Autor Wątek: JX Pro  (Przeczytany 31379 razy)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #75 dnia: 04 Grudzień 2020, 20:29:18 »
No tak, przelewy to raczej zdecydowanie powyżej 3 obrotów. A te duże to raczej 4-5 obrotów. Wiadomo, zależy też od kawy.

No dobra, a do czego byście się przyczepili w tym młynku? Mnie wkurza, że przy wsypywaniu ziarna kilka z nich dostaje się między oś a pierścień regulacyjny  ;)
Dokladnie, to samo i jako że mam "duże" ręce, ale nie jakieś znowu chleby, to regulacja w zakresie espresso na tak, ale esspreso <--> przelew nie dla mnie ,slaba ergonomia.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #76 dnia: 05 Grudzień 2020, 12:06:22 »
Kolejna kawa zrobiona: jednak 5 obrotów to będzie trochę za grubo na dużego dripa, myślę, że około 4,5 to będzie max...
Czyli by się zgadzało z karteczką producenta. Dripy małe/ duże to tak mniej więcej 3-4,5 natomiast 2-3 to ustawienia do kawiarki i niektóre przepisy dla aeropressu. Oczywiście kawa kawie nie równa i na to trzeba brać poprawkę.

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 156
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #77 dnia: 05 Grudzień 2020, 14:47:20 »
Z tego co się orientuję JX Pro ma takie same żarna jak JX ? Powiedzcie mi zatem jak wygląda kwestia mielenia pod espresso? Kiedy próbowałem zmielić JX-em średnio palone ziarna pod Rotę, czyli ciut drobniej niż do espresso, poległem z kretesem - nie dałem rady ukręcić, a ułomkiem nie jestem, ciekawy jestem jak wygląda sprawa w przypadku JX-Pro?

Offline bow

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: v60 + LilyDrip, Kalita
  • Młynek: 1Zpresso JX-Pro, Q2
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #78 dnia: 05 Grudzień 2020, 21:25:45 »
U mnie jak na razie się sprawdzało 4 obroty -2 kliki dla Kostaryki z Javy i 4 obroty +3 kliki dla Etiopii Guji z Euro Cafe.
W obu przypadkach v60, a polewam 300g.

A sam JX-Pro mieli znacznie lżej niż JE. Regulacja od góry też fajna, chociaż ciągle w środek pokrętła regulacji wpadają mi ziarna.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #79 dnia: 06 Grudzień 2020, 09:28:31 »
Z tego co się orientuję JX Pro ma takie same żarna jak JX ? Powiedzcie mi zatem jak wygląda kwestia mielenia pod espresso? Kiedy próbowałem zmielić JX-em średnio palone ziarna pod Rotę, czyli ciut drobniej niż do espresso, poległem z kretesem - nie dałem rady ukręcić, a ułomkiem nie jestem, ciekawy jestem jak wygląda sprawa w przypadku JX-Pro?
Nie mam odniesienia ,ale do kompresso miele w zasadzie codziennie , bez irytacji i problemu ( zbieram na rote ,chociaz chodzi po glowie jeszcze portapresso) ;)
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 156
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #80 dnia: 06 Grudzień 2020, 10:34:43 »
Czyli wart zakupu!

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #81 dnia: 07 Grudzień 2020, 11:46:09 »
U Deskowych podrożał na 675 zł - kto się ociągał ten gapa  :jezyk:
Ale nawet przy tej wyższej cenie moim zdaniem warto bo i tak nie ma konkurencji :taktak:
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień 2020, 11:51:31 wysłana przez Pawcio »

Online pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #82 dnia: 07 Grudzień 2020, 22:32:46 »
Pobawiłem się dziś chwilkę, może kiedyś będę miał jeszcze czas na jakieś testy czy porównania.
Póki co wrażenia bardzo okej, w deskowej cenie promocyjnej to (była) fajna oferta.

Spostrzeżenia:
- mieli bardzo przyjemnie.

- gwint kubeczka na przemiał jednak lepiej jest spasowany w 1zpresso mini ;)

- nie jest jakimś demonem szybkości mielenia, są młynki szybsze, ale są też wolniejsze.

- to, że ziarenka lubią "wsypywać się" dowewnątrz pierścienia regulacyjnego może być irytujące. Koncept Kinu - bez dekielka - moim zdaniem niedościgniony. No ale różnica w cenie niebanalna, a to jest już pierdołka.

- przez kilka "klików" luzowania od punktu zero żarna ocierają się o siebie w jednym punkcie, co stanowi o nieidealnej osiowości. Wiadomo, idealna osiowość nie istnieje ;) Aczkolwiek zdarzały mi się kręciołki lepiej wycentrowane (Rosco, Kinu, muszę sprawdzić jeszcze Mini Q1 i Q2) Zapewne w dużej mierze to kwestia egzemplarza.

- pierwszy mały drip bardzo okej, 250ml, 3 obroty minus 2 cyfry, 2 minuty.

Offline Zielony_M

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Mellitta Aromafresh, V60, Bialetti, FP, AP+P, Phin
  • Młynek: Rhinowares, Wilfa mk II, Xeoleo 45mm
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #83 dnia: 08 Grudzień 2020, 11:19:19 »
Miejmy nadzieję, że Deskowi nie zawiodą  :uklony: i jeszcze promka (<559) się pojawi przy Świętach, albo na wiosnę (np. na moje urodziny :-P).
Póki co brak w magazynie.
Wszak mnie korci zmienić Xeoleo, albo raczej dokupić coś większego bo Xeo jest ok, i zostanie do AP do plecaka.
Właśnie celuję w JX-Pro. Zależy mi, aby mielić pod dripa na 2os nie-na-raty te 35gr kawy w domu.

Macie na myśli, że po wsypaniu ziaren, trzeba je zabrać ze środka przed nałożeniem korbki?
Czy w koncepcie KINU (dopiero teraz oglądałem te młynki w necie) z kolei ziarenka nie wypadają w czasie energicznego mielenia skoro góra jest otwarta?

Fajny mają też patent z kubeczkiem na urobek na wcisk z uszczelką. Magnesy tak jak w wyższych modelach 1zpresso też wydają się ok.
Jaki jest ten gwint w JXPro? Nie za "gęsty"? Fajnie by było odkręcać pojemnik na pół obrotu.

PS. Jaki jest ten przezroczysty dekiel? Jakiś poliwęglan? Nie matowieje zbyt łatwo?

« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień 2020, 11:30:11 wysłana przez Zielony_M »

Online pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #84 dnia: 08 Grudzień 2020, 11:33:18 »
Czy w koncepcie KINU (dopiero teraz oglądałem te młynki w necie) z kolei ziarenka nie wypadają w czasie energicznego mielenia skoro góra jest otwarta?
Nie, bardzo rzadko coś tam wyskoczy.

Fajny mają też patent z kubeczkiem na urobek na wcisk z uszczelką. Magnesy tak jak w wyższych modelach 1zpresso też wydają się ok.
Jaki jest ten gwint w JXPro? Nie za "gęsty"? Fajnie by było odkręcać pojemnik na pół obrotu.
Gwint jest bardzo okej, nie trzeba się nakręcić tak jak w Rosco czy nawet Q2. Magnesy niby fajny patent, ale w Kinu wypadały i po czasie się rozmagnesowują. Uszczelka natomiast generuje miejsca, gdzie kawa się wciśnie...

Offline Pan Rafał

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Bialetti Fiammetta 3 tz, V60, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Rhinowares Hand Coffee Grinder, 1zpresso/MYM 54
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #85 dnia: 08 Grudzień 2020, 11:35:45 »
Macie na myśli, że po wsypaniu ziaren, trzeba je zabrać ze środka przed nałożeniem korbki?

Trzeba je zabrać ze środka, ale wystarczy potrząsnąć młynkiem i bez problemu wypadają. Nie trzeba ich więc wygrzebywać wykałaczką :)

Offline Zielony_M

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Mellitta Aromafresh, V60, Bialetti, FP, AP+P, Phin
  • Młynek: Rhinowares, Wilfa mk II, Xeoleo 45mm
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #86 dnia: 08 Grudzień 2020, 11:56:03 »
Nie no wiadomo, że wystarczy je strzepnąć :ups:
Ale skoro już narzekamy dla samego narzekania, że w każdym modelu do czegoś można się przyczepić :evil:

Offline Anszy

  • Wiadomości: 170
  • Ekspres: DeLonghi, V60, FP, makinetka
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #87 dnia: 08 Grudzień 2020, 12:26:24 »
Gwint jest bardzo okej, nie trzeba się nakręcić tak jak w Rosco czy nawet Q2.
Dla mnie ten gwint przy JX jest za gruby, w Q2 jest drobniejszy i lepiej się przykręca - odkręca. Poza tym przy JX jak mocniej nie przykręcisz to potrafi się poluzować w trakcie kręcenia, a przy kilkakrotnym przykręceniu aluminium brudzi, wycieram gwint  chusteczką. Przy Q2 było bezproblemowo. Tak że na sprawę mamy różne pkt widzenia.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #88 dnia: 08 Grudzień 2020, 13:05:26 »
To pewnie kwestia przyzwyczajenia do Q1, ale mam dokładnie jak @Anszy  :D

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: JX Pro
« Odpowiedź #89 dnia: 08 Grudzień 2020, 13:12:30 »
Masz rację, to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Ja nie miałem nigdy Q1 więc nie widzę problemu i gwint w JX-PRO uważam za jak najbardziej OK ;) Zresztą, pewnie można sobie wydrukować 3D z tworzywa taki pojemnik na przemiał? Z jakiegoś tworzywa konstrukcyjnego: ertalonu P6?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi