Autor Wątek: Pierwszy ekspres automatyczny do 3000  (Przeczytany 2068 razy)

Offline Tokmarcin

  • Wiadomości: 1
Pierwszy ekspres automatyczny do 3000
« dnia: 08 Listopad 2023, 16:17:26 »
Cześć, powoli rozglądam się za ekspresem do kawy. Myślę że budżet który będę przeznaczał na sprzęt to około 3000 zł. W jaki ekspres warto zainwestować, patrząc pod względem utrzymania go(serwis, części, jakość wykonania i parzenia kawy, awaryjności) Czy warto dopłacić do opcji parzenia zimnych kaw, czy to tylko chwyt marketingowy. Będę wdzięczny za odpowiedź i cenne rady. Wszystkiego dobrego.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2023, 18:30:08 wysłana przez ranGo »

Offline Ziutek

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Krups ea895e10
  • Młynek: Wbudowany
Odp: Pierwszy ekspres automatyczny do 3000
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Styczeń 2024, 22:09:32 »
W sumie co kupisz do tych trzech tysięcy to będzie pracowało podobnie, jeżeli chcesz na wysokie szklanki ( do 15cm) to mogę polecić krupsa ea89, markę którą tak strasznie nienawidzą tutaj na forum przez jego niby awaryjność...ale tak w prawdzie to on naprawdę jest tak samo bezawaryjny jak inne marki byle nie kupić leżaka z półki sklepowej ( jest podany tydzień produkcji i rok) bo wtedy trafisz z sparciałymi uszczelkami
A tak po prawdzie to wystarczy użytkować go zgodnie z instrukcją i wytrzyma tyle samo co marketowe delonghi i philipsy, z czego przynajmniej nie wywali korków w domu gdy pocieknie jak w niektórych delonghi to bywa.

Jeżeli chodzi o serwis czyli gdzie go można serwisować i wogole to się nie wypowiem z tego względu, że sam sobie go serwisuje i swoim znajomym, dostępność części zamiennych jest duża, a to co inne serwisy chcą 300 zł za naprawę to tak naprawdę czesto cześć za 50 zł nowa i max pół godziny do godziny roboty przy tym chyba że to jest zestaw uszczelek to już dłużej zejdzie ale wciąż tanio są uszczelki... No i dodatkowo zajmuje mniej miejsca niż delonghi

Offline J_J Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Krups EA8948, kawiarka (rzadko używana)
Odp: Pierwszy ekspres automatyczny do 3000
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Styczeń 2024, 00:13:50 »
@Tokmarcin - sam niedawno stanąłem przed podobnym wyborem, tyle że budżet był niższy. I okazało się, że bwz możliwie dokładnego określenia potrzeb kupiłbym to, co poleciłby sprzedawca / co by mi się spodobało, a nie to, czego potrzebowałem. Oczywiście nie oznacza to, że za jakiś czas część funkcji okaże się zbędna, a innych zacznie mi brakować, ale przynajmniej miałem jakiś punkt wyjścia.

Zapyraj więc sam siebie:
- jaką pijesz kawę? Tylko i wyłącznie czarną i nie potrzebujesz dziesięciu wariantów cappuccino, latte macchiato i tak dalej? A może odwrotnie - preferujesz smaki mleczne?
- będziesz robił dwie kawy z mlekiem, czy jedną? Bo część ekspresów z systemami mlecznymi, nawet tych droższych, zrobi tylko jedną kawę białą jednocześnie,
- wolisz system mleczny z zewnętrznym pojemnikiem, czy zintegrowany?
- jak bardzo chcesz wpływać na smak kawy? Ile nastaw grubości ma mieć młynek, jaką regulację temperatury zaparzania, ilości dozowanej kawy, objętości wody itp.
- w końcu ile masz miejsca na blacie? Niby na to się nie zwraca uwagi, ale mój Krups był ponad 10cm płytszy niż porównywalna funkcjami Nivona, a to bardzo dużo. Albo z której strony będziesz napełniał zbiornik, a z której wyjmował fusy?

Dla mnie były ważne małe gabaryty, możliwość robienia dwóch kaw mlecznych jednocześnie i latwość czyszczenia. A że trafiłem na mocną promocję na Krupsa, który te warunki spełniał, to wziąłem Krupsa. Czy słusznie? Na razie tak, a co będzie za jakiś czas, to się zobaczy. Co nie zmienia faktu, że może z Saeco czy DeLonghi byłbym tak samo zadowolony (a może nawet bardziej?), ale niestety nie znalazłem w tej cenie żadnego pasującego modelu. Sam poszukaj w necie i najbliższych sklepach (ceny niekoniecznie są takie same w obu miejscach, o czym warto pamiętać) i wtedy chociaż trochę zawęzisz poszukiwania.

Online Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Pierwszy ekspres automatyczny do 3000
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Styczeń 2024, 08:44:49 »
W tej kwocie zdecydowanie najkorzystniej pod względem jakość parzonej kawy vs cena wychodzi Nivona 821 oraz Melitta Latte Select
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pierwszy ekspres automatyczny do 3000
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Styczeń 2024, 08:48:30 »
Chłopaki, kolego od dwóch miesięcy nie logował się na WoK-u, więc prawdopodobnie nie potrzebuje już pomocy🫠
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi