Autor Wątek: Ekspres NIVONA CafeRomatica 821  (Przeczytany 919 razy)

Offline innsajder

  • Wiadomości: 3
Ekspres NIVONA CafeRomatica 821
« dnia: 25 Styczeń 2024, 23:28:41 »
Dobry wieczór, mam pytanie odnośnie tego i innych tego typu ekspresów. Chodzi mi o model Nivona 821. Nie ma on karafki z mlekiem co znaczy że jest dołączona rurka do spieniania mleka. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda czyszczenie takiego systemu, czy mleko jest "transportowane" w głąb ekspresu po różnych zakamarkach że potem ciężko jest to domyć, czy mleko dociera tylko do samej dyszy z której leci już kawa? I jak o taki system należy dbać, czyścić?

Online mariuszdbki Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: alternatywy4+, Nivona 790, maszynka do popcornu + artisan
  • Młynek: Nivona CG 130
Odp: Ekspres NIVONA CafeRomatica 821
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Styczeń 2024, 13:33:45 »
Mleko transportowane tą rurką przechodzi tylko przez mechanizm spieniania. Tam jest oddzielna dysza "wylotowa" do mleka. Czyszczenie - moim zdaniem - jest bezproblemowe. Ekspres upomina się o płukanie spieniacza zawsze gdy sie go używa. Płukanie polega na przelaniu przez mechanizm i rurkę gorącej wody i pary. Więc generalnie między użyciami raczej nic nie powinno tam zalegać, gnić, itp. Oczywiście po iluś tam kawach prosi o czyszczenie przy użyciu detergentu - też jest do tego program, że podstawiasz wodę z detergentem zamiast mleka.
Na plus jeszcze możliwość rozebrania tego mechanizmu i wyczyszczenia ręcznie "toru mlecznego".

Moim zdaniem takie rozwiązanie jest o niebo lepsze niż wbudowane pojemniki na mleko.

Offline innsajder

  • Wiadomości: 3
Odp: Ekspres NIVONA CafeRomatica 821
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Styczeń 2024, 16:06:15 »
Dziękuję za odpowiedź. Zastanawiam się nad dwoma ekspresami DeLonghi Dinamica ECAM 350.75.S i NIVONA 821. Czytałem po różnych forach że ekspresy Nivona częściej się psują i wgl. Obawiam się tych oddzielnych rurek do spieniania mleka, podobno ciężko jest je umyć i trzeba je wymieniać co 3 miesiące. Z karafką nie ma tych problemów i chyba łatwo je się myje. Który wg was jest lepszy i dlaczego? Chciałbym żeby ekspres łatwo się czyściło i żeby był jak najmniej awaryjny.
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2024, 16:12:20 wysłana przez innsajder »

Online mariuszdbki Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: alternatywy4+, Nivona 790, maszynka do popcornu + artisan
  • Młynek: Nivona CG 130
Odp: Ekspres NIVONA CafeRomatica 821
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń 2024, 21:43:35 »
Obawiam się tych oddzielnych rurek do spieniania mleka, podobno ciężko jest je umyć i trzeba je wymieniać co 3 miesiące.

Ja kupiłem z rurką właśnie ze względu na łatwość utrzymania tego w czystości. A dlaczego trzeba by to wymieniać co 3 miesiące to już w ogóle nie rozumiem. To normalna rurka silikonowa - sama z siebie się nie zepsuje.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi