Autor Wątek: Graef CM 95??  (Przeczytany 6318 razy)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Graef CM 95??
« dnia: 11 Maj 2013, 00:09:03 »
Pojawił się chyba bardzo niedawno nowy model Greafa, jak szukałem młynka dla siebie to takiego nie widziałem...

Z tego co czytałem do tej pory, greafy nie miały płynnej regulacji mielenia i za to były "linczowane" w opiniach, cm95 ma płynną, oraz timer z 2 nastawami...
I jest aktualnie na amazon.de za ~164 ojro  :o http://www.amazon.de/Graef-Kaffeem%C3%BChle-automatischer-Dosierung-Aluminiumdruckguss-verchromt/dp/B005LXXM6K/

Ja już młyn mam ale może ktoś skorzysta...

Rodzi się legenda, czy nie ma się czym podniecać?

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Graef CM 95??
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj 2013, 00:23:20 »
I tak pewnie potrzebowałby podkładek pod żarna, żeby mielił kawę na espresso.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Graef CM 95??
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maj 2013, 19:31:43 »
Z tego co widać po zdjęciach, to budowa młynka pozostaje taka sama, tylko parę udogodnień dołożyli.
Nie wiem co rozumieć poprzez płynną regulację, ale mój CM 80 mogę dowolnie regulować w czasie mielenia, ostatnio nawet udało mi się zmielić na pył, chociaż żarna były już tak skręcone, że nie pobierały ziarenek. Jeszcze, gdyby żarna można było bez problemu dostać, to by było ok. Młynek fajny w takiej cenie, dobrze, że nie poszedłem w jakieś młynki Tchibo.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Graef CM 95??
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maj 2013, 10:21:07 »
Tutaj są żarna do Graefa.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Graef CM 95??
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Maj 2013, 10:47:23 »
Jaka jest średnica żaren w tych młynkach?

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Graef CM 95??
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Maj 2013, 10:55:35 »
No nieźle 300zł za komplet żaren.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi