Autor Wątek: Młynki od Chińczyka  (Przeczytany 157080 razy)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #630 dnia: 05 Lipiec 2021, 16:41:30 »
Czy ktoś wie gdzie aktualnie mogę najtaniej kupić 1zpresso Q2?
Wrzuć post na pchli targ - w tej chwili coraz częściej doliczają cło i vat z Chin - a może ktoś przesiadł się na coś lepszego?


Czy to będzie najbardziej optymalny wybór pod metody alternatywne (aeropress, cold brew, kawiarka)? Oczywiście w tym budżecie.
Prawdopodobnie tak - w podobnych pieniądzach jest jeszcze elektryczna Wilfa - ale zdecydowanie więcej plusów ma 1Zpresso...
rozważ może trochę większą wersję JX?
miałem Q2, zmieniłem na JX i jestem zadowolony - główna wada q2 to "pojemność" - często robię przelewy z 24-30g kawy... w q2 mieściło się ok 20g - i trochę uprzykrzające było domielanie ;)
Never Give UP †

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #631 dnia: 06 Lipiec 2021, 15:51:26 »
Czy ktoś wie gdzie aktualnie mogę najtaniej kupić 1zpresso Q2?

Czy to będzie najbardziej optymalny wybór pod metody alternatywne (aeropress, cold brew, kawiarka)? Oczywiście w tym budżecie.

jeśli nie przeszkadza Ci wielkosc komory (ok 25g na jedno mielenie) to będzie ok. Do AP sa przepisy i po 35g kawy, choć rzadko z nich korzystam, do kawiarki 4tz idealnie zapelniam timemore c2 które jest bardzo podobne wielkościowo, jeśli masz większą kawiarkę będziesz musiał mielić na dwa razy. Cold brew zależnie od ilości.
Z tego co czytałem Q2 ma ten plus ze miesci się do środka AP, jakbyś miał z nim podróżować to zawsze wygodniej. Timemore c2 jest tańszy ale się nie mieści.
Osobiście polecam c2, trudno na cokolwiek narzekać w tej cenie, ale nigdy nie korzystałem z q2 więc bezpośredniego porównania nie mam.

Edit po przeczytaniu posta Jakuba którego nie zauważyłem: w takim razie chyba c2 jest trochę większy bo zawsze mieściłem 25 a niektóre kawy do 30 się dało "dopchać"

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #632 dnia: 06 Lipiec 2021, 18:05:15 »
Edit po przeczytaniu posta Jakuba którego nie zauważyłem: w takim razie chyba c2 jest trochę większy bo zawsze mieściłem 25 a niektóre kawy do 30 się dało "dopchać"
Q2 w zależności od kawy 20-24g... ale jakość wykonania i stabilizacja żarna genialna!!!
Never Give UP †

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #633 dnia: 19 Sierpień 2021, 09:49:44 »
Orientuje się ktoś czy rączka z 1zpresso Q2 pasuje do Q1?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #634 dnia: 08 Wrzesień 2021, 12:50:30 »
Q2 to całkiem przyjemna konstrukcja, wykonanie dokładne i estetyczne, przemiał dobry jakościowo i pierwszy raz w życiu zaczynam lubić stożkowe żarna. Dla osób z dużymi dłoniami chwyt korpusu może nie być zbyt pewny z uwagi na niewielką jego średnicę ale ponieważ nie mieli się ciężko to nie powinno to stanowić aż takiego dużego problemu. Jeśli chodzi o testy to dopiero je rozpoczynam ale HX nie protestował, a caravell się przytkał ;-) Pierwsze wrażenie bardzo dobre, jedynie tą osłonkę wsypu kawy z pleksi bym chętnie zmienił na coś mniej plastikowego bo pewnie z czasem ulegnie porysowaniu lub zmatowieniu.

Offline lesiux

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: AP, V60
  • Młynek: szukam
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #635 dnia: 12 Październik 2021, 12:09:40 »
Hej,
Szukam młynka do AP, V60 i docelowo też espresso.
Zastanawiam się czy jest sens dopłacać do 1Zpresso JX-PRO czy taki xeoleo też sobie da radę? Może kapkę gorzej, ale interesuje mnie najbardziej stosunek cena/jakość.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #636 dnia: 12 Październik 2021, 13:40:27 »
Jak najbardziej jest sens dopłacać do 1Zpresso JX-PRO. Nie będziesz żałował. Xeoleo do espresso raczej sobie rady nie da.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #637 dnia: 12 Październik 2021, 13:52:00 »
Nie xeoleo, zaskrzypi się na śmierć, to jest młynek do zrobienia sobie przelewu na wyjeździe, a nie do codziennej pracy, tym bardziej nie do espresso.

Offline morfeusz

  • Wiadomości: 23
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #638 dnia: 17 Luty 2022, 19:18:33 »
Czy ktoś coś wie na temat tych młynków?

Czy ten 48mm to jakość jakość mielenia i wykonania JX? Czy pozostałe, to min. poziom C2?

Do moderatorów. Nie  można umieszczać zewnętrznych linów? To dlaczego widziałem na forum linki z Ali i innych miejsc? Więc jak mam to pokazać dokładnie, co mnie interesuje?
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2022, 19:21:35 wysłana przez morfeusz »

Offline Czterypensy

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Aroma fresh, Bialetti Venus 6tz, V60, Phin
  • Młynek: PeDe 250
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #639 dnia: 25 Luty 2022, 00:06:48 »
Mam ten z pierwszego zdjęcia, kingrinder wersja K2.
W necie sporo porównań do JX.
Ja jestem zadowolony, jedyna wada to mała pojemność - około 22g ziarna.
Kupiłem trochę taniej.
Możesz rozważyć Q2 - kupisz w Polsce, taniej, szybkość i jakość przemiału zapewne porównywalna pomimo mniejszego żarna.
PS. drugie zdjęcie to nie młynek.
« Ostatnia zmiana: 25 Luty 2022, 00:11:05 wysłana przez Czterypensy »

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #640 dnia: 25 Luty 2022, 10:21:05 »
Na reddicie ludzie piszą, że to jakaś siostrzana firma względem 1zpresso, która pod tą marką sprzedaje młynki z podzespołami bliźniaczymi do 1zpresso - z tymże na rynki wschodnie - jako marka nie-premium. 1zpresso w ich mniemaniu to marka premium i sprzedawana na rynki zachodnie

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #641 dnia: 25 Luty 2022, 12:09:19 »
Podobieństwo jest spore i nie to żebym bronił swojego JX-a, ale dekle w 1zpresso z rączką chowaja się do środka, w Kingu wyglądają jakby wszystkie czapki były na zewnątrz.
Żaden z nich nie posiada nakrętki regulacyjnej jak w JX , regulacja nakrętka od spodu, bądz całym " kołnierzem" - górnym korpusem.

Na pierwszy rzut oka, faktycznie wyglądają bardzo podobnie.

Ktoś już wspominał w innym wątku, może warto  zainteresować się jeszcze  młynkami Normcore, jeśli ktoś szuka alternatywy do 100 baxów?!

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #642 dnia: 01 Kwiecień 2022, 09:14:50 »
Cześć, nie chcę zakładać nowego wątku, więc pozwolę się dopisać tutaj.
Młynki są co prawda made in HonG Kong, ale bez wdawania się w szczegóły geopolityczne to chyba pasuje do tytułu wątku.

Miał ktoś styczność z tym młynkiem?

https://staresso.com/products/discovery-grinder

staresso-grinder-d6-3-800x800.jpg

https://cdn.shopifycdn.net/s/files/1/0365/4293/9273/files/Discovery_Grinder_Final.mp4?v=1630723049

Jest dostępny w Ekokapsułach i wygląda całkiem ciekawie, opcja z sitkiem-przesiewakiem wydaje się zmyślna.
Choć maksymalna pojemność pojemnika na ziarna 20g, ciut jakby przymało..

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #643 dnia: 14 Kwiecień 2022, 15:08:41 »
Dzisiaj do mnie przyszedł timemore C3 czyli połączenie najtańszego młynka z najdroższym od tego producenta (korpus C2 ale żarno od X) pamiętam że z C2 byłem zadowolony, zobaczymy jak ten wypadnie.
IMG_20220414_150331.jpg

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #644 dnia: 14 Kwiecień 2022, 17:22:28 »
Gdzie Pan tego Timemore C3 kupił? Są gdzieś dostępne w polskiej dystrybucji ?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi