Autor Wątek: Ascaso I-1 vs I-2  (Przeczytany 7172 razy)

Gregorius

  • Gość
Odp: Ascaso I-1 vs I-2
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Grudzień 2018, 21:08:47 »
Jakość przemiału też bije na głowę.

Marek.
Oczywiście 800 złotych za i2 w korelacji 500 funtów za Niche nie ma znaczenia, chyba że względy estetyczne, przyznaję, ładny!


Skoro tak twierdzisz. Jednakże mimo Twoich zapewnień za 500 funtów wybrałbym Ceado E5P z 64mm płaskimi żarnami i Antonio zapewnia o znikomej retencji!
Pozdr


Możesz wybrać, co chcesz, wolna wola. Nie zmienia to faktu, że Niche jest dość unikalnym, bardzo dobrym młynkiem. Caedo E5P też jest, tyle, że nie jest to młynek, który ma blisko zerową retencję. Pytanie było jednak inne - czy Niche bije Ascaso i1 I tutaj nie ma żadnych wątpliwości.

Pomijając to jak czytam Twoje wiadomości mam wrażenie, że  wprowadzasz zamęt. "Tworzysz" jakieś prawa i próbujesz negować opinie ludzi, którzy mają zdecydowanie większe pojęcie o kawie i wszystkim, co związane z jej przygotowaniem (bazując na wszystkim, co do tej pory napisałeś na tym forum) od Ciebie. Więcej pokory.

Gregorius

  • Gość
Odp: Ascaso I-1 vs I-2
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Grudzień 2018, 21:28:36 »
Jakość przemiału też bije na głowę.

Marek.
Oczywiście 800 złotych za i2 w korelacji 500 funtów za Niche nie ma znaczenia, chyba że względy estetyczne, przyznaję, ładny!


Skoro tak twierdzisz. Jednakże mimo Twoich zapewnień za 500 funtów wybrałbym Ceado E5P z 64mm płaskimi żarnami i Antonio zapewnia o znikomej retencji!
Pozdr


Możesz wybrać, co chcesz, wolna wola. Nie zmienia to faktu, że Niche jest dość unikalnym, bardzo dobrym młynkiem. Caedo E5P też jest, tyle, że nie jest to młynek, który ma blisko zerową retencję. Pytanie było jednak inne - czy Niche bije Ascaso i1 I tutaj nie ma żadnych wątpliwości.

Pomijając to jak czytam Twoje wiadomości mam wrażenie, że  wprowadzasz zamęt. "Tworzysz" jakieś prawa i próbujesz negować opinie ludzi, którzy mają zdecydowanie większe pojęcie o kawie i wszystkim, co związane z jej przygotowaniem (bazując na wszystkim, co do tej pory napisałeś na tym forum) od Ciebie. Więcej pokory.

Coś się zacięło. Ascaso i2 za 800 a Niche za 500. Tyle, że złoty do funta! Czy przy takiej dysproporcji cenowej, warto zapłacić za zalety?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ascaso I-1 vs I-2
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Grudzień 2018, 21:30:51 »
Mam prośbę abyś nie cytował postów z cytowanymi cytatami z cytatami. Bardzo źle się czyta takie długie posty, z wielocytatami wewnętrznymi.
Możesz zaznaczyć fragment tekstu i zacytować tylko zaznaczony tekst.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Ascaso I-1 vs I-2
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Grudzień 2018, 21:31:31 »


Coś się zacięło. Ascaso i2 za 800 a Niche za 500. Tyle, że złoty do funta! Czy przy takiej dysproporcji cenowej, warto zapłacić za zalety?

Nic nie wiesz.



Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Gregorius

  • Gość
Odp: Ascaso I-1 vs I-2
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Grudzień 2018, 21:45:17 »


Coś się zacięło. Ascaso i2 za 800 a Niche za 500. Tyle, że złoty do funta! Czy przy takiej dysproporcji cenowej, warto zapłacić za zalety?
[/quote
Ok. wiem, że nic nie wiem! Niech Ci będzie!  Tak z ręką na sercu, kupiłbyś dla siebie do espresso tego Niche, mając świadomość, że wybuliłeś 2.500zł.?



Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Ascaso I-1 vs I-2
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Grudzień 2018, 21:49:05 »
Gdybym nie miał Kinu M47 i nie zrobił do niego napędu, na pewno :ok:

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Gregorius

  • Gość
Odp: Ascaso I-1 vs I-2
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Grudzień 2018, 21:56:37 »
Przyjemnych snów!

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Ascaso I-1 vs I-2
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Grudzień 2018, 22:32:36 »
No wiesz, kilka osób z forum kupiło Niche i są zadowoleni, a mieli już inne młynki, które wystawili na sprzedaż gdy Niche do nich dotarł.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline zbieracz-szkła

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Ascaso Arc
  • Młynek: Ascaso mini I-2
Odp: Ascaso I-1 vs I-2
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Grudzień 2018, 13:01:18 »
Jeśli o mnie chodzi to nie zastanawiałem się nad takim zastosowaniem, aby zmieniać kawę co chwilę - ale to nowa, ciekawa perspektywa.

Estetyka:
               Co do tego chyba nie muszę pisać jak się ma Caedo E5P do  Niche ? :D
Rozmiary:
              Caedo E5P ma wysokość 440 mm
              Niche oraz mój obecny I-2 ma wysokość 311 mm

czyli Caedo E5P jest gorszy względem priorytetu 2 i 3

jeżeli względem priorytetu 1 (jakość kawy) nie bije Niche to dla mnie odpowiedź jest prosta: Niche

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Ascaso I-1 vs I-2
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Grudzień 2018, 13:04:06 »


jeżeli względem priorytetu 1 (jakość kawy) nie bije Niche to dla mnie odpowiedź jest prosta: Niche

Tego Ci nie powiem, trzeba by było konkretnego testu, z jakąś grupą reprezentatywną. Na pewno oba młynki dadzą Ci wysokiej jakości espresso pod warunkiem właściwego umiejętnego użycia.



Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline zbieracz-szkła

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Ascaso Arc
  • Młynek: Ascaso mini I-2
Odp: Ascaso I-1 vs I-2
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Grudzień 2018, 13:24:39 »
ego Ci nie powiem, trzeba by było konkretnego testu, z jakąś grupą reprezentatywną. Na pewno oba młynki dadzą Ci wysokiej jakości espresso pod warunkiem właściwego umiejętnego użycia.

Chyba to mi wystarczy. Dzięki!


@Gregorius
Jestem w stanie zapłacić dodatkowo kilka stówek za sam design. Chcę z przyjemnością patrzeć na moje otoczenie robiąc sobie kawę. Dla mnie to ma znaczenie.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3462
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Ascaso I-1 vs I-2
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Grudzień 2018, 14:05:41 »
E5P będzie szybszy jeżeli chodzi o sam czas mielenia.
E5P jest młynkiem on demand, więc szybciej się na nim pracuje, podkładasz kolbę i już. Nie ma timera, więc trzeba mieć trochę wyczucia kiedy zabrać kolbę, ewentualnie sypiesz z górką i marnujesz trochę kawy.
Natomiast Niche jest młynkiem single dosing. Czyli musisz ważyć dozę przed mieleniem. Dodatkowa czynność, dodatkowy czas. Ale za to dzięki minimalnej retencji możesz zmieniać kawy, ale i metody parzenia (ja teraz wędruje od espresso do Moccamaster i z powrotem). Coś za coś.

Co do samych żaren, stożek 63 mm jest pozycjonowany wyżej niż płaskie żarna 64 mm. Dobrze to widać na przykładzie różnicy ceny Mazzer Kony (żarna w Niche) vs Mazzer SJ (żarna płaskie o średnicy takiej jak w Caedo). Oczywiście wyższa cena nie musi oznaczać wyższej jakości przemiału, ale fakt jest taki że samo wyprodukowanie dużego stożka jest droższe niż płaskiego żarna.

Nie porównywałem Niche z innym młynkiem o żarnach 64 mm. Porównywałem natomiast I1 vs K6 (64 mm) vs K10 (60 mm stożek). Przepaść, inna liga, na korzyść stożka. Kony to nie K10, ale bliżej mu do tych żaren niż tych używanych w K6. Najwięcej opinii on Niche znajdziesz na forum w UK, tam też jest trochę porównań z innymi młynkami. Ja Niche mogę z czystym sumieniem polecić dla każdego kto ma czas i ochotę bawić się w single dosing.
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień 2018, 14:24:49 wysłana przez pj.w »

UJK-MP

  • Gość
Odp: Ascaso I-1 vs I-2
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Grudzień 2018, 14:17:08 »
Jeśli mogę, ze swojego młynka jestem b. zadowolony. Jakbym popracował na dwóch, to bym wydał miarodajną opinię.

Offline zbieracz-szkła

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Ascaso Arc
  • Młynek: Ascaso mini I-2
Odp: Ascaso I-1 vs I-2
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Grudzień 2018, 15:06:13 »
Jeszcze jedno pytanie. Nie jestem w stanie znaleźć sposobu na zamówienie Niche.
Wygląda jakby wszystkie się sprzedały i nie ma (nie będzie więcej).

Czy ktoś z Was zamawiał i zna jakiś trick?

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Ascaso I-1 vs I-2
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Grudzień 2018, 15:20:22 »
Ja zamawiałem standardowo, przez https://www.indiegogo.com/projects/niche-zero-the-best-conical-burr-coffee-grinder#/
Faktycznie na styczeń już nie ma, pozostaje czekać, na kolejna partię...

Edit: właśnie pojawiły sie zapisy na luty, 2x20szt...
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień 2018, 16:38:34 wysłana przez WS5 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi