Autor Wątek: Przyszedł czas na porządny ekspres.  (Przeczytany 1548 razy)

Offline Korzonek

    • fizyczna
  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Tylko czajnik
  • Młynek: jest zwykły
Przyszedł czas na porządny ekspres.
« dnia: 28 Grudzień 2020, 23:12:04 »
Dobry wieczór wszystkim. Wiem że takich jak ja jest wielu którzy zaśmiecają to forum prosząc o radę jaki ekspres kupić itp., ale nie mam wyjścia gdyż jestem laikiem odnośnie tej dziedziny. Moja kawa to DALLMAYR ze szklanką mleka 0,5% (gorącego) parzona tradycyjnie 0,5 litra kubek i tyle o tym wiem. W rodzinie jest nas 5. Ja sam na 4 kobitki z czego 2 małe. Ale do rzeczy. Ja i żona pijemy po dwie kawy dziennie a najstarsza córka cappuccino, jeszcze rozpuszczalna czasami z mlekiem.
Na początku jak zacząłem się interesować ekspresami widziałem że są saeco, krups czy DELONGHI i taki był wybór. Ale po przeczytaniu tego forum orientacja się zmieniła gdyż zainteresowałem się ekspresami firm o których dowiedziałem się z tego forum czyli Jura, Nivona i melitta. Zasobu finansowego szczerze mówię brak więc lecę na raty do 3000 tyś zł.
Dlaczego automat, gdyż niestety łatwy w obsłudze, a o tym zdecydowały moje Panie gdyż posiadając kilka lat temu ekspres seaco nie dawały rady zapiąć uchwytu z kawą chyba tak zwanej kolby.
Nadmienię że w domu mam zmiękczacze i uszlachetniacze wody więc mam ją miękką na całym domu. Z kamieniem nie ma problemów.
Proszę doradźcie w wyborze ekspresu mało awaryjnego (wschód Polski salonów naprawy ekspresów nie widziałem), który zrobi dobrą kawę mocną, gorącą i kawy z mlekiem latte itp. Nie mam pojęcia o młynku w ekspresie grubo czy drobno mielona, esencja kawy czy jej temperatura też nie mam pojęcia. Proszę o pomoc i z góry dziękuje

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi