Autor Wątek: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?  (Przeczytany 35805 razy)

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #60 dnia: 17 Październik 2021, 21:26:44 »
4 lata kofi karir z LMLM i ............. Niche. Szkoda, że takiemu fajnemu ekspresowi nie towarzyszy lepszy, dopasowany młynek.

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #61 dnia: 17 Październik 2021, 21:38:55 »
4 lata kofi karir z LMLM i ............. Niche. Szkoda, że takiemu fajnemu ekspresowi nie towarzyszy lepszy, dopasowany młynek.

Masz rację. Potęga mody i  marketingu.
Do takiego ekspresu to raczej młyn gastro (z żarnami 83 mm), a nie kopnięty SD.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #62 dnia: 17 Październik 2021, 22:18:17 »
Espresso - na tym filmie - zbyt zawiesiste nie było. Jakoś nie wydaje mi się, żeby nie dało się nieco więcej z tego urządzona wyciągnąć.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #63 dnia: 17 Październik 2021, 22:39:56 »
Chciałbym Panowie zauważyć, że żarna takie jak w Niche nie tak dawno temu były w oficjalnych młynkach na mistrzostwach baristów. Każdy ma prawo dobrać sobie sprzęt, który jest dla danej osoby najlepszym wyborem pod bardzo wieloma aspektami, jak: ergonomia, uniwersalność, wielkość, stosunek ceny do jakości itd. itp. Nie wiem w związku z tym dlaczego miałby dziwić akurat wybór Niche czy innego bardziej lub mniej kopniętego SD, do zastosowań domowych.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #64 dnia: 18 Październik 2021, 08:55:36 »
Oglądam ten kanał od samego początku i właściciel tej LMLM wymienił gastro młyn na niche
Tutaj starszy filmik:
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #65 dnia: 18 Październik 2021, 10:48:33 »
4 lata kofi karir z LMLM i ............. Niche. Szkoda, że takiemu fajnemu ekspresowi nie towarzyszy lepszy, dopasowany młynek.

Masz rację. Potęga mody i  marketingu.
Do takiego ekspresu to raczej młyn gastro (z żarnami 83 mm), a nie kopnięty SD.

Ten wpis do dopiero potęga mody i marketingu 😂
Przyzwoity ekspres to musi mieć młynek z żarnami 83mm - wytłumacz mi proszę dlaczego, bo pracując w branży od lat, po zrobieniu grubo ponad miliona shotów - nie mam pojecia. Ba, mam młynek z żarnami 98mm, 83mm, 75mm i 65mm, a najfajniejsza kawa wychodzi z 65mm. Mythos one używany w większości kawiarni i na mistrzostwach swiata baristów - 75mm.
Powielasz jakieś stare, niesprawdzone schematy i sam pewnie nie wiesz dlaczego 👎
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #66 dnia: 18 Październik 2021, 20:48:46 »
Ba, mam młynek z żarnami 98mm, 83mm, 75mm i 65mm, a najfajniejsza kawa wychodzi z 65mm.

Atom?

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #67 dnia: 18 Październik 2021, 22:19:27 »
Chciałbym Panowie zauważyć, że żarna takie jak w Niche nie tak dawno temu były w oficjalnych młynkach na mistrzostwach baristów.

Jak kiedyś żarna Mazzera, co trochę kosztowało.  W Tour de France kolarze nie jeżdżą na czym kto chce,  tylko na czym muszą. Jeśli grupa  wyścigowa ma kontrakt z producentem japońskim jeździ na osprzęcie Shimano, nawet jeśli włoski  Campagnolo lub amerykański SRAM  byłby lepszy,  i oczywiście  na odwrót.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #68 dnia: 19 Październik 2021, 21:38:48 »
Zacna maszyna, tylko czy warto wydawać było nie było, 20k na ekspres do domu?  ::)
Niedawno zastanawiałem się przez chwilę, czy nie zamienić mojego Matrixa właśnie na LM.
Co zyskam, co stracę ?(oprócz kasy  ;) ). Czy smak espresso będzie lepszy niż z Bezzery?
Czy to może takie „gonienie króliczka…” w LM LM najbardziej podoba mi się że to LM, a nie za bardzo wygląd ekspresu.  :hihihi:
Oświećcie mnie.


 
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #69 dnia: 19 Październik 2021, 23:13:31 »
w LM LM najbardziej podoba mi się że to LM, a nie za bardzo wygląd ekspresu. 
Oświećcie mnie.

Nawet jak ktoś cię oświeci to decyzję musisz podjąć sam. Chyba  że zadecyduje tzw. iluminacja  (to jedna z metod poznania), czyli nagłe olśnienie.   Jeśli jednak  Linea Mini ci się nie podoba to  rezygnuj z pomysłu  jak najszybciej, bo jeśli teraz ci się nie podoba to w przyszłości będzie denerwować.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #70 dnia: 20 Październik 2021, 17:43:48 »
Zacna maszyna, tylko czy warto wydawać było nie było, 20k na ekspres do domu?  ::)
Niedawno zastanawiałem się przez chwilę, czy nie zamienić mojego Matrixa właśnie na LM.
Co zyskam, co stracę ?(oprócz kasy  ;) ). Czy smak espresso będzie lepszy niż z Bezzery?
Czy to może takie „gonienie króliczka…” w LM LM najbardziej podoba mi się że to LM, a nie za bardzo wygląd ekspresu.  :hihihi:
Oświećcie mnie.


 
Proponuję zadzwonić do Koree. Jeśli mają LMLM w showroomie pewnie będzie  można umowić się na obejrzenie , testowanie ekspresu, smakowanie kawy (najlepiej zabiec swoją i porównać ).

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #71 dnia: 20 Październik 2021, 20:58:05 »
LM LM oglądałem we Włoszech kilka lat temu.
Maszyna zwróciła moją uwagę, jej „piękna brzydota”  :D
Masz rację, trzeba się wybrać do Koree i raz jeszcze ją obejrzeć, a jak by się dało wypić jeszcze
kawusię……..  kawka to było by super  8)
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #72 dnia: 20 Październik 2021, 21:19:02 »
smakowanie kawy (najlepiej zabrać swoją i porównać ).
Wg mnie nie wystarczy wypić u nich kawę. Ja bym wziął jeszcze swój młynek, akcesoria, by stworzyć podobne warunki jak w domu, uśmiejecie się, ale i Żywieckiego Kryształa, żeby tylko dzięki LM LM poczuć lepsze espresso, mam nadzieję, które wcześniej piłem w domu. Wygląd - wyglądem, który u mnie ewoluował od brzydkiego do pięknego, ale najważniejszy jednak jest smak espresso z nowego ekspresu.
« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2021, 21:22:39 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #73 dnia: 21 Październik 2021, 01:03:12 »
@Szczympek pracuje w kawiarnii na zachodzie, gdzie ludzi stać tam wypić kawę.


No jestem pod wrażeniem, że jeszcze ich stać, bo w PL już  owszem stać. Włochów zawsze stać, bo espresso kosztuje tam urzędowo 1 euro.  Ale wiesz, Zachód dziś to już nie to co dawniej, naprawdę nie robi  większego wrażenia. Trzeba było żyć w komunie, dostać niespodziewanie paszport,  wyjechać  nocą pociągiem by rano znaleźć się  Berlinie Zachodnim;  wiedziałbyś o czym mówię.   W centrum Monachium widziałem niedawno, że jest dość brudno. Kiedyś Holendrzy śmieli się z Niemców (dla nas kiedyś czyściochów), że są brudasami, bo nie myją chodników mydłem  jak w Niderlandzkich miasteczkach. Dawno nie byłem w Holandii, ale  wiele bym się teraz nie spodziewał.

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: La Marzocco Linea Mini ktoś coś?
« Odpowiedź #74 dnia: 22 Październik 2021, 00:49:57 »
Annuszka postawiła Niche Zero obok LM LM..  ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi