Autor Wątek: 64/65mm vs 55/58mm - pomoc w wyborze  (Przeczytany 2320 razy)

Offline yendrzei

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit PL62
  • Młynek: Ceado E5P
64/65mm vs 55/58mm - pomoc w wyborze
« dnia: 25 Październik 2019, 13:11:51 »
Hej,

czytam, przegląda, porównuje i dalej nie mogę zdecydować w którym kierunku pójsć.

Na oku mam:
Ceado E6P

+64mm żarna
+kultura pracy
+optymalna wielkosc
-cena
-wygląd

Eureka Zenith 65E
+65mm żarna
+kultura pracy
+kultura obsługi
+/-wygląd
-cena, na granicy bólu ;)
-wielkosć

Fiorenzato F4 nano
+cena
+/- wygląd
+/- kultura pracy
+/-żarna

Eureka Mignon
+cena
+wygląd
+wielkosc
-żarna

P.S: nie wiem dlaczego na OSX, gdy naciskam alt+s, wiadomosć zostaje wysłana? Można wyłączyć ten skrót, gdzies w ustawieniach?
« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2019, 13:19:40 wysłana przez yendrzei »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: 64/65mm vs 55/58mm - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Październik 2019, 14:05:18 »
Stawiasz pytania na które nikt Ci nie odpowie.

Cena nie jest żadnym kryterium. Albo Cię stać na coś albo nie, albo odejmujesz sobie od ust a to wtedy Twoja decyzja.

Z dużych wziął bym E6P bo jest mały i ma dobry patent na czyszczenie bez przestawiania żaren. Z małych mam F4E. Jak bym za tyle samo dostał E6P (a to niemożliwe) to wziął bym E6P. A i ja bym dał Ceado + za wygląda a - Zenithowi.  Kryteria i opinie są zawsze względne.

Offline yendrzei

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit PL62
  • Młynek: Ceado E5P
Odp: 64/65mm vs 55/58mm - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Październik 2019, 14:08:55 »
Dlatego warto zawsze posłuchać różnych perspektyw i wyciągnąć wnioski. Jako użytkownik domowy nie mam możliwosci przetestowania wszystkich wymienionych młynków. Recenzje w internecie i filmiki też nie oddaja codziennego uzytkowania. Na forum na pewno przewinie sie pare osob, ktore mialy ten czy inny mlynek. Cena to nie jest kwestia stac czy nie stac, tylko stosunku ceny do jakosci tego co dostajesz oraz tego, ze w przyszlosci nie bedziesz juz tego upgradowal. Dla przykladu - moge dac 3k na Ceado E6P, ale biorac pod uwage, ze ma to samo co E5P, ktore jest 700zl tansze to uwazam roznice w cenie za troche naciagana. Porownujac dalej za 300zl mniej masz Zenitha. A za 1000zl mniej Fiorenzato F4. Dlatego tutaj postawilem minus.
« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2019, 14:15:46 wysłana przez yendrzei »

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: 64/65mm vs 55/58mm - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Październik 2019, 15:44:09 »
Ja tutaj krótko opisałem swoje doświadczenia z Mignon Specialita: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=7310.msg184318#msg184318

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: 64/65mm vs 55/58mm - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Październik 2019, 16:39:23 »
z
la przykladu - moge dac 3k na Ceado E6P, ale biorac pod uwage, ze ma to samo co E5P, ktore jest 700zl tansze to uwazam roznice w cenie za troche naciagana.
To czemu nie umieściłeś w zestawieniu E5P?
Ale skoro większe są i nie zająknąłeś się o  młynkach używanych to raczej znaczy że są w zakresie twoich zdolności finansowych. Umieściłeś 4 przykłady i z każdego z nich da się zrobić porządne espresso. Jedni powiedzą że weź najtańszy z nich inni że co najmniej 64mm.
Do domu to już jest właśnie widzimisię i aspiracje użytkownika.
Także na jakąś grupę i to czy potrzebujesz timerów (E5P vs E6P) musisz się zdecydować sam. A wybór w każdej z nich i pewnie w zbliżonych cenach jest znacznie większy niż po 2 na każdą.

Kolega wyżej napisał wrażenia ze swojego młynka.
Ja mogę napisać że F4 to świetny młynek. Wpadnie Antonio i będzie chwalił E6P i pewnie każdy z nas będzie miał racie.
Nie to że nie powinieneś pytać ale w sumie nie wiem czy w ogóle jakieś pytanie postawiłeś.

Na to z tematu pewnie będzie ogólny konsensus że większe jest lepsze.
W poście w sumie o nic nie pytasz.

Na pytanie czy się opłaca kupić E6P vs Eurega Mignion odpowiedź będzie że się nie opłaca bo złotówka w portfelu Ci od różnicy w jakości tych młynków nie przybędzie.
Czy różnica w jakości przemiału jest warta różnicy w cenie? Dal jednego warta, dla innego nie a trzeciego nie stać.

A swoją droga to pamiętam że jeszcze tak z półtora roku temu E6P był tańszy niż teraz E5P. A podobno inflacja szczątkowa.
« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2019, 16:47:47 wysłana przez Bacek »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: 64/65mm vs 55/58mm - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Październik 2019, 16:52:46 »
Jeżeli masz obiekcje co do E5P vs E6P to w innych firmach i modelach wygląda to podobnie

FIORENZATO F4 ECO vs F4E Nano - 600PLN

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: 64/65mm vs 55/58mm - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Październik 2019, 17:27:33 »
A swoją droga to pamiętam że jeszcze tak z półtora roku temu E6P był tańszy niż teraz E5P. A podobno inflacja szczątkowa.

To nie inflacja tylko taka "rozwojowa" polityka producenta. W ciągu roku w młynkach Ceado poczyniono duże zmiany, powiedzmy że kosztowne ale summa summarum pozytywne. Po pierwsze nie ma już obudów z czystego aluminium w młynkach E5/6 -- przed wakacjami wprowadzono pomalowane na typowy "młynkowy" szary metalik (ku zgrozie i zaskoczeniu niektórych), a teraz podobno są do wyboru jeszcze białe i czarne. We wszystkich liniach przybyło kolejnych modeli (żarna o różnej szybkości i przeznaczeniu). Zmieniły się panele sterowania oraz ich mocowanie czyli ta plastikowa osłona wylotu. Oznacza to większe ceny. Tak od paru lat mamy liftingi i podwyżki. Zobaczymy z jaką ten rozwój spotka się reakcją rynku -- może akurat wymusi to jakieś obniżki? ;). Mam jeszcze parę E5P sprzed wakacji (szary metalik) oraz parę E37 sprzed podwyżek (czarny mat) -- zapraszam. Przymierzam się do kolejnego zamówienia i nie wiem co wybrać, bo wybór jest teraz ogromny. Jeszcze nie zdążyłem na dobre przestudiować sobie całej oferty...

A wracając do tematu: wszystkie te wymienione młynki są OK -- ale wiadomo, że większe żarna dają większy komfort użytkowania. Jak pamiętam, kiedyś trochę się "frustrowałem", korzystając z Compaka K3Touch (żarna 58mm) -- obiektywnie bardzo to fajny młynek, ale wolałem już starego poczciwego MSJ (klasyka gatunku, 64mm) ze względu na szybkość pracy i radzenie sobie ze wszelkim ziarnem.
« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2019, 17:39:31 wysłana przez Antonio »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: 64/65mm vs 55/58mm - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Październik 2019, 17:35:33 »
Antonio ale to nie tylko Ceado. Rok temu F4E Nano był poniżej granicy 2000, teraz co najmniej 200PLN więcej.

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: 64/65mm vs 55/58mm - pomoc w wyborze
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Październik 2019, 02:23:05 »
Mignona z miejsca bym odrzucił, a nad Fiorkiem poważnie zastanowił.
Z doświadczenia im większe żarna tym lepiej. Mniejsze zbrylanie, równiejsze mielenie i często tańszy serwis, bo bardziej dostępne i popularne części.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi