Autor Wątek: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita  (Przeczytany 1575 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Luty 2024, 10:03:48 »
Eureka Mignon Specialita nie sprawdzi się do różnych metod. Za dużo kręcenia pokrętłem. W tym zakresie cenowym proponowałbym DF64 Gen I (za ok. 1500 zł) lub DF64 Gen. II (nieco droższy).
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Wiszczu

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Ascaso Arc, V60, phin
  • Młynek: DF64 GEN 2, Timemore C3
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Luty 2024, 10:24:08 »
Ja na początek kupiłem używany ascaso i1-mini (od Janusza :) ) i szczerze mówiąc do espresso mi pasował o ile nie zmieniałem za często kawy. Nie wiem czy brak umiejętności czy tak jest, ale regulacja na śrubę o ile pozwala dość dowolnie ustawiać to jak próbowałem zmielić coś na przelew to się poddałem - teoretycznie przy zmienianiu kawy można liczyć obroty, ale:
raz - ilość kawy jaka zostaje w młynku po mieleniu powoduje że zmianę grubości zwykle widziałem dwie kawy później
dwa - liczenie ilości obrotów przy zmianie espresso/v60 w praktyce dla mnie było koszmarnie niewygodne, trudno zapisać sobie jaka kawa miała jakie ustawienie

Więc kupiłem za coś poniżej 300 młynek ręczny do przelewu Timemore C3ESP i taka kombinacja wydaje mi się o wiele praktyczniejsza. Jak patrzyłem na peppera, to C3 można teraz kupić co jakiś czas na ali za 170/200zł, więc wydaje mi się że nie jest to jakaś cena zaporowa.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Luty 2024, 11:47:03 »
Specialita spokojnie spełni się do espresso/alternatywa, tylko trzeba zapisywać ustawienia :) Ale jak napisał kolega wyżej lepiej kupić ręczny młynek za pare stówek. Też korzystam z takiego combo,a jak człowiek zacznie pić dobre espresso to i nie chce mu się patrzeć na dripa
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline kitsune

  • Wiadomości: 88
  • Ekspres: AVX Snow White, Kawiarka GAT 4tz, bialetti 1tz, V60
  • Młynek: Timemore C3, ITOP-03
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Luty 2024, 11:48:47 »
Timemore C3ESP
Do przelewu to wersja ESP aż nadto zwykłą można kupić za stówkę mniej a do przelewu dalej świetna i zupełnie wystarczająca.

Offline Exwined

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: AVX Snow White, Mellita Look V Timer, v60, aeropress, phin, bialetti venus. Było: Flair 58, Delonghi dedica ec685
  • Młynek: Timemore C2, 1zpresso J-max
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Luty 2024, 11:53:48 »
Tak jak koledzy pisali nie polecam Eureki jako młynka do różnych metod. Bezstopniowa regulacja niemal uniemożliwia ponowne wstrzelenie się w ustawienie espresso za pierwszym razem po zmianie na alternatywę. Za 200-250 PLN timemore C3 będzie idealny do przelewów i obok eureka tylko do espresso.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Luty 2024, 11:58:39 »
Ja z kolei myślę że każdemu według jego potrzeb / portfela bo jeszcze ze 2 lata temu mając młynek SAGE nr.??? myślałem ze byka za "cycki" złapałem.
Teraz po tym czasie by się napić poprawnego express i dobry przelew potrzebuję minimum tego co na tej fotce.
I nie są to jakieś wybujałe smaki a i ceny używanych wielokrotnie lepsze niż nowych (bo już dotarte czy jak to się tam nazywa) na dodatek sprzedawane z jakimiś tam dodatkami których fabryka nie dodała bo nie chciała.

Fellow Ode 2 Generacji G MIKRON
20240220_113237.jpg

A MAX jakie sobie postawiłem to te 2dwa skrajne dlatego te 2dwa zaznaczone strzałką idą /są w K/S

20240220_113418.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Luty 2024, 12:08:27 »
Proponuje przestać tworzyć jakiejś neofickiej i ekskluzywnej grupy, że trzeba wydać 5k żeby mieć minimum poprawne espreso...
Po kupieniu minimum docelowego młynku, a Specialita to świetny młyn, kolejne młynki będą podnosić smak w skali logarytmicznej.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Luty 2024, 12:56:19 »
Jeżeli tą propozycję skierowałeś do mnie to ja nic nie proponuję ja się opieram na moich doświadczeniach / faktach oto one :lol2:

Myślałem jaki to ja wielki barista jestem bo się youtube naoglądałem :taktak: to forum sprowadziło mnie na ziemię i zrobiłem się taki :redface:

18.05.2022 r.
18.05.2022 r..jpg

Tutaj już było znacznie lepiej i to tylko dzięki temu że zacząłem czytać (a nie tylko przeglądać) to forum a niektórych użytkowników wnikliwiej i po kilka razy.

CZERWIEC 2023 R
CZERWIEC 2023 R (2).jpg

Mam nadzieję Że nie spocznę na tym i coś się tam jeszcze wymieni.

2024-02-20
2024-02-20.jpg

Takie są fakty i prawda że z piasku bata nie ukręcisz.

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Wiszczu

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Ascaso Arc, V60, phin
  • Młynek: DF64 GEN 2, Timemore C3
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Luty 2024, 13:24:05 »
Timemore C3ESP
Do przelewu to wersja ESP aż nadto zwykłą można kupić za stówkę mniej a do przelewu dalej świetna i zupełnie wystarczająca.

Zgadzam się, ale wtedy różnica nie była aż taka, plus zakładałem że jak będę chciał coś nowego pod espresso przetestować to młynkiem ręcznym. Okazało się że na espresso się znacznie ciężej mieli niż przelew, plus zacząłem więcej V60 robić i został tylko do przelewów ;)

Offline MarcinWu

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto III
  • Młynek: Timemore Sculptore 078s
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Luty 2024, 08:32:06 »
Mam na sprzedaż za 2000 PLN eurekę mignon oro single dose i jest jeszcze na gwarancji. Przemieliła jakieś 7kg kawy. Sprzedaję, bo przesiadłem się na Timemore Sculptor 078s.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Luty 2024, 09:05:13 »
Mam nadzieję Że nie spocznę na tym i coś się tam jeszcze wymieni.

2024-02-20
 [ Invalid Attachment ]

Takie są fakty i prawda że z piasku bata nie ukręcisz.

Matko Buzka!

Cytuj (zaznaczone)
Mój stary to fanatyk kawiarstwa. Pół mieszkania zaj****e młynkami, najgorzej. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżące na ziemi żarno czy stłuczoną filiżankę i trzeba szyć w szpitalu, bo mają ostre krawędzie. W swoim dwudziestodwuletnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu. Tydzień temu poszedłem na jakieś losowe badania, to baba z recepcji jak mnie tylko zobaczyła, to kazała buta ściągać xD, bo myślała, że znowu cięcie w nodze.
Druga połowa mieszkania za*****a książkami i gazetami o espresso, przelewach, wypalaniu xD itp. Co tydzień ojciec robi objazd po wszystkich kawiarniach i "Actionach" w mieście, żeby skompletować wszystkie kawowe gadżety. Byłem na tyle głupi, że nauczyłem go into internety, bo myślałem, że trochę pieniędzy zaoszczędzimy na tych książkach i gazetach, ale teraz nie dosyć, że je kupuje, to jeszcze siedzi na jakichś forach dla kawopijów i kręci gównoburze z innymi kawopijami o najlepsze młynki itp.
Potrafi drzeć mordę do monitora albo wyp*******ć klawiaturę za okno. Kiedyś ojciec mnie wk****ł, to założyłem tam konto i go trollowałem, pisząc w jego tematach jakieś losowe głupoty, typu „speciality to guwno”. Matka nie nadążała z gotowaniem bigosu na uspokojenie. Aha, ma już na forum rangę "Italy roast", za naj******e 10 tysięcy postów.

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać i jakoś "Fanatyk wędkarstwa" mi się przypomniał :)
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline zegarstuka

  • Wiadomości: 17
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Luty 2024, 10:30:13 »
O tym, że po zmianie grubości kawy wciąż będzie sporo starej w młynku nie pomyślam, dzięki bardzo za wyjaśnienie. Na pepper powiadasz? Popatrzę  :)
A czy dobry ręczny nie jest wtedy rozwiązaniem?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Offline zegarstuka

  • Wiadomości: 17
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Luty 2024, 14:43:35 »
Od kilku lat mam Mignon Specialita (wyświetlacz, timer  :), a przedtem miałem Ascaso i-1 mini. Przeniosłem się na Specialita ze względu na bardzo cichą pracę, w odróżnieniu od Ascaso, który budził domowników. Ale doceniłem również lepszy przemiał pod espresso, i oczywiście timer - który jest dokładny. Mignon Specialita używana jest codziennie, od zakupu bezawaryjna.

Dzięki za informacje!

Offline zegarstuka

  • Wiadomości: 17
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Luty 2024, 14:49:05 »

Mam nadzieję Że nie spocznę na tym i coś się tam jeszcze wymieni.

O rany, ale kolekcja :) To chyba trzeba kawiarnie zakładać :D

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi