Autor Wątek: Mazzer Super Jolly  (Przeczytany 50158 razy)

Offline mnurski Mężczyzna

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Mazzer SJ Dr. i Graef 702
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Marzec 2016, 13:10:10 »
Wczoraj nabyłem drogą kupna używany Mazzer Super Jolli Drogeria. Młynek wyczyściłem i wykonałem już pierwsze mielenie. Generalnie działa ale chciałbym jednak go udoskonalić i w tym celu chcę skorzystać z Waszej wiedzy i doświadczenia.

1. Nie mogą domyć hoppera jest ubrudzony kawą w jego dolnych wewnętrznych partiach. Pozostałości po kawie są twarde i mocno przylegają do hoppera mimo kilkugodzinnego moczenia. Jak to usuną?
2. Oryginalny stożkowy hopper chciałbym przyciąć aby zmieścił mi się pod szafkę. Jak to zrobić aby było estetycznie i równo i żeby nie zniszczyć przy tym hoppera? Z czego i jak dorobić pokrywkę do przyciętego już hoppera?
3. Przy pierwszym namielaniu bezpośrednio do PF zmielone okruszki kawy zostały rozrzucone w promieniu 40 cm od młynka. Jak macie patenty aby nie śmiecić tak bardzo? Moja żona niezadowolona. Nie dziwi się, że ktoś pozbył się młynka skoro taki wielki. Nie dość, że blat kuchenny zagraca to jeszcze śmieci.

Jak ogarnę powyższe tematy pomyślę też o timerze do niego.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Marzec 2016, 13:33:28 »
1&2: Czym umyć nie wiem - ja bym moczył i szorował. Też kupiłem używany, ale hoper był w miare ok. Potem przyciąłem zwykłą piłka do metalu (zrównież, żeby mi pod szafke wszedł) ale tylko tą górna część (jeszcze nie stożkową) więc oryginalna pokrywka mi ciągle pasuje.
Moze rozwiązaniem na 1&2 jest hoper do CEADO który ma być (albo jest?) dostępny u Antonia? Ja w każdym razie się zastanawiam czy nie wymienić. Tu masz wątek http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=2403.0

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Marzec 2016, 13:41:14 »
Olejki zawarte w kawie wżerają się tworzywo i z czasem staje się to nie do usunięcia. Jak będziesz szorował to hopper zrobi się matowy i będzie to wyglądało tylko gorzej.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Marzec 2016, 14:08:40 »
Najlepszy byłby własnoręcznie zrobiony lejek podobny do takiego, jaki stanowi wyposażenie aeropressu. Ten aerpressowy do Mazzera jest odrobinę zbyt wąski.
Tego typu zabrudzenia można chyba potraktować detergentem typu pulycaff, urnex cafiza itp.
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2016, 14:11:17 wysłana przez Antonio »

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Marzec 2016, 14:35:38 »
Antonio a masz juz te hopery do Ceado w ofercie? Tak pytam bo i kawa sie kończy.... :-)
Pisaleś 28go: Jeśli chcecie małych hopperów, to się polecam. Te od Ceado pasują do Mazzerów, a przy tym nie mają w środku niepotrzebnych detali. Pewnie wkrótce zrobię jakieś kolejne zamówienie, więc i hoppery mogę do tego dołożyć. Sądzę, że drogie nie będą.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Marzec 2016, 14:45:01 »
Na razie nie, ale za tydzień, dwa mogę mieć. One mają identyczne rozmiary jak mini hoppery Mazzera. Różnica jest tylko taka, że w hopperach Mazzera ich nasada nieco rozszerza się w kierunku do góry, tak że hopper włożony do młynka ściśle i sztywno doń przylega. Hopper od Ceado ma stałą średnicę nasady, więc trochę jest luzu. Wystarczy trochę jakieś taśmy, by ten luz zupełnie wyeliminować.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Marzec 2016, 16:49:36 »
Jaka mają pojemność te małe hoppery? 250g kawy wejdzie?
I są razem z pokrywką, czy to oddzielnie?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Marzec 2016, 17:26:48 »
Mogą być z pokrywką lub bez... ;) Nie wiem jaką pojemność mają, ale 250g na pewno wejdzie. Moim zdaniem na domowe albo laboratoryjne prace to i tak dużo za dużo :). Idealnym hopperem jest dla mnie lejek od aeropressu mieszczący w sobie garść ziaren.

Tak wygląda oryginalny hopper Mazzera:



A tak hopper Ceado:



Gdzieś przez ten ostatni prześwituje sam młynek :).
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2016, 17:46:52 wysłana przez Antonio »

Offline mnurski Mężczyzna

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Mazzer SJ Dr. i Graef 702
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Marzec 2016, 15:48:09 »
Osad kawowy ustępuje od zmywacza do paznokci ale niestety równocześnie razem z warstwą plastiku hoppera. Plastik zmatowił się od takiej operacji i nie wygląda ładnie. Popracuję jeszcze nad tym. Może czymś wypoleruję. Najprawdopodobniej skończy się zakupem nowego małego hoppera albo jego substytutu.

W sprawie rozbryzgującej się zmielonej kawy z  młynka zaczął mi chodzić po głowie pomysł, że doczepię do oryginalnej rury z klipsem w miejsce torebki na kawę jakiś dzióbek/lejek, który zawęzi pole rozpraszania kawy. Jeszcze nie wpadłem na to jak ma wyglądać i skąd pozyskać taki element.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Marzec 2016, 18:39:15 »
Osad kawowy ustępuje od zmywacza do paznokci
Taaa od kwasu siarkowego też ustępuje  ;) Ustępuje też od zwykłego płynu do naczyń.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Kwiecień 2016, 14:32:23 »
Zastanawia mnie kiedy znak ze trzeba wymienić żarna w mazzerze SJ. Kopiłem go około 2 misiące temu. Żaren nei wymieniałem, gdy go rozkręciłem wydają sie ostre pod palcem, a moze powinny być jeszcze ostrzejsze? Nie mogę dogadać się z NPF mam VST 15 tamper pod VST od Metia, ekspres Uno Prof Pid. Ciastko Zazwyczaj wypada prawie całe( zostają może z 2 "wysepki" przyklejone do sitka o średnicy około 1,5cm), nie widać kanałów. Doza to 15g, stróżki nie chcą się złączyć, czasami zaczyna pryskać z jednej dziurki dość mocno. Czasem też po zakończeniu ekstrakcji ciastko przykleja się do prysznica, zawór (trójdrożny za mocno zasysa) Jestem troche zły, bo nie potrafię dogadać się z tym sprzętem. :(

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Kwiecień 2016, 22:25:02 »
Wiedzę, że te Sitka vst są tylko źródłem rozczarowań.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Paweł86 Mężczyzna

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Moka Bialetti 6tz, V60, Frenchpress
  • Młynek: Mazzer SJ, Rancilio Rocky
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Październik 2016, 23:06:58 »
Pytanie do doświadczonych - zaczynam poszukiwania używanego Mazzera SJ, przeglądam różne serwisy aukcyjne w UE i stąd pytanie - rozstrzał cen potrafi być ogromny, więc pytanie w jakim przedziale cenowym można w miarę bezpiecznie szukać tego młynka, tzn. tak żeby ani nie nabrać się na super tanie okazje, które są próbą pozbycia się złomu, ani nie przepłacić? Wiem, że z aukcjami może być różnie i trudno mówić o pewności, ale co Wam mówi przeczucie?

Za wszelkie rady dzięki!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Październik 2016, 23:11:46 »
Jeśli jest sprawny i niepotłuczony, to nie ma problemu. Są to po prostu bardzo dobre, niezawodne, solidne maszyny. W przedziale cenowym? Mogę Ci sprzedać nowy za 2 tys. ;).

Offline Paweł86 Mężczyzna

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Moka Bialetti 6tz, V60, Frenchpress
  • Młynek: Mazzer SJ, Rancilio Rocky
Odp: Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Październik 2016, 23:18:13 »
No właśnie aż tyle nie mam teraz w budżecie ;) Jak bym miał te dwa tysiące, to pewnie już bym czekał i zbierał na Ceado od Ciebie, bo po lekturze zagranicznych forów i kilku filmów mocno ten młyn mi w głowie siedzi :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi