Autor Wątek: Młynki do metod alternatywnych.  (Przeczytany 479959 razy)

Offline Twolipan Mężczyzna

  • Wiadomości: 127
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Cunill
Młynki do metod alternatywnych.
« dnia: 10 Grudzień 2013, 17:43:30 »
;D
A jakie są Wasze doświadczenia z tym młynkiem?


Po jednorazowych, budżetowych młynkach MPM, Czibo, Severinach etc. po 80-150 następuje dziura cenowa i następną półkę stanowią właśnie Graefy. Marka już jakaś jest, co i przekłada się na jakość wykonania zdecydowanie lepszą niż w grupie I.
Mój kolega posiada CM 70-kę kupioną okazyjnie i po dodaniu podkładki pod żarna i przyklejeniu taśmą do stołu (on waży chyba tylko trochę ponad 2 kilo?) nie narzeka. Chociaż jak ktoś wspominał wyżej brak oznaczeń regulacji powoduje, że sobie robi nacięcia na młynie jak na kolbie pistoletu:).
Szkoda, że producent nie obniży ceny. W cenie 250-300 zł byłby przebojem na masową skalę wypierając w całości I grupę młynków.
Zmieniłem tytuł watku. f.
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień 2013, 18:21:56 wysłana przez fux »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2013, 17:52:57 »
Po jednorazowych, budżetowych młynkach MPM, Czibo, Severinach etc. po 80-150 następuje dziura cenowa
Raz drugi Cię proszę, nie pisz takich ogólników wprowadzających zamęt.

Tchibo kosztował 200-250zł, to raz, a dwa, właśnie ta dziura cenowa zaczyna się od owych 250zł, w którym to miejscu mamy obecnie severina (KM3873), takiegoż samego jak tchibo. Nie są to młynki do espresso, ale, żeby jednorazowe, to też nie.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2013, 19:50:50 »
Po jednorazowych, budżetowych młynkach MPM, Czibo, Severinach etc. po 80-150 następuje dziura cenowa
Jaka dziura ? W cenie 200-350 zł masz De Longi, Krups, Gaggia, Cilio, Solis, WMF, Nivona, Bork. Ten ostatni to rewelacja za swoją cenę. Bodum w mojej ocenie nie jest wart swojej ceny.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2013, 19:58:41 wysłana przez maro »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudzień 2013, 20:10:54 »
Ależ pięknego offtopa robimy... ::) (edit: już nie offtop, bo przeniesiony, podziękował  :kwiat:)

A ten Bork, to nie jest ostrzowy?

DeLonghi, Krups, Cilio, WMF, to można do jednego worka wsadzić i ja bym specjalnie za takie żarna nie przepłacał. A namiary na Solisa chętnie przyję, bo nigdzie nie widzę.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2013, 23:30:43 wysłana przez donkiszot »

Offline Twolipan Mężczyzna

  • Wiadomości: 127
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Cunill
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Grudzień 2013, 20:38:20 »

Raz drugi Cię proszę, nie pisz takich ogólników wprowadzających zamęt.

Tchibo kosztował 200-250zł, to raz, a dwa, właśnie ta dziura cenowa zaczyna się od owych 250zł, w którym to miejscu mamy obecnie severina (KM3873), takiegoż samego jak tchibo. Nie są to młynki do espresso, ale, żeby jednorazowe, to też nie.

Sznowny donkichocie, wbrew twierdzeniom jednego z forumowiczów moje opinie i stwierdzenia nie są oparte na ogólnikach.  Z innego forum możesz przeczytać wątek w którym ceny młynka Tchibo zostały bardzo dokładnie omówione, min. przez mnie i wielu użytkowników.
W 100% pokrywają się z tym co napisałem czego konkluzją jest wszechobecny shrot i brat oferty do 500 zł.
I tak po kolei:
1. OSOBIŚCIE kupiłem młynek Tchibo trzy lata temu za 149 zł w firmowym sklepie tejże firmy w Magnoli we Wrocławiu na prezent.
2. Znowuż cały wątek na znanym forum i moje wpisy potwierdzają, że młynki te w pełni nadają się espresso po przeprowadzeniu tunnigu. (Wykonania podkładki pod żarno). Co również OSOBIŚCIE  wykonałem w tych budżetowych młynkach kilkakrotnie min. Galla GG120, Rusell Hobbs-ie, Tchibo.
3. Z doświadczenie wiem, ze młynki te wytrzymują 4-6 kilo kawy bezawaryjnie, stąd wprowadzone pojęcie jednorazowości.
4. Zanim znowu zarzucisz mi ogólnikowość podaję link do wspomnianych młynków Tchibo których można nabyć do oporu w cenie do 120 zł
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=m%C5%82ynek+tchibo+zarnowy&search_scope=closed
5. Ponieważ pytanie dotyczyło Greafa nie uznałem za stosowne podawać konkretnych modeli młynków. Ale dlaczego pomijasz fakt, że podałem przedział cenowy 80-150 zł z którym mieści się SEVERIN 3874  bez problemu, natomiast model "wyższy" 3873 już nie?.
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=SEVERIN+3874+M%C5%81YNEK+DO+KAWY&search_scope=category-67450
6. Co ciekawe model zaś o którym wspominasz widziałem już gdzieś w cenach 170 zł ( co i tak jest grubą przesadą) Zresztą na dziś można bez wysiłku go kupić za 190 zł a więc niewiele przekraczając granicę. http://allegro.pl/zarnowy-mlynek-do-kawy-severin-km3873-polecam-i3609282484.html

A w mojej osobistej opinii oba severin-y są nagorsze  jakościowo i technicznie, w dodatku najdroższe. Różnica pod tytułem 50 W więcej i żarna stożkowe kontra stalowe płaskie to dla mnie chwyt marketingowy a nie realna różnica w przemiale. I nie spotkałem się z wiarygodną opinią która by temu przeczyła. Natomiast pierwsze słyszę aby 3873 nadawał się do espresso bez tuningu, co dla kogoś kto chce kupić najtańszy możliwy młyn żarnowy wyklucza go w przedbiegach jako podwójnie przepłacony.
Podobnie jak dla mnie graefa za 500 zł na rzecz jakiegokolwiek sprawnego używanego młyna gastro za ta samą cenę. I zanim napiszesz, że posługuję się ogólnikami zajrzyj proszę choćby tu:
http://allegro.pl/mlynek-do-kawy-mazzer-luigi-okazja-tanio-i3650658484.html


« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2013, 20:53:48 wysłana przez Twolipan »

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Grudzień 2013, 21:05:43 »
Ad4. Wygląda na to, że to młynek sztuk dwie lub trzy z Wrocka, używany... Chyba z dostępnością nie jest zbyt dobrze

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Grudzień 2013, 21:08:21 »
A ten Bork, to nie jest ostrzowy?
DeLonghi, Krups, Cilio, WMF, to można do jednego worka wsadzić
Bork ma płaskie żarna i bywa w Media Markcie poza tą siecią pojawia się pod nazwą Concept. Co do Solisa to sobie poszukaj Solis Scala - młynek znany od lat. Krups jest najsłabszy i najtańszy z nich - mechanizm wyjęty z ekspresu automatycznego tej marki. Mogę go polecić te młynki do wszystkich metod ALTERNATYWNYCH do espresso się nie nadają z wielu powodów. Tu tylko gastronomiczny. Co do Solisa zaryzykuję stwierdzenie, że produkuje najwyżej tyle samo pyłu co mój 5-cio krotnie droższy Mazzer przy mieleniu do FP.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Grudzień 2013, 21:14:27 »
Cytat: maro
... Bodum w mojej ocenie nie jest wart swojej ceny...
przeważnie jest to ocena osób, które nie miały nic wspólnego z tym młynkiem :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Grudzień 2013, 21:32:40 »
Takie roger jest Twoje zdanie. Moje jest inne. W związku z tym, że skończyłem z espresso to jestem na kupnie młynka od kilkunastu dni. Na razie "macałem" starego Solisa, Krupsa, Borka i właśnie Bodum.
Ceny wyglądają tak: Krups 220zł, Bork 290zł, Solis 400zł, Bodum 500zł. Testowałem tylko Solisa z przebiegiem około 50kg kawy i byłem pozytywnie zaskoczony. W Bodum podoba mi się to, że pojemnik na namiał jest ze szkła poza tym chętnie się dowiem jakie jeszcze ma zalety ? Gdy go oglądałem kosztował 650zł więc nawet się nie przyglądałem dokładniej...

Offline Twolipan Mężczyzna

  • Wiadomości: 127
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Cunill
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Grudzień 2013, 22:50:57 »
Ad4. Wygląda na to, że to młynek sztuk dwie lub trzy z Wrocka, używany... Chyba z dostępnością nie jest zbyt dobrze

Nie mam dostępu do archiwum, ale były dostępne przez ostatnie lata.
Ale jaką ilość wystawców i aukcji powinienem podać, żeby spełnić warunek dostępności danego sprzętu?
Osobiście gdybym zapragnął mojego wymarzonego Tchibo to pewnie kupowałbym go za granicą, choćby tu za 120 zł*
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/tchibo-kaffeemuehle,-elektrisch/143073903-86-17522
albo tu starszy model za 80 zł* http://www.kalaydo.de/kleinanzeigen/sonstige-haushaltsgeraete/kaffeemuehle-von-tchibo/a/30780278/

Może powinienem Ci wyjaśnić mojej ogólne podejście do cen sprzętu w Polsce? Ogólne : NIE KUPOWAĆ (Zwłaszcza powyżej kilkuset złotych. Dla przykładu i na bazie powyższej rozmowy maro i rogera: obaj omawiają młynki z przedziału 400-650 zł które choćby dla Niemców są tym samym przedziałem cenowym co dla nas to badziewie z I grupy.
I tak konkretniej:
Graef CM 702 kosztuje ....360 złote*
http://www.amazon.de/Graef-CM702EU-Gebr-Kaffeem%C3%BChle/dp/B00EO26GGC/ref=sr_1_3?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1386711206&sr=1-3&keywords=Graef
Solis Scala kosztuje.....360 złote*
http://www.amazon.de/dp/B0000A30T3?m=A3JWKAKR8XB7XF&tag=idealoat-21&site-redirect=at&ascsubtag=bsk-8sRr0D99K7ft8bO56A&site-redirect=at
Bodum kosztuje ....408 złotych*
http://www.connox.de/kategorien/technik/kuechengeraete/bodum-bistro-elektrische-kaffeemuehle-10903.html?p=100155

W związku z czym osobiście mając taki wybór dołożyłbym stówę i kupił kupiłbym Ascaso i-mini2 za 600 zł

*(cenę Euro uśredniam do 4 zł, każdy któremu to przeszkadza musi znaleźć kurs dnia i policzyć osobno)

Dla wyjaśnienia uparciuchów:
Kilkakrotnie zamawiałem coś z Niemiec bez problemów, to UE :) Jest ichni system umożliwiający bezproblemową płatność z większości kont, ale można płacić i SEPA na Sparkasse - z Mbanku zapłaciłem 5 zł opłaty.
Dostawa do Polski z amazonu to 3,5 euro (może być doważone 0,5 w za kilo)
Bodum jest w promocji po wpisaniu do zamówienia kodu cena spada do 80 euro. Po wybraniu przesyłki do Polski łącznie jest 101,9 euro z przesyłką. Na amazonie wyjdzie 106 euro.
Wszystkie sprzęty kupione na FV (działalność gospodarczą) kupujemy odliczając od powyższych cen 19% ;D)


Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Grudzień 2013, 23:37:06 »
no tak, ten Bodum będzie idealnie na święta .... ale Wielkanocne chyba, bo po dodaniu do koszyka widnieje napis: On stock in: 2014-03-27.
Każdy może kupować za granicą, nie mam nic przeciwko ;)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Grudzień 2013, 00:44:09 »
[...] moje opinie i stwierdzenia nie są  oparte na ogólnikach.[...]
Nie powiedziałem, że Twoje opinie są oparte na ogólnikach, ale że Twoje niektóre wypowiedzi są tak ogólnikowe, że osoby nie znające tematu szerzej nie są wstanie zrozumieć w czym rzecz i czego tyczy się odniesienie.

Cytuj (zaznaczone)
Z innego forum możesz przeczytać[...]
Ale tu jest to(!) forum i sądzę, że dyskusje na nim powinny się opierać na słowach tu spisanych. Jeśli jednak odczuwasz nieodpartą pokusę odwołania się do dyskusji z innego forum, bardzo proszę przytocz konkretne fragmenty w cytatach (nie linkach, cytatach; a przy okazji, jeśli już musisz wstawiać linki co trzecie zdanie w swoich wypowiedziach, proszę zmieniaj je w krótki tekst, coby dało się to jakoś czytać i objąć wzrokiem) aby wszyscy nasi użytkownicy mogli poznać w czym rzecz.

Cytuj (zaznaczone)
[...]ceny młynka Tchibo[...]
Tak, ja to wiem, że były dwa rodzaje młynków Tchibo. Był Tchibo z żarnami płaskimi i Tchibo z żarnami stożkowymi stalowymi (który wygląda identycznie, prócz koloru, jak severin KM3873). Tak, ja to wiem, że ten z żarnami płaskimi był tańszy, wiem również, że dawno go w sklepie Tchibo nie było.
Tego z żarnami stożkowymi też obecnie nie ma w sklepach Tchibo (przypominam, że Tchibo nie prowadzi sprzedaży używanych młynków na allegro, nie udziela na nie gwarancji itd.), a jego ostatnia sklepowa cena to 250zł. Ja to wszystko wiem, ale zupełnie nie rozumiem po co mają to wiedzieć osoby, które dziś szukają nowego młynka? a tym samym po co zaciemniać informację przeszłymi modelami, tym ile kosztowały i jak kto je tuningował?

Cytuj (zaznaczone)
[...]OSOBIŚCIE kupiłem młynek Tchibo[...]
Cieszy mnie to niezmiernie, ale mowa nie o tym młynku. Jak już wspomniałem. Wszystkie tanie młynki z tanimi płaskimi żarnami, moim zdaniem, można włożyć do jednego worka. Gdybym musiał taki młynek kupić, to brałbym któryś z najtańszych. Czy się nadaje do espresso to nie wiem, ale na poważnie, to wątpię. Choć pewnie coś na kształt się da ukręcić. W każdym razie, pisałem o innym młynku, o młynku z żarami stożkowymi (odnoszę wrażenie, że właśnie ten młynek, Tchibo z żarnami stożkowymi, jest najczęściej na myśli, nie tylko mojej, gdy mowa o młynku Tchibo), a te, ot tak, do espresso się nie nadają. Nadają się natomiast do wielu innych sposobów parzenia kawy w domu.

Konkretna sztuka młynka Tchibo z żarnami stożkowymi, który jest mi znany bliżej przemieliła już pewnie ~10kg kawy i nadal wygląda jak nowy.

Cytuj (zaznaczone)
[...]Ponieważ pytanie dotyczyło Greafa[...]
Ponieważ pytanie dotyczyło Greafa, przytoczone przez Ciebie nazwy innych młynków niczego nie wyjaśniały, a jedynie rzucały szary cień bez kontekstu.

Cytuj (zaznaczone)
[...]Ale dlaczego pomijasz fakt, że podałem przedział cenowy 80-150 zł z którym mieści się SEVERIN 3874  bez problemu, natomiast model "wyższy" 3873 już nie?.[...]
Ano właśnie dlatego, że, jak już pisałem wcześniej, ten z żarnami płaskimi, to zupełnie inna bajka, a mowa o tym z żarnami stożkowymi w cenie ~250zł

Cytuj (zaznaczone)
[...]Co ciekawe model zaś o którym wspominasz widziałem już gdzieś w cenach 170 zł[...]
Cieszę się raz kolejny. Nie zmienia to faktu, że powszechnie można go nabyć za ~250zł.




[...]Co do Solisa to sobie poszukaj Solis Scala - młynek znany od lat.[...]
Młynek jest mi doskonale znany. Szukałem go nie raz i jak dotąd nie udało mi się namierzyć żadnej stałej dystrybucji, dlatego poprosiłem abyś wskazał, jeśli takową znasz.



Edycja:
Ponieważ występujące w tanich młynkach płaskie żarna nie są jednak ceramiczne (jak wcześniej na oko oceniłem) pozwoliłem sobie zmienić na: tanie płaskie żarna. Należy jednak pamiętać i tego typu żarna nie mają wiele wspólnego z płaskimi żarnami montowanymi w droższych młynkach.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2013, 02:05:35 wysłana przez donkiszot »

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Grudzień 2013, 15:30:57 »
Młynek jest mi doskonale znany. Szukałem go nie raz i jak dotąd nie udało mi się namierzyć żadnej stałej dystrybucji, dlatego poprosiłem abyś wskazał, jeśli takową znasz.
coffema.pl, amazon.de, ebay. To tylko pierwsza strona wyszukiwania z Google... Do coffemy dzwoniłem i mają ostatnią sztukę na dodatek drogo. Na amazonie wyjdzie nieco ponad 400zł z dostawą. Ja chyba wezmę dwa... Może coś grupowo zamówimy ?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Grudzień 2013, 17:44:35 »
maro - ale ty tak na serio??? 400 PLN za Solisa z amazona??? Wiem że w PL z dostawą wyjdzie prawie 500 PLN więc amazon tańszy, ale czy ten Solis jest aż tyle wart???  :o

Gdyby ktoś kazał mi kupić nowy młynek i wybierać między Solisem a 40-stopniowym Graefem to w ciemno brałbym Graefa.

LMWDP #469

Offline Twolipan Mężczyzna

  • Wiadomości: 127
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Cunill
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Grudzień 2013, 17:55:18 »
donkichot:
Severin
Wystarczy sprawdzić wątek "jaki młynek-proszę o radę " , strona 4 i moja nocną odpowiedź z dziś  dla mek w której zalinkowałem młynek KM3873 za  139 i 190 zł. *
Tchibo
skoro uważasz że kupiłem płaskie żarna w Tchibo za 150 zł i nie mam pojęcia o tych modelach, niechaj tak będzie.
"szary cień bez kontekstu"
Przytoczyłem kilka młynków i cen, aby pokazać, że są podobne cenowo i dużo tańsze niż się "powszechnie sądzi".
Starałem się pokazać obniżenie pułapu do średniej 360-400 zł i atrakcyjności tej ceny w stosunku do min. powszechnie dostępnego Severina za 250 zł.

Cel został osiągnięty skoro maro chce sobie kupić Boduma za 408 zł na amazonie.
Moją jedyną motywacją od zawsze w takich sytuacjach jest spowodowanie, aby jak najwięcej dobrych ekspresów, młynków i kawy trafiło do rąk forumowiczów w jak najlepszych cenach.

*Skoro wszystko rozbija się o pojęcie "powszechnie dostępne" to rozwiążmy to w taki sposób:Jeżeli któryś z nas ten młynek będzie kupował, to zrobi to w swoich własnych, dla niego dostępnych cenach. Czytający to sami też dokonają wyboru co jest dostępne, a my nie będziemy się już o to spierać.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi