Autor Wątek: Jura j8 - jakie ustawienia i kawa  (Przeczytany 1220 razy)

Offline KSzN

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Jura j8
Jura j8 - jakie ustawienia i kawa
« dnia: 13 Listopad 2023, 08:31:23 »
Kawosze :)

Właśnie kupiłam pierwszy ekspres automatyczny Jura j8. Wiele razy słyszałam, że te ekspresy robią najlepszą kawę i że warto w nie zainwestować. Niestety nie czuje tego :(

Moja historia z kawą jest taka, że przez wiele lat robiłam i uwielbialam kawę z makinetki, moja ulubiona kawa ever to lavazza club, zawsze tak samo intensywnie, soczyscie i z pięknym aromatem bez grama kwasu i trudnej goryczy....ahhh uwielbiam ją :) od wielu osób też słyszałam, że robię najlepszą kawę. Moja makinetka jest mała, mieści tylko jedna filiżankę klasycznej czarnej kawy i to był główny powód kupienia ekspresu. Zrobienie kilku kaw jednocześnie to każdorazowe poparzenie :), dodatkowo lubię czasem kawę z pianką.

Później jeszcze przez jakiś czas w biurze miałam ekspres na kapsułki nesspreso i tam ulubiona kawa to Indonezja.

I teraz moje pytania
1) jak odtworzyć tak pyszną kawę z malinetki w Jura j8, jakie ustawienia zastosować? Chciałabym móc zrobić kawę pyszną kawę czarną i flat white
2) kawa lavazza club niestety nie ma odpowiednika w ziarnach  :'(, noi pytanie jaką kawę polecacie konkretnie do tego ekspresu ale taką która będzie intensywna, ale bez kwasu i nadmiernej goryczy. Wiem, że kawy to inny dział, ale nie chce dublować tematów.

Pozdrawiam :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Jura j8 - jakie ustawienia i kawa
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Listopad 2023, 18:17:12 »
kawa lavazza club niestety nie ma odpowiednika w ziarnach
To nie jest jakaś nietypowy blend. Jeśli Lavazza określa tę mieszankę jako średnio paloną, to raczej jest ciemniej. Każda Brazylia czy blend amerykański palony powyżej średniej spełni Twoje oczekiwania, aby nie był "kwaśny i gorzki" i bez problemu osiągniesz to na Jurze, gdzie piłem na niej i średnio palone ziarna i było oki. Co do smaku, to raczej nie odwzorujesz 1 do 1 kawiarkę. Żebyś nie miał za dużego dysonansu proponuję Illy classico, tylko wyszukaj jak najbardziej świeżo paloną, a potem eksperymentuj z różnymi ziarnami ciemniej palonymi z palarnii np forumowych:

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?board=16.0
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi