Autor Wątek: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł  (Przeczytany 13442 razy)

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Marzec 2023, 19:10:53 »
A ja myślałem, że ze względu na gorsze żarna stalowe

To też powód ;-) ale akurat ten nie jest decydujący
Ten z brakiem możliwości wyjęcia zaparzacza - zdecydowanie ważniejszy....

Offline Matius22

  • Wiadomości: 458
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Marzec 2023, 19:54:16 »
No to niestety autor tematu ma ciężki orzech do zgryzienia, z jednej strony forumowy dziwak (który ubzdurał sobie coś ala „ziemia jest płaska” w kwestii żaren i podobno widział jurę regularnie czyszczona z syfem wewnątrz) kontra przedstawiciel konesso.

Tutaj wspominał odnośnie jury:

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=13273.0

Fajnie jakby @Michał wypowiedział się ponownie odnośnie wnętrza jury po kilku latach, może udałoby się mu wrzucić jakieś zdjęcia.

Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Marzec 2023, 20:04:20 »
Tutaj wspominał odnośnie jury:

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=13273.0

Fajnie jakby @Michał wypowiedział się ponownie odnośnie wnętrza jury po kilku latach, może udałoby się mu wrzucić jakieś zdjęcia.

Dzięki za info! Wszystkie możliwe wątki już przeczytałem ale sam chyba widzisz, że wybór nie jest taki prosty i oczywisty. Jeden pisze, że Jura a drugi, że jednak nie bo brudzą, smród  i ubóstwo w środku...O WMF podobnie, jeden kolega pisze, że espresso bardzo dobre w ktoś inny pisze, że to jakiś składak Saeco.
Wracając do ekspresów chyba obecnie najbliżej mi do Jury E8 ale pokuszę się jeszcze o wizytę w którymś punkcie WMF.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5325
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Marzec 2023, 20:30:00 »
WMF podobnie, jeden kolega pisze, że espresso bardzo dobre, ktoś inny pisze, że to jakiś składak Saeco.
Niech ten Inny pokaże żródło tekstowe, bom ciekaw takiego powinowactwa, a na stronie Philips/Saeco tym się nie chwalą. Idąc tym tropem, to czy w automatach Philips/Saeco jest montowany metalowy moduł zaparzający sprzężony z TB?
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec 2023, 20:32:14 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Marzec 2023, 20:36:02 »
WMF podobnie, jeden kolega pisze, że espresso bardzo dobre, ktoś inny pisze, że to jakiś składak Saeco.
Niech ten Inny pokaże żródło tekstowe, bom ciekaw takiego powinowactwa,
A czy na pewno chodziło o powinowactwo WMF z Saeco?

WMF ma powinowactwo ale z Krupsem:
https://www.groupeseb.com/en/our-brands

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Marzec 2023, 20:43:57 »
Wybaczcie! Mój błąd chodziło o Krupsa :sciana: Za dużo tych firm i już mi się miesza w głowie.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5325
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Marzec 2023, 21:09:12 »
tych firm i już mi się miesza w głowie.
Po prostu napij się z ekspresów kawy i wybierz lepszy, a o czystość trzeba dbać z takim czy innym systemem. W ekspresach kolbowych też syf widziałem.
》tertium non datur《

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Marzec 2023, 21:31:38 »
Po prostu napij się z ekspresów kawy i wybierz lepszy, a o czystość trzeba dbać z takim czy innym systemem. W ekspresach kolbowych też syf widziałem.
Dzięki to chyba najlepsza rada jaką otrzymałem bo faktycznie każdy trzeba czyścić i o niego dbać a kawa ma mieć podstawową cechę - ma smakować.

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Marzec 2023, 08:43:45 »
No to niestety autor tematu ma ciężki orzech do zgryzienia, z jednej strony forumowy dziwak (który ubzdurał sobie coś ala „ziemia jest płaska” w kwestii żaren i podobno widział jurę regularnie czyszczona z syfem wewnątrz) kontra przedstawiciel konesso.


Dziwak, bo ma racje? Smutę, ze nie potrafisz dyskutować merytorycznie….

Konesso to zdaje się dystrybutor Jury? ….


Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Marzec 2023, 08:57:48 »
Tak oni też sprzedają Jurę. Nie wiem jednak czy u nich kupię już chyba prędzej w primocaffe u pana Tomasza, dał mi mały rabacik na E8 ale oczywiście przyjmę i większy  :taniec:

Offline Matius22

  • Wiadomości: 458
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Marzec 2023, 11:25:24 »
No to niestety autor tematu ma ciężki orzech do zgryzienia, z jednej strony forumowy dziwak (który ubzdurał sobie coś ala „ziemia jest płaska” w kwestii żaren i podobno widział jurę regularnie czyszczona z syfem wewnątrz) kontra przedstawiciel konesso.


Dziwak, bo ma racje? Smutę, ze nie potrafisz dyskutować merytorycznie….

Konesso to zdaje się dystrybutor Jury? ….



Merytoryczne dyskusje? To czemu nie odpowiesz na pytanie odnośnie używania ceramicznych żaren w młynkach które są używane w kawiarniach? No daj tutaj sensowna odpowiedz skoro one są takie lepsze?

Wracamy ponownie do tego samego gdzie będziesz twierdzić, że są najlepsze… Gdzie nikt nie poleca np ręcznych młynków z żarnem ceramicznym!

Jesteś jedyny na forum co twierdzi, że ziemia jest płaska w tych tematach…
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Marzec 2023, 12:14:39 »
Widziałem ekspresy Jura po krótkim i długim czasie użytkowania oraz takie, które w środku były czyściutkie, a także takie, które były w opłakanym stanie i bałbym się z nich napić kawy :D  Wszystko zależy od tego czy na bieżąco dba się o czyszczenie tabletką czy wyjmowanie tacki ociekowej i czyszczenie jej.
Nie będę na siłę nikogo przekonywał, że brak możliwości wyciągnięcia modułu w jurze to tylko na plus  8) Możecie wierzyć lub nie, ale dla mnie to najlepsze automaty i szczerze je polecam zarówno pod względem jakości parzonej kawy, komfortu zachowania czystości jak i bardzo niskiej awaryjności.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Marzec 2023, 12:18:09 »
Dziękuję za cenną opinię! Potwierdza mnie ona w przekonaniu aby zakupić właśnie model E8. Można prosić o jakąś dobrą ofertę na zakup modelu E8 kolor biały. Jak sprawa u Państwa wyglada z przeglądami tych ekspresów?

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Marzec 2023, 12:56:04 »
Jeśli już do Tomasza z primocaffe dotarłeś, to będzie Jura, on sporo udzielał się kiedyś na innym forum, ma dużą wiedzę o automatach, na YouTube ma swój kanał, gdzie sporo można dowiedzieć się o Jura.


Normalnie prowokujecie mnie, abym zajrzał do swojej Jura F50II, która ma ponad 11 lat i nikt tam nie zaglądał, ale czyszczona jest zgodnie z harmonogramem, odkamieniana parę razy, chociaż na osmozie działa. Nic jej nie dolega, oprócz młynka.
Ciekaw jestem, ile Krups-ów, by się przez ten czas przewinęło.

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Marzec 2023, 13:08:28 »
Najbliżej mi do Jury obecnie ale spokojnie mam czas mogę pomyśleć i poczekać. Pan Tomasz ma wiedzę ale i też jak na razie zrobił mi najlepszą ofertę na model E8. Zobaczymy czy tutaj @Michał coś zaproponuje.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi