rzecz zalewajki z Ceado, więc wziąłem ekspres na wieś i o dziwo na w miarę świeżych Illi wyszło nieźle.
Zawsze korciło mnie napełnienie wielorazowej kapsułki swoją kawą, patrząc na wielkość i plastikowość tego ekspresu nie spodziewam się cudów ale..
Te metalowe kapsułki, z zakręcanymi sitkami (trzy o różnej średnicy dziurek) i ze świeżą mielonką, to coś lepszego można wycisnąć.
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 07:29:59 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: ekspres nespresso
« Odpowiedź #19 dnia: Dzisiaj o 07:58:11 »
Zawsze korciło mnie napełnienie wielorazowej kapsułki swoją kawą, patrząc na wielkość i plastikowość tego ekspresu nie spodziewam się cudów ale..
Robiłem tak, przeszło mi.
W dość dużym skrócie:
kolega z pracy kupił do domu Krupsa do Dolce Gusto. Po roku zmienił na automat a kapsułkowca przyniósł do pracy. Ekspres stał sobie z 2 lata i nikogo zbytnio nie interesował. Ktoś inny przyniósł brązową kapsułkę wielorazowego użytku. Jest tego sporo na allegro.
Niedawno postanowiłem to wykorzystać, bo znudziło mi się robienie przelewów, bawienie z aeropressem.
Kilka kaw zeszło zanim udało się trafić ze stopniem zmielenia tych 7g kawy. Nie ma co liczyć na wstrzelenie się w czas powyżej 25 sekund. Ciśnienie wywali wodę bokiem. Efekt był nienajgorszy, lepszy niż w wielu kawiarniach z leasingowanymi trójgrupowymi bestiami i lavazzą.
Ale bardzo szybko ważenie, napełnianie i mycie kapsułki też mi się znudziło.
Kupiłem w biedzie kapsułki Cafe d'Or, espresso, 100% arabica. Wg info na kapsułce należy robić w objętości 2/7 (ustawia się to na ekspresie). Robię w objętości 1/7 co daje bodaj 40 g. Pijalne. A proces rozgrzania ekspresu, zrobienia kawy i wyczyszczenia zajmuje minutę.
Do pracy idealny sprzęt.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi