Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516362 razy)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7155 dnia: 20 Lipiec 2021, 23:16:11 »
A ja chciałam zapytać, jakie kawy Synestezji sprawdzają siię Państwu w kafetierce? :-)

Jutro napiszę trochę o najnowszych produktach mojej linii..

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7156 dnia: 21 Lipiec 2021, 09:15:41 »
@Antonio, być może w tym szaleństwie jest metoda. Osobiście stronię od stricte włoskich pomysłów, szczególnie w letniej porze gdy mam ochotę na owoce. Ale chyba skusiłbym się na twoją interpretację włoskiego stylu. Czy mylę się stwierdzając, że ostatnie palenia są już nieco ciemniejsze?

Online fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7157 dnia: 21 Lipiec 2021, 09:58:24 »
@Antonio pewnie, odrobinę ciemniejszy wypał na Kolumbii czy Brazylii, tych nie najwyższych lotów, może być ciekawy i dobrze się sprzedawać, ale chyba szkoda kaw ciekawych,  ich bukietów aromatów i smaków na tradycyjne włoskie espresso. Mnie ono jednak nie podchodzi, zbyt ordynarne - gorycz i ziemistość dominuje. Co do kwasowości Twoich kawek, to bez przesady - to raczej znak firmowy niż wada [emoji3]. Zresztą przy dobrym ekspresie w jakimś sensie można to kontrolować przez ustawienia temperatury. Nie to, że kwasowości nie będzie, ale zmienia się balans między kwasowością i goryczą, a tym samym charakter kawy.
Jak masz coś z ciemnych eksperymentów, to daj znać chętnie podjadę. Ostatnio ustawiłem  preinfuzję  + E61 na 20 sekund i nawet ciemne klimaty delikatnie wysuptelniały, ale nie do przesady....

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7158 dnia: 21 Lipiec 2021, 22:46:02 »

Oprócz Londrina jest też parę bardzo fajnych pozycji z Brazylii.

Kto wie, czy z powodu niskich temperatur w roku przyszłym nie  zdrożeje kawa brazylijska? Jeśli brazylijska zdrożeje inne pewnie też,  jak to już bywało wielokrotnie.
   
Tu więcej szczegółów:
https://dailycoffeenews.com/2021/07/12/frost-hits-brazilian-coffee-lands-extent-of-damage-not-yet-known/?fbclid=IwAR2x51s29dVMqPkyHeJ0CFr0HsR6s3roVczJ7zVxGcp3ius8hJ830lw_OWg

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7159 dnia: 23 Lipiec 2021, 12:28:01 »
[zdrożeje kawa brazylijska?

Dość często w ciągu ostatniej dekady mieliśmy takie komunikaty. Finansiści zarabiają na cenowych histeriach. Niestety, nie jest to fair ale jakoś musimy z tym żyć.

Czy mylę się stwierdzając, że ostatnie palenia są już nieco ciemniejsze?

Tak, poprzeczkę troszeczkę podniosłem w przypadku najbardziej popularnych blendów, ale efekty są dalekie, bardzo dalekie od ciemnych kolorów wielu włoskich palarni. Myślę, że jak zwykle zaskoczyło mnie upalne lato i jak zwykle wszystko się wtedy zmienia: stan ziarna, jego początkowa temperatura, klimat w jakim pracuje palnik itp. Ale też świeże ziarna są najczęściej bardziej jędrne, mają więcej gęstego kwaśnego potencjału i to wymaga po prostu mocniejszego potraktowania ciepłem. Tak czy owak, kusi mnie takie spontaniczne pójście na całego. Zobaczymy co z tego wyjdzie :).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7160 dnia: 23 Lipiec 2021, 19:45:30 »
No i wykrakałeś @ROSS JB . Podobno rynek arabiki wzrósł w ciągu ostatnich trzech dni prawie się podwajając. Podobno to największe od 6 lat takie zachowanie. Ale to nie ze względu na pogodę w Brazylii t raczej ze względu na szajbę nowego porządku świata. Zaczynam się obawiać, bo dotyka to konkretnych kwot na zakupy.

Nie wiem czy już jest w sklepie czy jeszcze czeka w kolejce na pracę dobrej duszy, ale Synestezja ostatnio wymodziła specialty superblend do espresso... Niezbyt jasne palenie więc rasowe espresso z tego wyjdzie. Kawa składa się z naturalnej Etiopii i naturalnej Kolumbii. Próbowałem i polecam :).
« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec 2021, 19:57:55 wysłana przez Antonio »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7161 dnia: 06 Sierpień 2021, 09:28:40 »
mam pytanie, czy ostatnie palenie chocolate wave jest minimalnie ciemniejsze , bo takie odnoszę wrażenia wizualno-smakowe??:)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7162 dnia: 06 Sierpień 2021, 09:35:18 »
Tak, poprzeczkę troszeczkę podniosłem w przypadku najbardziej popularnych blendów, ale efekty są dalekie, bardzo dalekie od ciemnych kolorów wielu włoskich palarni.

Jak to oceniasz? Więcej gorzkiego smaku? Konsystencja, aromat?

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7163 dnia: 06 Sierpień 2021, 10:17:11 »
hmm, bardziej wyraziste, ciemna czekolada i kakao , wcześniej było trochę łagodniej :):)bardziej może w okolicach czekolady 75% a teraz 85%:):)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7164 dnia: 06 Sierpień 2021, 10:19:00 »
mógłbym powiedzieć ze bardziej włosko jest na pewno

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7165 dnia: 06 Sierpień 2021, 10:48:21 »
Ze swoją piękną espresso-maszyną możesz zrobić cuda -- też bym taką chciał. Pewnie wystarczy trochę zmniejszyć temperaturę/ciśnienie zaparzania, by uzyskać inną jakość. Czy zmieniłbyś coś w samej kawie? Czy te wcześniejsze wydania były lepsze?

Chocolate Wave i inne moje kawy wciąż się zmieniają na przestrzeni miesięcy, lat. Od początku roku tylko Brazylia, stanowiąca trzon tych mieszanek, zmieniła się parę razy. Wszytko w tej profesji jest pi razy drzwi, mniej więcej, około -- mnie się to podoba, bo w końcu jestem inżynierem a zaokrąglanie, aproksymowanie, uśrednianie, mieszanie i różnicowanie musi być mi bliskie ;). O ile nie mam większego wpływu na zmiany surowca, mam spory wpływ na średnie: jakość/ilość ciepła i tempo jego przekazywania do wnętrza ziaren. Po niedawnej naszej podróży do Italii, trochę więcej ciepła staram się przekazać, bo po powrocie stwierdziłem, że wszystko smakuje kwaśno. Powoli zapominam o tym i pewnie w miarę upływu gorącego lata, znowu skalibruję się na stare tory... Ale też mam jakieś pomysły na nowy, osobny wątek w mojej kawowej twórczości -- 2nd crack czyli jeszcze ciemniej ;).

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7166 dnia: 06 Sierpień 2021, 11:25:39 »
no tak maszyna zaiste piękna ale wymagająca , staram się nic nie zmieniać po osiągnięciu pewnego stopnia przewidywalnosci  i powtarzalnosci czasami 2 stopnie w ta czy w tamta chociaż zdecydowanie najczęściej parze na 92 stopniach , co do samej kawy ta nowa odsłona jest zdecydowanie bardziej wyrazista od poprzedniej (widać pewnie wpływ włoskich podróży):):)czy coś bym zmienił ? raczej nie :) bo chyba cała zabawa to ta nieprzewidywalnosć :), pozytywnie zaskakuje mnie fakt ze potrafię takie coś wyłapać :):) a to już nie lada sukces:)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7167 dnia: 08 Sierpień 2021, 19:39:38 »
Zawsze mam jakieś "mentalne tarapaty" po dłuższej nieobecności w palarni. Codzienne testowanie własnego espresso sprawia, że raczej jestem zadowolony z siebie i niczego bym nie zmieniał. Gdy wracam po jakimś urlopie, przerwie od zaparzania i obcowania z espresso, zwala się na mnie niesamowita krytyka wewnętrzna: nic mi nie smakuje. Potrzebuję kilku dni, żeby do siebie dojść i się ze sobą pogodzić. Zaletą takich "zamętów" jest impuls do zmiany. Zmiany np. stopnia, profilu palenia... Nie wiem jednak jak takie zmiany zostaną przyjęte przez naszych kontrahentów... Ostatnio uzupełniłem zasoby o świeże palenia: Chocolate Wave, Espresso #1, Stormy Weather, a także Kolumbię Granadilla.

Synestezja działa zupełnie inaczej. W sferze sensorycznej wokół kawy, Ela jest szalenie jednoznaczna i ma ściśle określone preferencje, niezależnie od czasu i miejsca. Wybierane przez nią ziarna zawsze muszą spełniać określone kryteria. Właśnie pojawiły się ponownie, palone przez nią trzy świetne Kolumbie: Veranera, Puerto Alegre i El Belen. Bardzo polecam. Każda z nich jest wyjątkowa. W słodkim zapachu surowych ziaren można się upić -- mniej więcej wiem dlaczego tak to pachnie, ale nie przestaje mnie to szokować: -->> El Belen, Puerte Alegre, Veranera.

W dziale -->> Promocje jest teraz w bardzo fajnych cenach 9 singli i jeden blend Synestezji :).
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2021, 19:50:04 wysłana przez Antonio »

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7168 dnia: 08 Sierpień 2021, 21:44:33 »
@antonio A kiedy ten specyfik washed Citric catura purpura? Bo bym razem z anaerobic wziął :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7169 dnia: 09 Sierpień 2021, 07:11:33 »
Wcześniej chyba będzie jeszcze coś innego...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi