Autor Wątek: Poziom wyżej  (Przeczytany 3211 razy)

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Poziom wyżej
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Luty 2024, 02:43:26 »
Dokładnie  GostRado, jak Ci nie wstyd, pisać co byś wolał, bez zrobienia ślepych testów na włoskich wypałach?
Testowałeś go w warunkach przerwy w dostawie prądu? Chyba nie, a poza tym od razu widać, że ten młynek Ci się wcale nie podoba, a tylko zaślepia Cię chciwość i masz chrapkę na 2 euro prowizji od każdego nagonionego klienta. Przejrzeliśmy Cię! Masz prawo do własnej opinii dopiero po testach masowych, a do tego czasu siedź cicho i czytaj co inni napiszą.

Ten wątek ma tytuł "Poziom wyżej". Uważam, że Mazzer Philos to będzie właśnie cały poziom wyżej od tego chińczyka, za extra 10% ceny - jeśli liczyć za tamtego 4 000PLN (nie wiem skąd go chcesz kupić?), bo np. na stronce https://www.turingrinders.com/products/turin-df83v-variable-speed-coffee-espresso-grinder są po 3 200PLN.
Wolałbym chwilę poczekać i kupić coś na lata, z czego będę na prawdę zadowolony. Ach...czekaj, w zasadzie to to właśnie robię, bo też czekam aż Philos pojawi się w sprzedaży (nie czekając równcześnie na opinie masy konsumentów :D).
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Krzychu304 Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Rancilio s24
  • Młynek: hendi 208878(żarno 63mm)
Odp: Poziom wyżej
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Luty 2024, 06:52:54 »
Ten wątek ma tytuł "Poziom wyżej". Uważam, że Mazzer Philos to będzie właśnie cały poziom wyżej od tego chińczyka, za extra 10% ceny - jeśli liczyć za tamtego 4 000PLN (nie wiem skąd go chcesz kupić?), bo np. na stronce https://www.turingrinders.com/products/turin-df83v-variable-speed-coffee-espresso-grinder są po 3 200PLN.
To jest cena bodajże w USA, bez wysyłki i podatku, te 3600/4000 czy dokładniej 3591/3990 to cena z polskiej dystrybucji tzn. od Janusza pisał o tym w wątku obok/w swoim wątku w dziale supermaketu.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Poziom wyżej
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Luty 2024, 07:56:09 »
Dokładnie  GostRado, jak Ci nie wstyd, pisać co byś wolał, bez zrobienia ślepych testów na włoskich wypałach?
Testowałeś go w warunkach
Uważasz tych kawoszy, którzy chcą kupić Philisa za idiotów nie mających swojego rozumu???! Brzydko postępujesz!! Nikogo na siłę nie ciągnę do zakupu :Bicz: Tak też było w przypadku LM Micra. Poza tym, co was to obchodzi, jak i co ktoś kupuje za swoją kasę. Złe fluidy wyczuwam  :picardpalm: :picardpalm:

@popcorn
Nie używa się słowa "dokładnie" w tym kontekście. Nie ma za co ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Luty 2024, 08:12:39 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Poziom wyżej
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Luty 2024, 08:29:59 »
Tak, masz rację - uważam siebie za idiotę nie mającego swojego rozumu :brawa:. Kłania się umiejętność tzw. czytania ze zrozumieniem, oraz rozumienie czym jest "sarkazm"? ;) :)

A co do "dokładnie", to używa się go dokładnie w użytym przeze mnie kontekście, czego samo użycie przeze mnie jest dowodem. Użyłem go? Więc się go używa, być może błędnie, ale "się używa". A poza tym, to tylko jedna z opinii, że jest to użycie błędne, bo nawet w popularnej Wikipedii jest to znaczenie wyszczególnione jako poprawne i stosowane, czyli "używane" :).

P.S. A najlepsze jest to, że mi zwracasz uwagę za użycie "dokładnie", które to ma być tłumaczeniem z angielskiego "exactly", a zaraz potem  sam użyłeś "nie ma za co", które w tym zastosowaniu przyszło do nas od angielskiego "you are welcome", czyli zdecyduj się - "używa się" polskie tłumaczenia z języka angielskiego, czy nie? ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Luty 2024, 09:15:26 wysłana przez popcorn »
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: Poziom wyżej
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Luty 2024, 08:48:39 »

W summie zastanawia mnie kwestia czy lepszy przemiał co do zasady oferują młynki SD(ma funkcje gorącego startu i trzyma przez cały czas stałą prędkość obrotową żaren, ale podawanie ziaren na żarna nie jest stałe) czy OD(żarna ruszają i zatrzymują się zasypane kawą czyt. występuje zmienna prędkość obrotowa żaren mielących kawę, ale same ziarna kawy zawsze występują w tej samej ilości i są podawane z tą samą siłą), a może efekty są porównywalne i nie ma to większego znaczenia?

Osobiście korzystam ze sculptora 064s - zawsze cold start (załadowany ziarnem) i jestem zadowolony.
Ergonomia tego młynka jest świetna - na codzień korzystam z przynajmniej dwóch kaw (żona pije decaf).  Bez problemu robię jedną po drugiej powtarzalnie (nawet przy zmianie nastawy).

Z tego co czytałem tu i tam to jednak większość poleca zasypywać ziarna na odpalony młyn.
Lance wrzucił też ostatnio filmik, że slow feeding daje lepsze efekty na praktycznie każdym młynku (redukcja wąskiego gardła które powoduje tarcie między ziarnami i produkcję pyłu).
Sam się w to nie bawiłem, nie mam czym zasypywać ziaren do młynka (na codzień robię to kubeczkiem do którego potem mielę - stąd cold start.

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Poziom wyżej
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Luty 2024, 09:50:10 »
Ale parodię na tym forum panowie odstawiacie i wychodzi to co zresztą wcześniej już pisałem że ludzie nie czytają wpisów ze zrozumieniem i dają się pochopnie ponosić emocjom a później wychodzą takie jaja jak tu gdzie @popcorn jako jedyny stanął w obronie @GostRado poprzez sarkastyczną pierwszą część wpisu a ten zrugał jedynego swojego obrońcę i później ścięli się między sobą. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, bo z jednej strony dla kogoś kto to czyta jest śmieszne a z drugiej smutne że nie szanujemy się na wzajem i tak łatwo przychodzi nam obrażanie innych. :picardpalm:

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Poziom wyżej
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Luty 2024, 10:04:34 »
Nie ścięliśmy się, tylko rozmawiamy o zawiłościach naszego pięknego języka ;).
A że po mnie pojechał to trochę fakt :picardpalm:, ale kto by się takimi drobnostami przejmował?:D I masz Artisz rację: nie wiadomo czy się śmiać czy płakać? :picardpalm: Weź tu się staraj kogoś wesprzeć...Taka lekka tragikomedia :D.

« Ostatnia zmiana: 29 Luty 2024, 10:09:17 wysłana przez popcorn »
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Poziom wyżej
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Luty 2024, 10:09:50 »
Nie ścięliśmy się
Dobrze niech każdy nazwie to jak chce, wiadomo o co chodzi i nie to jest w tym ważne. ;-)
Myślę że jak to przystało na forumowiczów WOK każdy wpada po małej czarnej z rana, nabuzowany kofeiną i tak później wychodzi. ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Luty 2024, 10:12:21 wysłana przez Artisz »

Offline Hyoah

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo PID v2
  • Młynek: DF64
Odp: Poziom wyżej
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Luty 2024, 10:59:11 »
poprzez sarkastyczną pierwszą część wpisu a ten zrugał jedynego swojego obrońcę i później ścięli się między sobą. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać,
Ja się uśmiałem.
Ale fakt jest taki że obecnie na rynku jest kilka dobrych wyborów w podobnych pieniądzach i sam jestem na etapie by "zupgrejdować" swój zestaw i wymienić df64 na coś innego i w szrankach staneli  mazzer philos vs df83v. Niby inne byty 64mm vs 83mm, a mimo wszystko porównać spróbować zawsze można i coś trzeba wybrać i kupić :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Poziom wyżej
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Luty 2024, 11:07:44 »
Ostatnia wiadomość. Ze względu na chiński Nowy Rok i problemy z Morzem Czerwonym dostawa DF83 Gen.II oraz DF83VS będzie na przełomie marca i kwietnia.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Poziom wyżej
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Luty 2024, 12:17:19 »
Sorry @popcorn ale przeczytałem wielce omnipotentnego gościa, to mnie poniosło i pisząc naprędce komentarz umknęła mi Twoja intencja sądząc, że nawiązujesz do niego.

Łapię się na tym, że nie widzę komentarzy pewnych wokowiczów, a potem wyłazi taki i czytam, bo się nie zalogowałem.


Jeszcze raz Cię przepraszam, a co do "dokładnie" lepiej się wystrzegać w odpowiedzi na np wcześniejszy komentarz 
« Ostatnia zmiana: 29 Luty 2024, 12:24:45 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Poziom wyżej
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Luty 2024, 13:19:00 »
Poza tym, co was to obchodzi, jak i co ktoś kupuje za swoją kasę. Złe fluidy wyczuwam
Tylko tyle, że to forum jest od tego by propagować wiedzę w temacie kawy, a o Mazzerze Philos jako produkcie, którego jeszcze nie ma na rynku wiedzy po prostu nie ma. Nie mam nic przeciwko temu żeby ktoś kupował Mazzera, który możliwe że będzie fajnym młynkiem, choć ustawienie grubości z tyłu młynka nie jest dla mnie zrozumiałe w kwestii ergonomii pracy. Pomijając to, każdemu może pasować bardziej lub mniej, ale fakty dopiero poznamy jak ludzie zaczną go używać.

Nie ma też nic złego żeby robić grupowe zakupy, po to też jest to forum, ale chodzi tylko o sposób w jaki się to komunikuje. Można przecież dać link i napisać "jeśli będzie cię interesować tutaj zbieramy się do wspólnego zakupu." Proste, jasne i bez nagabywania.

przeczytałem wielce omnipotentnego gościa, to mnie poniosło
:smiech: Omnipotentny może być na tym, jak i każdym innym, forum tylko administrator, ja nim nie jestem.

 kawka
Życzę miłej kawki szanownym forumowiczom :)
« Ostatnia zmiana: 29 Luty 2024, 13:39:20 wysłana przez krystians »

Offline Krzychu304 Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Rancilio s24
  • Młynek: hendi 208878(żarno 63mm)
Odp: Poziom wyżej
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Luty 2024, 17:52:00 »
Philos wygląda na dobrze przemyślaną konstrukcję, a jako że jest produkcji renomowanego producenta(mazzera) to można raczej bezpiecznie założyć że konstrukcja została precyzyjnie zaprojektowana i wykonana. Jednocześnie z tego samego powodu(renomowany producent ma co do zasady większe marże) nie koniecznie oferuje on najlepszy stosunek jakości co do ceny.
+Jestem trochę sceptyczny co do żarna 64mm, wydaje się że uniwersalną zasadą że większe żarna dają lepszy przemiał; porównując młynki o tej samej konstrukcji np. eureke 65 vs 75 czy df64 vs df83, jakoś zawsze wszyscy twierdzą że ten o większych żarnach wypada lepiej.
Prawdopodobnie dzięki starannej implementacji żarna 64mm można osiągnąć lepszy efekt od niechlujnej implementacji 83... Ale czy tak jest w przypadku philosa i df83v? Ciężko to stwierdzić bez bezpośredniego porównania obu młynków ze sobą... Ale takich testów obecnie nie ma i nie zamierzam ładować się w ciemno w młynek poza budżetem.

Obecnie skłaniam się ku eurece;
-kosztuje 2600 i jest to o przynajmniej o 1000zł mniej niż df83v nie mówiąc już o philosie, zwłaszcza jeśli wliczymy kwotę ze sprzedaży mojego hendiego(myślę że dostanę gdzieś w okolicach 1000-1500).
-z tego co przeczytałem o młynkach OD to mam mieloną wcześniej ustaloną porcje kawy na przycisk, jak trochę postoi to muszę przemielić 3-4g na przeczyszczenie, w hoperze trzymam ~200g kawy co schodzi w 3-4dni i nie powinno być większych problemów z wietrzeniem kawy. Powinno stanowić to znaczny wzrost ergonomii(ilości czasu poświęconego na zmielenie kawy) względem mojego obecnego młynka, a nawet df83. Chociaż istnieje ryzyko że coś przeoczyłem i nie będzie tak kolorowo jak mi się wydaje.
-jakość przemiału jest dobra, na pewno znacznie lepsza od mojego obecnego młynka, czy jest porównywalna do df83v? Nie mam zielonego pojęcia i jest to główny powód dla którego wciąż się waham, jeśli różnice będę niewielkie to biorę eurekę, jeśli znaczne to chyba raczej df83v.
Może ktoś rzucić światło na tę kwestię? Mamy w tym wątku już przynajmniej jednego forumowicza który miał w swoich rękach eurekę 75 i przynajmniej jednego(a nawet więcej jeśli uwzględnić żarno 83mm, które w nim występuje) który miał w swoich rękach df83...

 

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Poziom wyżej
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Luty 2024, 18:04:14 »
Czytając Twoje komentarze i rozumiejąc potrzeby kupiłby Eurekę, a do tych zaoszczędzonych 1000zł na zakupie DF-a zacząłbym systematycznie zbierać na Philosa 😁
« Ostatnia zmiana: 29 Luty 2024, 18:09:43 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Poziom wyżej
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Luty 2024, 18:24:14 »
Trochę ekstremalnie podchodzisz do tematu zakupu młynka, bo każda z tych opcji - SD i OD, będzie dobra, da się z nią żyć i być zadowolonym kawoszem.
Jest dużo fajnych młynków na rynku, ale stosunek jakość - cena powinien być twoim kryterium skoro budżet jest ograniczony.
Tu  na WOK jest dużo szaleństwa w wielu postach, więcej życzeń niż prawdy, emocji niż zimnej krwi.
Wypicie dobrej kawy nie jest przecież czymś nadzwyczajnym, uwierz że zakup młynka też.




 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi