Autor Wątek: ECM Classika II PID czy może coś innego?  (Przeczytany 14607 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: ECM Classika II PID czy może coś innego?
« Odpowiedź #75 dnia: 18 Grudzień 2023, 14:38:54 »
Mniej więcej.
》tertium non datur《

Offline B737

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: ECM Classika II PID <- Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: ECM Classika II PID czy może coś innego?
« Odpowiedź #76 dnia: 21 Marzec 2024, 16:46:57 »
Szukam prysznica w zamian standardowego ECM. Pewnie jakiś IMS.

Rozumiem, że do tego modelu powinienem szukać prysznica razem ze zintegrowaną membraną? Na jednym ze sklepów znalazłem "Prysznic Grupy E61 IMS Filtri Competizione 200 IM" - nie linkuje, bo chyba nie wolno, ale pytanie - czy on jest OK? Albo czego konkretnie szukać i gdzie? Od razu powinienem też dokupić nową uszczelkę? Jeśli tak, to jakiej szukać (wymiary)? Z góry dzięki za pomoc.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: ECM Classika II PID czy może coś innego?
« Odpowiedź #77 dnia: 22 Marzec 2024, 18:09:39 »
E&B Lab, bo jest wzmocniony.
Cafelat 8mm, bo pf zapina się jak przy oryginalnej 8,5mm na godzinę 6⁰⁰.
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2024, 19:34:22 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline B737

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: ECM Classika II PID <- Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: ECM Classika II PID czy może coś innego?
« Odpowiedź #78 dnia: 23 Marzec 2024, 10:08:58 »
Dzięki wielkie! Kupiłem już w międzyczasie tego IMS jednak, zobaczymy. A uszczelkę dokładnie tą. Zobaczymy.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: ECM Classika II PID czy może coś innego?
« Odpowiedź #79 dnia: 23 Marzec 2024, 11:02:40 »
Kupiłem już w międzyczasie tego IMS jednak, zobaczymy. A uszczelkę dokładnie tą. Zobaczymy.
Z tego powodu, że prysznic E&B jest wykonany z grubszej blachy to jego średnica zewnętrzna jest większa niż IMS, więc uszczelka mniej się zagłębia, wchodzi w gniazdo grupy, inaczej mówiąc więcej wystaje, co w przypadku prysznica IMS jest odwrotnie, dlatego możliwa będzie taka sytuacja, pf będziesz zapinał na godzinę czwartą. Jeśli tak się stanie i będzie Cię to wkurzało, to napisz do mnie, a wyślę Ci gratisowo uszczelkę silikonową o grubości 8,5mm. Leży w szufladzie nieużywana.
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2024, 11:04:55 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline B737

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: ECM Classika II PID <- Ascaso Arc
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: ECM Classika II PID czy może coś innego?
« Odpowiedź #80 dnia: 26 Marzec 2024, 13:56:54 »
Wielkie dzięki za gotowość do pomocy  :poklon: Chyba jednak nie będzie takiej potrzeby - właśnie odebrałem prysznic i go zamontowałem - z tą zamówioną uszczelką w ogóle nie byłem w stanie wpiąć portafiltra, co jest dziwne...

Musiałem przemontować oryginalną uszczelkę z ECM (które jest jeszcze w bardzo dobrym stanie po niecałych 2 latach), i wszystko gra i nie przecieka.
Tak to wygląda po zamontowaniu: https://photos.app.goo.gl/N1P8c9d9LRChJ6xR7

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: ECM Classika II PID czy może coś innego?
« Odpowiedź #81 dnia: 26 Marzec 2024, 19:23:20 »
zamówioną uszczelką w ogóle nie byłem w stanie wpiąć portafiltra, co jest dziwne...
:mhh: Mam prysznic IMS-a i przy tej silikonowej uszczelce pf szedł na godzinę czwartą. Może kształt prysznica zmienili, grubość? A może do góry nogami tę silikonową założyłeś? Upewniając się, uszczelka Cafelat 8mm?
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2024, 21:02:31 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi