Autor Wątek: Młynek pod alternatywy  (Przeczytany 443 razy)

Offline Exwined

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: AVX Snow White, Mellita Look V Timer, v60, aeropress, phin, bialetti venus. Było: Flair 58, Delonghi dedica ec685
  • Młynek: Timemore C2, 1zpresso J-max
Młynek pod alternatywy
« dnia: 13 Marzec 2024, 08:47:00 »
Cześć, jestem na etapie poszukiwań młynka pod alternatywy i potrzebuję pomocy bardziej doświadczonych użytkowników.

Skłaniam się by kupić elektryka bo parzę zazwyczaj większe porcje kawy 500-800 ml i kręcenie już trochę mnie znudziło ale jeśli będzie coś o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości to ręczny też wchodzi w grę. Póki co miałem Timemore C2 i jeśli ma to być młynek ręczny powinien być od niego szybszy.

Co do wymagań:

- Dobry stosunek ceny do jakości przemiału
- W przypadku elektryka nie może to być kolos (ograniczone miejsce na stoliku kawowym
- Regulacja stopniowa, chyba że bezstopniowa będzie umożliwiała łatwy powrót do ustawień
- Raczej single dose, hopper powinien mieścić te 40-50g.
- Młynek typowo do alternatyw, pod espresso mam J-Max i w tym budżecie na pewno to on będzie głównym młynkiem pod espresso

Budżet:

- Dla elektryka chciałbym zmieścić się w 1000-1200 zł, jeśli naprawdę będzie warto dopłacić to nagnę budżet do 1500
- Dla młynka ręcznego poniżej 800 zł.

Póki co myślałem nad:

Fellow opus - czy daje radę pod alternatywy? Trochę martwi mnie to, że jest do wszystkiego a młynka do espresso nie potrzebuję
Fellow Ode Gen 2 - cena trochę poza budżet ale jeśli naprawdę warto to jestem w stanie się przełamać
Kingrinder K6 - lepszy niż Timemore C3?
Timemore C3 - do tego czasu miałem C2, czy zauważę znaczną zmianę w przemiale i szybkości?

Będę bardzo wdzięczny za propozycję młynka spełniającego chociaż część moich wymagań jak również przemyślenia dotyczące wymienionych młynków :D Rozważam też używki więc jeśli znajdzie się coś w budżecie to chętnie przyjmę propozycję, a może ktoś z forumowiczów ma takowy młyn na sprzedaż?

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Młynek pod alternatywy
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Marzec 2024, 09:05:58 »
Może zagadaj do Jka57, https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=14409.0 problemy z drobnym przemiałem, ale do alternatyw jak najbardziej.

Offline kitsune

  • Wiadomości: 88
  • Ekspres: AVX Snow White, Kawiarka GAT 4tz, bialetti 1tz, V60
  • Młynek: Timemore C3, ITOP-03
Odp: Młynek pod alternatywy
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marzec 2024, 09:13:31 »
Myślę, że Olympia przekroczy budżet  ::)

C2 do C3 to niewielki upgrade do alternatyw. Ode jest młynkiem do przelewów i ponoć w swojej robocie jest świetny. Varia VS3 z odpowiednim żarnem powinna też być ok. Ja mam chińską podróbę (choć może "wersja" lepiej by brzmiało :lol2: ) v1 na żarnach Hypernova Ultra i daje radę pod przelew ale też używam głównie pod espresso no i moja sensoryka dość słaba jest  :redface:
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2024, 09:16:02 wysłana przez kitsune »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynek pod alternatywy
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marzec 2024, 09:16:30 »
 :lol2:
Może zagadaj do Jka57, https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=14409.0

Fellow Ode Gen 2 - cena trochę poza budżet

Jeżeli cena Ode2 (sklepowa) jest poza budżet to ten mój będzie tak z 6x razy ponad ten budżet  :lol2:

Ale by było tematycznie to ja ze swej strony gorąco polecam Fellow Ode Gen 2 by nie było że piszę mam jakiś czas już ten młynek.

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8771.90

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek pod alternatywy
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marzec 2024, 09:20:30 »
Jeśli nie potrzebujesz zakresu espresso, to ja ze swojej strony mogę polecić z mieszczących się w budżecie srebrny Wilfa Uniform WSFB-100S. Jest bliski poziomu Fellow Ode, między przemiałami nie ma praktycznie retencji, prosty w czyszczeniu i budowie. Tutaj kiedyś robiłem porównanie Uniforma z Ode i Varią .

Myślę, że warto w jak najlepszy młynek zainwestować, bo to tylko jednorazowy wydatek na lata, a kawy będziesz mielił tym pewnie trochę, więc warto wyciągnąć z niej jak najwięcej. Przy obecnej cenie Fellow Ode 2 koło 1500 zł, brałbym jego i się nie zastanawiał. Wg mnie nie ma nic lepszego  w tej półce cenowej. Gdy kupowałem swoją Wilfę z Ode 1 były problemy a Ode 2 dopiero miał wyjść. Gdyby był już to pewnie on stałby na blacie.
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2024, 09:25:46 wysłana przez krystians »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek pod alternatywy
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Marzec 2024, 09:27:57 »
Z tańszych ,mogę zaproponować ten:
https://caffebarca.pl/produkt/mlynek-do-kawy-avx-cg1/

Z droższych - G-IOTA DF64 Black Gen.I mogę sprzedać za 1500,00 zł.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Exwined

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: AVX Snow White, Mellita Look V Timer, v60, aeropress, phin, bialetti venus. Było: Flair 58, Delonghi dedica ec685
  • Młynek: Timemore C2, 1zpresso J-max
Odp: Młynek pod alternatywy
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Marzec 2024, 11:17:57 »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, prawdopodobnie skończy się na naginaniu budżetu pod Ode Gen 2 ale jeszcze poczytam o alternatywach.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi