Autor Wątek: JX Pro  (Przeczytany 31304 razy)

Offline AdamGD Mężczyzna

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: Faema Faemina, La Pavoni Europiccola Professional
  • Młynek: Eureka Mignon Oro SD, 1zpresso JX-pro, Ceado E6P
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #180 dnia: 07 Styczeń 2022, 18:28:12 »
Cześć! Przepraszam, jeśli się wcinam w dyskusję dotyczącą problemu technicznego. Dzisiaj dojechał do mnie JX-Pro i próbuję się wstrzelić w espresso. Zgodnie ze ściągą przedział 12-16 powinien być ok, ale to przecież wychodzi stanowczo za grubo. Maksymalnie zszedłem do 1,5 a i tak z kolby leci wodospad. Czy ktoś ma podobne odczucia? Może coś robię nie tak lub moje oczekiwania były zbyt wysokie? To mój pierwszy ręczny młynek, który miał być bardziej mobilny. Próbuję na kawie Kolumbia Medellin espresso z Coffee Labu.

Cofam powyższe, ponieważ znalazłem problem. Z jakiś powodów młynek fabrycznie nie był poprawnie złożony/ ustawiony. Po analizie filmików na yt doszedłem do rozwiązania problemu i udało mi się uzyskać poprawny przemiał do espresso :) To moja pierwsza styczność z ręcznym młynkiem, więc od razu nie rzuciło mi się to w oczy. Jutro będę testować dalej :)

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #181 dnia: 17 Styczeń 2022, 14:38:20 »
Młynek dostałem pod koniec poprzedniego tygodnia i jestem zachwycony. Wcześniej mieliłem Xeoleo 45mm i miałem duże problemy, żeby trafić w sweet spota, zazwyczaj kawa była przeciągnięta. Z jx pro mam problem w drugą stronę, nawet na bardzo małym przemiale kawa na v60 hoffmanem potrafi przelecieć w 2 minuty. Z minusów to chyba tylko mocno pyli.

Ktoś posiada comandante i ma porównanie tych dwóch młynków?

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #182 dnia: 17 Styczeń 2022, 14:48:42 »
A propos Hoffmana, to mielił ktoś może pod jego ultimate frencza? Ile cyferek Państwo stosują? :D

Offline Prawns

  • Wiadomości: 20
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #183 dnia: 17 Styczeń 2022, 14:56:50 »
Czy taki nierówny przemiał to normalna rzecz w przypadku JX-Pro? Zrobiłem zwykłą parzuchę i taki efekt (warstw) w szklance trochę mnie zaskoczył.

« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2022, 15:05:10 wysłana przez Prawns »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #184 dnia: 17 Styczeń 2022, 16:35:45 »
Na tym zdjęciu trochę trudno cokolwiek ocenić. Jednak występowanie różnych frakcji grubości jest normalne w każdym młynku. Jak chcesz coś ocenić, to na papierze milimetrowym rozsyp kilka gram zmielonej kawy i wtedy zrób zdjęcie.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1139
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #185 dnia: 17 Styczeń 2022, 19:51:27 »
Czy taki nierówny przemiał to normalna rzecz w przypadku JX-Pro? Zrobiłem zwykłą parzuchę i taki efekt (warstw) w szklance trochę mnie zaskoczył.




Nie wiem czy to coś pomoże, nie przesiewałem.


Resized_20220117_194924.jpeg
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Prawns

  • Wiadomości: 20
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #186 dnia: 17 Styczeń 2022, 21:10:13 »
Dzięki za odpowiedzi. Jak tylko będę się nudził zrobię test z papierem milimetrowym. Na tą chwilę, porównując na oko do zdjęć od Heniutka, przemiał wygląda tak samo.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #187 dnia: 26 Październik 2022, 21:22:38 »
Jak wiadomo wsypywanie ziaren do JX-PRO jest nieco upierdliwe z racji takiej a nie innej konstrukcji pierścienia regulacji stopnia przemiału. Lekarstwo na ten problem znalazłem, w postaci lejka do wsypywania ziaren

https://www.printables.com/en/model/65394-filling-funnel-for-1zpresso-jx-pro-coffee-espresso

Zamierzam sobie to ustrojstwo wydrukować. Mam pytanko do osób bardziej obeznanych z drukiem 3D ile takie coś powinno kosztować? Ile to jest tanio a ile to jest drogo w tym przypadku.

Offline przemyslavklimek

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Głównie Flair i Origami, inne okazjonalnie.
  • Młynek: C40MK4, JX-Pro
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #188 dnia: 27 Październik 2022, 18:42:06 »
Moim zdaniem to stwarzanie sobie problemów. Wystarczy po nasypaniu ziaren przejechać palcem i czysto na pierścieniu. :)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #189 dnia: 27 Październik 2022, 19:01:59 »
Ja delikatnie podrzucam. Zabawa jak z odpustową piłeczka na sznurku :D

Wysłane z mojego RMP2103 przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi