Autor Wątek: Timemore S3  (Przeczytany 1785 razy)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Timemore S3
« dnia: 19 Styczeń 2024, 20:36:06 »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline tomek14

  • Wiadomości: 5
Odp: Timemore S3
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2024, 20:43:58 »
Tak, udało mi się go kupić za 88 USD (Na Ali co jakiś czas ma promocje, i możesz zbić cenę kuponem -12USD). Przyszedł w piątek, także wiele go nie używałem, ale wstępnie:
- większy, lepiej siedzi w dłoni
- mieli się trochę ciężej niż w C3ESP, czuć taki wyraźny opór na starcie (najwygodniej jednak jest na Comandante)
- najbardziej jestem zadowolony z regulacji zewnętrznej, bardzo wygodne rozwiązanie, łatwo zmienić ustawienie młynka, zawsze wiesz gdzie go zostawiłeś, nie trzeba liczyć klików, aż się chce powiedzieć, w końcu!
- wzrokowo przemiał wydaje mi się równiejszy (zarówno równiej jak w C3ESP oraz Comandante), ale wiadomo, może to być kwestia subiektywna, nie mam czym tego sprawdzić
- miele tylko pod przelew (V60, Aeropress itd.), smakowo jest tak jak powinno być  ;) Testów porównujących nie zamierzam robić, kawa wychodzi smaczna, także, po co się czymś martwić jak wychodzi smacznie ;)

Spodobał mi się on na tyle, że zamierzam odstawić Comandante C40Mk4 na jakiś czas i używać tylko S3. Jak, ktoś szuka młynka z zewnętrzna regulacją, to polecam.

mlynek-s.jpg

Offline jackill

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Aeropress, V60
  • Młynek: Timemore S3
Odp: Timemore S3
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Luty 2024, 17:41:51 »
Dołączam się do zachwytów nad młynkiem, jeśli chodzi o jakość przemiału, system regulacji, wykonanie. Natomiast mankamentem było to, że pewna seria młynków ma oś wykonaną w złej tolerancji. Efektem jest za grube mielenie w ustawieniach espresso - 0.0 - 1.0 klika. Temat poruszany w kilku miejscach, m.in. na Reddicie.

Podpowiadam rozwiązanie, jeżeli ktoś potrzebuje używać go do espresso. Wystarczy dodać podkładkę pomiędzy górne łożysko a stoper na osi. Dzięki temu skraca się dystans pomiędzy żarnami na wszystkich ustawieniach. Potrzebna podkładka ma wymiary 10x12x0,1 mm. Ja kupiłem taką w sklepie modelarskim.

Po dodaniu na ustawieniu 0.0 żarna byłī zablokowane a na 0.9 było lekkie obcieranie, które znikało na 1.0 klika. Postanowiłem powalczyć jeszcze o pełen zakres regulacji i zeszlifowałem podkładkę o 0,02 mm. Po tak niewielkiej zmianie na ustawieniu 0.0 mam lekkie obcieranie, które całkowicie znika na 0.1 - w efekcie pełen zakres ustawień, czyli tak jak powinno być fabrycznie.

IMG_4846.jpeg
IMG_4847.jpeg
IMG_4851.jpeg

Offline daviz2212 Mężczyzna

  • Użytkownik zwykły
  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: 1zpresso K-Plus, Eureka Mignon Specialita
Odp: Timemore S3
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Marzec 2024, 21:56:32 »
Młynek bardzo fajny, w tym budżecie rozsądna opcja z zewnętrzną regulacją. Dla mnie największą wadą jest brak możliwości kalibracji młynka dla pozycji 0. W takim 1zpresso mam pewność, że jest zero przy blokadzie żarna a tutaj ciężko to określić. Dodatkowo zastanawia mnie kwestia jak to wygląda pomiędzy różnymi sztukami, bo za chwilę może się okazać, że każdy młynek będzie miał trochę inne ustawienie na punkcie 0.0.

Offline Rejn

  • Wiadomości: 9
Odp: Timemore S3
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwiecień 2024, 18:45:26 »
Hej, pytanko do was- dzisiaj odebrałem S3, czy wszystkie ręczne młynki są tak ciężkie, czy ten konkretny jest jakoś wyjątkowo? Szczerze się przyznam, że nie spodziewałem się, że taki "mały" gagatek będzie aż tyle ważył.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Timemore S3
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwiecień 2024, 19:05:38 »
czy wszystkie ręczne młynki są tak ciężkie,

Nie podałeś ile Twój waży, u mnie na jednym wyszło tyle a drugiego to chyba na łazienkowej wadze musiałbym ważyć :lol2: :lol2:

20240415_185306.jpg

mł1cc.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Rejn

  • Wiadomości: 9
Odp: Timemore S3
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Kwiecień 2024, 02:36:35 »
 [ Invalid Attachment ] Okej, czyli to nie jest ewenement. Jest to moja pierwsza styczność z mlynem ręcznymi i naprawdę się zdziwiłem.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2024, 02:46:30 wysłana przez Rejn »

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Timemore S3
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Kwiecień 2024, 19:43:05 »
Izpresso K-max to też 720g z korbą, nie jest to prawdziwie turystyczny sprzęt.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Timemore S3
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Kwiecień 2024, 08:36:19 »
Na dniach na naszej stronie będzie recenzja tego młynka napisana przez jednego z użytkowników forum  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline rafalidzkowski

  • Wiadomości: 14
Odp: Timemore S3
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Kwiecień 2024, 08:51:15 »
Któryś z Panów może testował jak młynek się sprawuje przy espresso?

Offline Rejn

  • Wiadomości: 9
Odp: Timemore S3
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Kwiecień 2024, 20:43:10 »
Wiele osób na zagranicznych forach narzeka, że młynek nie mieli wystarczająco drobno do espresso- moja sztuka na ustawieniu 0.3 miała stanowczo zbyt szybką ekstrakcję, nawet na ziarnach, które raczej nie potrzebowały bardzo drobnego mielenia na D40+.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2024, 20:46:05 wysłana przez Rejn »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi