Autor Wątek: Kawiarnie Krakowa  (Przeczytany 98970 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #165 dnia: 05 Czerwiec 2017, 18:47:19 »
Chyba się remontuje.

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #166 dnia: 12 Lipiec 2017, 00:52:11 »
W nowym lokalu Soho przy Grzegórzeckiej jeszcze przez 2 dni można za darmo (prawie, trzeba sprzedać lajka i udostępnienie na fejsbuku) napić się przelewów.
Kawę mieli Wilfa Svart CGWS-130B. W koszyku leżały paczki z Synestezji. Drip przyzwoity, kawa z FP trochę "brudna", ale smaczna. Moim zdaniem była lepsza niż drip.
Warto sprawdzić.
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline imrowai

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso steel uno prof PID
  • Młynek: WEGA 5.8 Instant
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #167 dnia: 29 Lipiec 2017, 06:42:05 »
Witajcie. Można prosić o aktualne namiary na fajne miejsca kawowe w Krk? W końcu mam okazje ruszyc w miasto a ostatnie polecenia mają juz rok.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #168 dnia: 29 Lipiec 2017, 12:05:02 »
Niestety, przez ostatnie 3 lata niewiele się zmieniło.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #169 dnia: 04 Październik 2017, 10:47:21 »
Jakieś nowe ciekawe miejsca na mapie Krakowa?

Wybieram się za miesiąc na kilka dni i muszę zrobić listę miejsc do odwiedzenia ;)

Offline xcracerpl

  • Wiadomości: 82
  • Ekspres: v60, aeropress, prismo, g.a.t. 3tz, Bialetti z E&B Lab, tygielek, mizudashi, Brewista Smart Dripper, Chemex
  • Młynek: C40 MK4, Quito, Wilfa
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #170 dnia: 04 Październik 2017, 12:11:57 »
Knitted Coffee, Starowiślna 38. Dobre alternatywy z ziaren od Coffee Grange + espresso z dźwigni z autorskiego blendu kawiarni (też od CG).

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #171 dnia: 04 Październik 2017, 12:49:07 »
Bede pod koniec listopada w Krakowie w galerii krakowskiej. Jakaś ciekawa kawiarnia w odległości pieszej od galerii?
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #172 dnia: 04 Październik 2017, 13:49:20 »
Kraków jest mały -- niemal wszędzie da się na nogach. Z nowości i jeden z bliższych lokali to Ka Udon Bar. Nie jest to kawiarnia, ale jest to w rękach Karmy, wiec jest jak trzeba.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #173 dnia: 04 Październik 2017, 13:55:29 »
Sweet Life - Warszawska 7 - przelewy były z Drop'a, regularnie zmieniają. Do tego 2 grupowa dźwignia zasilana ziarnem z CP. No i pyszne ciasta.
LMWDP #469

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #174 dnia: 11 Grudzień 2017, 11:26:41 »
Jakiś czas temu przeczytałem w "gazecie krakowskiej" że na Zakopiańskiej naprzeciw Cinema City otwiera się pizzeria pod patronatem mistrza świata pizzy (czy jakoś tak). Fajnie myślę sobie bo akurat ta lokalizacja mi pasuje ze względów komunikacyjnych. W sobotę tam byłem, lokal nazywa się "Tutti Santi". Powiem tak, że to chyba jedno z większych gastronomicznych rozczarowań ostatnich lat. Pizza na poziomie krakowskiej średniej czyli przeciętna. KAWA bo to w końcu kawowe forum, kawowe menu nie powala... Zamówiłem doppio i kelnerka powiedziała że nie mają więc zamówiłem podwójne espresso  ;) Mieli więc poprosiłem. Dostałem czarną ciecz praktycznie bez cremy o objętości poczwórnego espresso. W smaku było to fatalnie niepijalne.

Jeszcze siedząc w tym lokalu zacząłem się zastanawiać jaki to "mistrz świata" na dodatek Włoch się pod takim czymś podpisał ? Z treści ich strony www wynika że to franczyza... Kurde zły jestem na siebie, że dałem się nabrać.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #175 dnia: 11 Grudzień 2017, 12:22:50 »
I Love Coffee - Kazimierza Wielkiego u wylotu Bytomskiej. Dwa Mythosy (z jasno i ciemno paloną). Dobre ciasto (co najmniej  po części, jak nie w całości, pieczone samemu), kawę raczej umieją parzyć (do równej dystrybucji używają "śmigiełka"). Parzą też alternatywy. Oprócz kawy i ciast, coś do zjedzenie. Fajna atmosfera, nie drogo (espresso i doppio w tej samej cenie - używają wyłącznie podwójnych sitek VST - bodaj 6 zł). Jedyny, być może, minus to to, że kawa w większości, jak nie w całości to Vergnano. Generalnie - warto odwiedzić.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2017, 12:26:01 wysłana przez Krakus »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #176 dnia: 11 Grudzień 2017, 12:25:23 »
otwiera się pizzeria pod patronatem mistrza świata pizzy
Bardzo się z tym obnosili - z reklam miałem wrażenie, że to Włoch osobiście otwiera tę pizzerię. Nie bardzo mnie to zdziwiło, bo znam w Krakowie kilka restaureacji / knajpek prowadzonych (z bardzo dobrym skutkiem) przez Włochów - a tu taki zonk.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #177 dnia: 11 Grudzień 2017, 12:32:32 »
I Love Coffee - Kazimierza Wielkiego u wylotu Bytomskiej. Dwa Mythosy (z jasno i ciemno paloną). Dobre ciasto (co najmniej  po części, jak nie w całości, pieczone samemu), kawę raczej umieją parzyć (do równej dystrybucji używają "śmigiełka"). Parzą też alternatywy. Oprócz kawy i ciast, coś do zjedzenie. Fajna atmosfera, nie drogo (espresso i doppio w tej samej cenie - używają wyłącznie podwójnych sitek VST - bodaj 6 zł). Jedyny, być może, minus to to, że kawa w większości, jak nie w całości to Vergnano. Generalnie - warto odwiedzić.

Z Vergnano mają tylko ciemno palone ziarenka w jednym młynku. W drugim młynku mają średnio palone single ze swojej palarni.
Oprocz tego całkiem niezłe mają jasne wypały pod przelewy do kupienia na miejscu.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #178 dnia: 11 Grudzień 2017, 12:39:21 »
ze swojej palarni
Wiesz, dowcip polega na tym, że współwłaścicielką jest Pani z rodziny zajmującej się w Krakowie dystrybucją Vergnano, stąd zaskoczenie własną palarnią.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #179 dnia: 11 Grudzień 2017, 12:44:16 »
z reklam miałem wrażenie, że to Włoch osobiście otwiera tę pizzerię
Tak i ja myślałem niestety.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi