Autor Wątek: Wybór ekspresu z automatycznym spienianiem mleka do max 1800zl.  (Przeczytany 1363 razy)

Offline bartsed

  • Wiadomości: 1
Wybór ekspresu z automatycznym spienianiem mleka do max 1800zl.
« dnia: 08 Październik 2022, 10:57:51 »
Witam,

Dzień dobry,

chcę kupić komuś na prezent ekspres do kawy. Marzeniem tej osoby jest mieć ekspres, w którym wciska się guzik i maszyna zaczyna robić mleczną kawę ;)
Nie znam się na ekspresach, a kawę piję okazjonalnie, ale trochę poczytałem i wytypowałem sobie dwa modele, które spełnią te wymagania. Oba są w podobnym budżecie - jeden to Melitta Latticia OT frosted black F30/0-100, a drugi to De'Longhi ECAM 23.460.SB.

Jak dla mnie podstawowa różnica między nimi, to taka że jeden ma swój pojemnik na mleko, a drugi ma rurkę, którą można włożyć do kartonu z mlekiem czy jakiegoś innego naczynia. Ten z rurką potrafi też parzyć dwie kawy mleczne jednocześnie, co też wydaje mi się plusem, bo nie dość że szybciej ogarnie temat, to teoretycznie zużyje do tego mniej energii elektrycznej.
Oba te modele mają mnóstwo pozytywnych opinii i wydają się ok, ale mam rozterkę który będzie lepszy/wygodniejszy, pod względem użytkowym. Oba modele oferują też 3-letnią gwarancję.

Chętnie poznam Waszą opinię co do wyboru spośród tych dwóch urządzeń. Wszelkie podpowiedzi odnośnie jakiegoś innego modelu, też będą mile widziane :)
« Ostatnia zmiana: 08 Październik 2022, 13:29:16 wysłana przez Fux »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi