Autor Wątek: JX Pro  (Przeczytany 31107 razy)

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 59
  • Ekspres: Kazak Rota 2, Bialetti Moka Induction, Aeropress
  • Młynek: 1Zpresso JX-Pro, K-Max
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #105 dnia: 10 Marzec 2021, 20:37:43 »
Szanowni,

Właśnie dotarł do mnie JX Pro i po przesiadce z Hario jestem bardzo zadowolony. Jak przesiadka z Dacii do Audi 😉

Chcę wykorzystać wasze doświadczenie żeby ograniczyć straconą kawę. Powiedzcie proszę jakich ustawień używacie przy przemiale do kawiarki?
A jest może jakiś użytkownik Deltera? Jaki mielenie będzie tutaj odpowiednie? W temacie o tym ustrojstwie jest podany przepis na 18-22 kliknięć z Comandante. Stosować po prostu mnożnik 1,4; czyli 25-30 kliknięć w JX Pro?

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 59
  • Ekspres: Kazak Rota 2, Bialetti Moka Induction, Aeropress
  • Młynek: 1Zpresso JX-Pro, K-Max
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #106 dnia: 14 Marzec 2021, 15:46:55 »
Rozkręciłem młynek i zauważyłem, że początki ostrzy nie są równo przycięte, czy to normalne i czy to w czymkolwiek przeszkadza? Tak na chłopski rozum wydaje się, że to tylko część „podająca” ziarna i chyba nie powinna wpływać na przemiał.

P.S. Przy okazji, chciałem się przypomnieć w sprawie Waszych ustawień 🙂

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #107 dnia: 27 Marzec 2021, 13:20:47 »
Wczoraj odebrałem młynek. Wskutek własnej głupoty zblokowałem go przed pierwszym użyciem. Dokręciłem ręcznie na poziom 0, założyłem rączkę, żeby sprawdzić czy nie ma luzu. Dokręciłem. W efekcie śruby regulatora nie da się odkręcić; zarna są zastane na poziomie 0. Próby użycia kombinerek i klucza spełzły na niczym. A właściwie to na zarysowaniu wewnętrznych ścianek młynka (delikatne to aluminium). Śmieję się przez łzy, bo pierwszy raz w życiu udało mi się coś zepsuć przed użyciem.

Jesli ktoś z was ma pomysł czym i jak odkręcić pokrętło regulacji i przywrócic młynek do zycia bez doszczętnego zmasakrowania wewnętrznych ścianek, zamieniam się w słuch. Serio, będę wdzięczny za każdą pomoc / sugestię.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 59
  • Ekspres: Kazak Rota 2, Bialetti Moka Induction, Aeropress
  • Młynek: 1Zpresso JX-Pro, K-Max
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #108 dnia: 31 Marzec 2021, 23:05:26 »
Muszę Ci powiedzieć, że nie zazdroszczę, a z drugiej strony jestem pod wrażeniem 😉

Trochę mało tam jest miejsca żeby jakimkolwiek kluczem to porządnie złapać i odkręcić. Jedyne co Ci mogę poradzić to żeby kombinować tylko z tym gwintem pokrętłem u góry, może jest jeszcze szansa żeby ostrza się do czegoś nadawały.

Możesz też spróbować napisać do producenta. Są bardzo pomocni i szybko odpisują 🙂

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 317
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #109 dnia: 01 Kwiecień 2021, 11:17:40 »
Wsadź do zamrażarki na 24 godziny, a potem delikatnie ...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #110 dnia: 01 Kwiecień 2021, 14:02:18 »
@lukasp
Nie wiem na ile jest to możliwe w tym młynku, aby patrząc od góry do środka młynka dostrzec górne ramię wewnętrznego żarna. Jeśli jest taka możliwość to powinno dać radę. W każdym razie ja bym tak próbował:
Potrzebujesz deseczkę drewnianą, mały młotek, azjatycka pałeczka drewniana do jedzenia luub coś drewnianego prostego co posłuży do wybicia żarna.

Stawiasz młynek na deseczce, wsadzasz pałeczkę tak aby oprzeć ją na krawędzi wewnętrznego żarna (stożka)lekko pod kątem przechyloną w prawo, tak żebyś uderzał lekko odręcając, czyli przeciwnie do kierunku, w którym zakręciłeś korbką. delikatnie młotkiem w pałeczkę żeby wybić zaklinowane żarno.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #111 dnia: 01 Kwiecień 2021, 21:14:40 »
Jesli ktoś z was ma pomysł czym i jak odkręcić pokrętło regulacji i przywrócic młynek do zycia bez doszczętnego zmasakrowania

Zrób zdjęcie z dołu odkrytego żarna, tzn bez pojemnika i z góry, gdzie jest pokrętło regulacji.
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #112 dnia: 01 Kwiecień 2021, 21:35:11 »
@lukasp oczywiście pokrętło regulacyjne u góry musi być zluzowane.

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #113 dnia: 02 Kwiecień 2021, 18:31:13 »
Dzięki za sugestie. Cały szkopuł w tym, że pokrętło regulacji ani drgnie. A od dołu wygląda to tak:


Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #114 dnia: 02 Kwiecień 2021, 20:34:55 »
Spróbuj w ten sposób: poproś kogoś, najlepiej faceta. Oprzyjcie  na drewnie te wewnętrzne żarno, ale żeby tylko je pokrywało. Jeden z was będzie naciskał, wpychał ile sił żarno do środka młynka, a drugi będzie próbował poluzować, odkręcać w tym czasie śrubkę regulacyjną. Tak jest u mnie, im grubszy przemiał, tym bardziej wewnętrzne żarno wychodzi na zewnątrz, a palcem mogę je wepchnąć do środka na klik "0", jak to się stało u Ciebie. Po zwolnieniu docisku sprężyna wypycha na ustawiony klik np jak u mnie do espresso w okolicach "2".

Na zdjęciu żarno wewnętrzne widać jak wystaje na kliku "5"
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2021, 20:38:56 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 59
  • Ekspres: Kazak Rota 2, Bialetti Moka Induction, Aeropress
  • Młynek: 1Zpresso JX-Pro, K-Max
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #115 dnia: 21 Lipiec 2021, 15:51:59 »
Ta guma która jest na korpusie ostatnio zaczęła mi się kręcić w trakcie mielenia, w sensie że guma stoi w miejscu, a reszta się rusza. Macie też coś takiego? Jak sobie z tym poradziliście?

Offline robert-o Mężczyzna

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Cafelat Robot, Venus 4tz; FP, AP, V60-01
  • Młynek: DF64, Timemore G1S, 1Zpresso E, Hiku, Timemore Go
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #116 dnia: 21 Lipiec 2021, 17:25:34 »
Nie mam konkretnie tego modelu ale zakładam że opaskę da się ściągnąć. Zdjąć opaskę, korpus młynka przetrzeć/odtłuścic, opaskę śmiało mydłem albo płynem do naczyń, wysuszyć i zamontować. W razie problemów z zakładaniem można podobnie jak gripy rowerowe. Czyli lekko zwilżyć wodą z mydłem/płynem albo jakimś delikatnym alkoholem i wtedy założyć. Zostawić do odparowania i powinno trzymać.

Offline PuertoRico

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: Jura E8 EB, Delonghi Ecam, alternatywy
  • Młynek: 1zpressso JX
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #117 dnia: 22 Lipiec 2021, 10:52:01 »
Te gumy w 1zpresso ogólnie są ruchome, nie mają żadnych zaczepów. Też myślę, że musiało się coś dostać pod spód, że się ślizga tak, że ci to przeszkadza, wyczyść i powinno być ok.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #118 dnia: 05 Sierpień 2021, 15:46:34 »
JX-PRO ponownie w korzystnej promocji u Deskowych 599 zł
https://www.coffeedesk.pl/product/15689/1Zpresso-Jx-Pro-Mlynek-Reczny

Offline msz38

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: v60, switch, aeropress
  • Młynek: Wilfa Uniform
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #119 dnia: 05 Sierpień 2021, 19:04:34 »
Kupiłem. Dzisiaj przyjechał. I w porównaniu do Lido E użytkowanie jest jednak znacznie wygodniejsze.
Regulacja dużo, dużo  lepsza. Dodatkowo większa korbka sprawia że trzeba sporo mniej siły włożyć w kręcenie. Mieli szybko i bezproblemowo. Przemiał wygląda bardzo przyzwoicie. Jeśli chodzi o smak to na razie za mało testowałem, żeby cokolwiek napisać.
Wykonanie to jest absolutny top class. Żadnej plastikowej części. I to swobodne kręcenie się korbki na sucho robi wrażenie niesamowitej precyzji i stabilności żaren.
Za tą cenę 588 PLN to wstyd nie wziąć biorąc pod uwagę jakość wykonania i uniwersalność [emoji38]
« Ostatnia zmiana: 05 Sierpień 2021, 19:12:15 wysłana przez msz38 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi