Autor Wątek: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita  (Przeczytany 1573 razy)

Offline zegarstuka

  • Wiadomości: 17
Chciałabym kupić pierwszy młynek, w budżecie około 1500 (maks 2000)
Na czym mi zależy: niezawodność, używałabym go głównie do ekspresu kolbowego, chciałbym nauczyć się epsresso, ale pić też smaczną, nie kwaśną i nie gorzką kawę.  Od czasu do czasu zmieliłabym kawy do metod przelewowych, kawiarki, frenchpresa.
Szukając odpowiedzi na forum doszłam do wniosku, że najczęściej polecany świeżakom jest
Młynek do kawy Eureka Mignon Specialita. Ale zobaczyłam, że jego ceny wachają się nawet od 1700 do 2400 u tych samych sprzedawców. Czy są jego różne rodzaje, wyposażenie itp? Bo nie mogę się rozeznać od czego to zależy.
A może jeszcze coś innego? Biorę pod uwagę używany młynek, choć zależy mi na gwarancji i jego sprawności przez jak najdłuższy czas.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Luty 2024, 18:33:23 »
Specialita jest ok, ale ponoć panel dotykowy jest awaryjny. Ja jestem zwolennikiem jak najprostszych rozwiązań, ale każdy ma swoje priorytety.

Do rozważenia wg mnie jest kilka spraw, czy chcesz :
- próbować codziennie innej, a więc zmieniać często kawy?
- się bawić w odmierzanie i odważanie kawy przed każdym zaparzeniem?
- chcesz próbować też innych metod zaparzania?
- na ile ważna jest dla Ciebie wielkość i jakie wymiary maksymalne powinien mieć młynek?
- bierzesz pod uwagę młynek ręczny?

Osobiście myślę, że dobrym rozwiązaniem byłby młynek typu Kingrinder K6 (ok. 500zł) do metod przelewowych, wyjazdów i ewentualnie espresso z jakiejś innej kawy niż w elektryku + jakiś domowy młynek elektryczny do espresso z zasypanym hopperem. Do 1500 zł jest sporo opcji w zależności od Twoich priorytetów>

Najdłużej będą działać porządne ręczne i gastronomiczne a z domowych, takie które mają jak najmniej elektroniki.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Luty 2024, 18:41:54 »
Jako były użytkownik  Speciality, gdybym był na twoim miejscu dziś, to nie brałbym Speciality, bo te odmierznie timer dozy średnio przydatny. Bez wahania brałbym w tym budżecie Eureka zero
https://www.konesso.pl/product-pol-12139-Mlynek-do-kawy-Eureka-Mignon-Zero-15BL-Bialy.html
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline zegarstuka

  • Wiadomości: 17
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Luty 2024, 19:38:57 »
Specialita jest ok, ale ponoć panel dotykowy jest awaryjny. Ja jestem zwolennikiem jak najprostszych rozwiązań, ale każdy ma swoje priorytety.

Do rozważenia wg mnie jest kilka spraw, czy chcesz :
- próbować codziennie innej, a więc zmieniać często kawy?
- się bawić w odmierzanie i odważanie kawy przed każdym zaparzeniem?
- chcesz próbować też innych metod zaparzania?
- na ile ważna jest dla Ciebie wielkość i jakie wymiary maksymalne powinien mieć młynek?
- bierzesz pod uwagę młynek ręczny?

Osobiście myślę, że dobrym rozwiązaniem byłby młynek typu Kingrinder K6 (ok. 500zł) do metod przelewowych, wyjazdów i ewentualnie espresso z jakiejś innej kawy niż w elektryku + jakiś domowy młynek elektryczny do espresso z zasypanym hopperem. Do 1500 zł jest sporo opcji w zależności od Twoich priorytetów>

Najdłużej będą działać porządne ręczne i gastronomiczne a z domowych, takie które mają jak najmniej elektroniki.

Myślę, że tak często zmieniać nie będę kaw, pewnie spróbuję kilka, co jakiś czas. Wolałabym się nie bawić w odmierzanie przy codziennym używaniu, zwykle nie mam na to czasu, choć z ciekawości już spróbowałam mierzyć coś z tam z czegoś tam ;) Innych metod pewnie tak, używam frenchpresa i kawiarki i czasami przelewów. Wielkość - musi mi się zmieścić pod szafką, i wolałabym coś kompaktowego, fiorki wydają się być ogromne. Ręczny jakiś czas temu kupiłam, po tym jak ceny młynków ostudziły moje zapały, ale zwykły młynek w zwykłym sklepie (za jakieś 50zł), po 10 minutach kręcenia ukręciłam 1/3 mielonki, i dałam se spokój, nie wyobrażam sobie tyle czasu walczyć o łyk kawy. Więc nie wiem czy by się u mnie sprawdziło. Chyba że to jednak inna bajka jest taki ręczny o którym piszesz.

Który z modeli domowych z hoperem byłby w tym budżecie najmniej awaryjny i z małą elektroniką? I ewentualnie gastro używane?

Offline zegarstuka

  • Wiadomości: 17
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Luty 2024, 19:40:30 »
Jako były użytkownik  Speciality, gdybym był na twoim miejscu dziś, to nie brałbym Speciality, bo te odmierznie timer dozy średnio przydatny. Bez wahania brałbym w tym budżecie Eureka zero


Czy w tym młynku da się w razie czego zamontować hopper? Lub jakiś patent?
Dzięki za sugestie i uwagi!
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2024, 21:17:47 wysłana przez zegarstuka »

Offline Girion

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Ascaso Dream PID Cream & Wood
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita Ivory, DF64V Dark Grey
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Luty 2024, 19:44:48 »
Odnośnie awaryjności - w marcu miną 4 lata od zakupu mojej Speciality i odpukać działa bezawaryjnie. :) Jako młynek do espresso sprawdza się bardzo dobrze.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Luty 2024, 20:08:24 »
ewentualnie gastro używane?
Trzeba szukać, aż się na dobry trafi, np Macap, Fiorenzato, Ceado, Mazzer.

Prawie nowy :) f64:

https://m.olx.pl/d/oferta/mlynek-do-kawy-fiorenzato-CID99-IDYP1U4.html
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2024, 20:41:59 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1626
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Luty 2024, 20:52:46 »
Jak w grę wchodzą używane, to ja mam
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=14289.0

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Luty 2024, 21:02:16 »
E to ja mam najtaniej - ale to tylko do espresso

gm4.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline zegarstuka

  • Wiadomości: 17
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Luty 2024, 21:30:10 »
ewentualnie gastro używane?
Trzeba szukać, aż się na dobry trafi, np Macap, Fiorenzato, Ceado, Mazzer.

Prawie nowy :) f64:


Dziwna wtyczka...
f64

Zawsze się zastanawiam jak widzę takie ogłoszenie - taki dobry młynek, wszyscy (lub prawie) go chwalą, tylko kilka miesięcy użytkowany, czemu ktoś go sprzedaje... taka etykieta trochę wytarta, zdjęcia z przodu nie widać. Widziałam też ogłoszenia o nano. Ale to dość duży gabaryt jednak. Szufelką bym kawę musiała sypać pod szafką.

Offline zegarstuka

  • Wiadomości: 17
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Luty 2024, 21:34:32 »
Jak w grę wchodzą używane, to ja mam
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=14289.0

Dzięki, niestety za duży jak na moje możliwości.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Luty 2024, 21:40:14 »
Sam chciałeś używane gastro :D A teraz się dziwisz, te młyny mają niezły przebieg
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Luty 2024, 21:43:29 »
Zawsze się zastanawiam jak widzę takie ogłoszenie - taki dobry młynek, wszyscy (lub prawie) go chwalą, tylko kilka miesięcy użytkowany, czemu ktoś go sprzedaje
Tak bywa z używanymi, że bez sprawdzenia można wtopić kasę, choć niekiedy ktoś wyprzedaje dobry sprzęt z losowej, indywidualnej potrzeby.
Ale to dość duży gabaryt jednak. Szufelką bym kawę musiała sypać pod szafką.
To nie tak. Ostatnio takiego ustawiałem znajomemu. Trochę shotów poszło do zlewu, ale jak już trafisz  espresso jest bardzo dobre. Następne to już drobne korekty, jeśli są potrzebne. Kwestia poznania młynka, jak z każdym, z którym się nie miało do czynienia. Gastro młynki małe nie będą.
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2024, 21:57:01 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline zegarstuka

  • Wiadomości: 17
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Luty 2024, 23:15:37 »
A powiedzcie mi jeszcze czym się te specjalitaty różnią między sobą?  I jakby porównać np eureka mignon i g microna z ogłoszenia Jka tylko w temacie robienia espresso?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Offline piotrdab

  • Wiadomości: 150
  • Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano, Severin
Odp: pierwszy młynek około 1500 - różne ceny Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Luty 2024, 07:59:49 »
Od kilku lat mam Mignon Specialita (wyświetlacz, timer  :), a przedtem miałem Ascaso i-1 mini. Przeniosłem się na Specialita ze względu na bardzo cichą pracę, w odróżnieniu od Ascaso, który budził domowników. Ale doceniłem również lepszy przemiał pod espresso, i oczywiście timer - który jest dokładny. Mignon Specialita używana jest codziennie, od zakupu bezawaryjna.
Aha, jak kupowałem swój Specialita, to wtedy też ceny tego młynka były bardzo różne zależnie od sprzedawcy, ale i od... koloru. U tego samego sprzedawcy, gdzie ja kupowałem swój czarny za 1500zł, w tym samym czasie srebrny kosztował 1700, a żółty 1900. W innym sklepie żółty kosztował 1800, a czarny 1850.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi