;

Autor Wątek: Cafflano® Kompresso  (Przeczytany 11824 razy)

Offline Bazyl

• Ekspres: Aeropress, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: 1Zpresso MYM54; JX Pro
Odp: Cafflano® Kompresso
« Odpowiedź #75 dnia: 26 Lipiec 2021, 12:55:45 »
Bardzo się mnie podoba zakupiony wynalazek, bo wreszcie kawy mleczne serwowane PŻonie zbliżyły się smakiem do kawiarnianych :P Pytanie żółtodzioba, czy wodę z menzurki przeciskamy tylko raz, czy można odciągnąć tłok (czy tam dać mu się nieco podnieść) i tłoczyć jeszcze raz? Bo taki "pojedynczy przebieg nie chce mi dać właściwego IMO urobku (z 13,5 g kawy powinienem wysączyć ok. 27 g naparu?).

Offline krystians Mężczyzna

• Ojciec Chrzestny
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, kompresso
  • Młynek: leinbrock's mokka, Zassen Quito, Kinu m47
« Odpowiedź #76 dnia: 26 Lipiec 2021, 15:55:58 »
Wody trzeba lać jakieś 1,5 centymetra przed końcem zbiorniczka, a jak dojdziesz do końca z tłokiem to przytrzymaj przynajmniej z 5 sekund, jeszcze woda się sączy. Podniesienie tłoka raczej będzie skutkować kanałami w ciastku, więc ekstrakcji dobrej raczej z tego nie będzie. 27 - 30 g uzysku to standard u mnie.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2021, 16:12:48 wysłana przez krystians »

Offline Bazyl

• Ekspres: Aeropress, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: 1Zpresso MYM54; JX Pro
« Odpowiedź #77 dnia: 26 Lipiec 2021, 16:39:24 »
Wody trzeba lać jakieś 1,5 centymetra przed końcem zbiorniczka,

Na zbiorniczku jest podziałka, która kończy się na 60 ml, więc rozumiem, że mam nalać więcej?

Offline krystians Mężczyzna

• Ojciec Chrzestny
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, kompresso
  • Młynek: leinbrock's mokka, Zassen Quito, Kinu m47
« Odpowiedź #78 dnia: 26 Lipiec 2021, 17:41:04 »
Na podziałkę nie patrz, nalej tyle żeby uszczelka od tłoka weszła bez chlapania, czyli ok 1,5 cm od brzegu. U mnie przynajmniej podziałka nie jest zgodna z faktyczną ilością wody i nalewać trzeba więcej.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi